2024. május 1., szerda

Egészen más meccset játszott a Sepsi OSK a FCV Farul otthonában, mint néhány hete, az alapszakaszban. Motivált játékosokat láthattunk, akik kevés hibát vétettek, és mezőnyben nem csak egyenlő ellenfelei voltak az éllovasnak, de érzésünk szerint föléje is nőttek. Mégis vereséget szenvedett az OSK, mert a konstancai csapat néhány játékosa megmutatta, hogy ahol számít, a kapu előterében, mitől értékes egy focista.

A hazaiaknak egy jó lövőhelyzete volt 20 méterről, azt Grameni védhetetlenül értékesítette, miközben hasonlóan jó pozícióban sem Rodriguez, sem Tudorie, sem Ștefănescu nem tudta megfelelően helyezni a labdát. Mazilu Băluță beadását röptében vágta a léc alá, miközben Tudoriének még átvenni is volt ideje, de tíz méterről nem találta el a kaput, Šafranko pedig egy hasonló beadást bőven fölé pattintott. Így lett az eredmény (majdnem) ugyanaz, mint amikor az OSK néhány hete nem játszott semmit ugyanitt...

Meglepő kezdőcsapatot küldött Konstancán pályára Cristiano Bergodi, hiszen a padon hagyta Păunt és Šafrankót is, Matei a padon sem volt, mint ahogy az idény nagy csalódásai, Ion Gheorghe, Francisco Junior és Achahbar sem, talán már az idény végi elküldésükben gondolkodnak. A pályára küldött csapat azonban nem játszott rosszul, és az első helyzetet Tudorie hagyta ki, aki későn eszmélt, és Aioani felszedte előle a labdát. Aztán a 17. percben Aganović hatalmas lehetősége maradt ki, aki 30 méterről átemelte a kimozdult kapuson, ám a labda a keresztlécről pattant vissza, Tudorie pedig képtelen volt lekezelni, így beérték és szerelték. Az első veszélyesebb Farul-akció a 25. percben Mazilu lövéséhez kötődik, amelyet Niczuly az alsó sarokból ütött szögletre. Három perccel később azonban a szentgyörgyi kapus tehetetlen volt Grameni pontosan a kapufa mellé helyezett lövésével szemben (1-0). A kapott gól kicsit megfogta a szentgyörgyieket, és a 31. percben Alibec ellentámadásánál Niczuly nagy védésére volt szükség. Szünetig mégis egyenlíthetett volna az OSK, a 38. percben azonban Aganović késlekedett 10 méterre a lövéssel, amíg szerelték, a félidő hosszabbításában pedig Borza a beadás alá futott, így Tudorie egyedül vehette át a tizenhatos közepén, azt is megkérdezhette volna Aioanitól, hogy hová kéri, ehelyett azonban csúnyán mellé lőtte...

Nem úgy Mazilu, rögtön az újrakezdés után, aki átvétel nélkül, ballal vágta Băluță beadását a léc alá hat méterről (2-0), és az eredmény egyáltalán nem a valóságot tükrözte. Pontosabban igen, ha a játékosok képességeiben látható különbséget nézzük.

Nem hullott azonban össze az OSK, és a második félidőben végig mezőnyfölényben játszva, több lehetőséget is kidolgozott. Ezekből csak egyet sikerült értékesíteni, az 59. percben Tudorie révén, Ștefănescu kiugratásából (2-1). Šafranko egyenlíthetett volna a 71. percben, ám Ștefănescu jobb oldali beadását hat méterről fölé küldte. Volt továbbá néhány távoli lövés jó pozícióból és egy szabadrúgás is 20 méterről középről, ám az eredmény már nem változott, sőt, a Farul a 89. percben növelhette volna a különbséget, ám Alibec a tizenhatoson belülről laposan a hosszú sarok mellé küldte.

A Sepsi OSK a FIFA-ablak miatti szünet után, április 1-je táján (pontos időpont még nincs) a FCSB-t fogadja, és a bukarestiekkel szemben is adós maradt a múlt heti mérkőzésen. Már csak az a kérdés, hogy az újabb, némileg érdemtelen vereség mennyire veszi el a játékosok kedvét.

Szuperliga, felsőház, 1. forduló: Konstancai FCV Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-0).

Ovidiu, Gheorghe Hagi Akadémia stadionja. Vezette: Kovács István (Nagykároly) – Alexandru Cerei (Kolozsvár), Mircea Orbuleț (Bukarest). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Marian Barbu (Fogaras). Segéd-videóbíró: Stelian Slabu (Brassó).

Gólszerzők: Grameni (28.), Mazilu (46.), illetve Tudorie (59.).

Sárga lap: Borza (52.), Sîrbu (55.), illetve Ňinaj.

FCV Farul: Aioani – Kiki, Larie, Artean, Borza (83. Marins), Băluță, Nedelcu (46. Sîrbu), Grameni (77. Casap), Mazilu (73. Doukouré), Alibec, L. Munteanu (73. Mateus).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Ňinaj, Dumitrescu, Aganović, Rodriguez (65. Păun), Papa, Ștefănescu, Tudorie, Rondón (65. Šafranko).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 1. forduló: Konstancai FCV Farul – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti Rapid 1923 2-2.
* 2. liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló: Bukaresti Dinamo 1948 – Bodzavásári Gloria 1-1, Galaci Suporter Club Oțelul – Jászvásári CSM Politehnica 1-2. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 43 pont (3-0), 2. Jászvásár 43 (2-1), 3. Galac 36, 4. Dinamo 1948 32 (1-1), 5. Bodzavásár 32 (1-1), 6. Dés 32 (0-3).

Fotó: a FCV Farul közösségi oldala