2024. május 19., vasárnap

Hatalmas meglepetést hozott a 2. ligás Corvinul 1921 és a CFR 1907 kedd esti mérkőzése a labdarúgó- Románia-kupában.

A hazai pálya előnyét élvező vajdahunyadi együttes 4-0-ra leiskolázta szuperligás ellenfelét, amely első csapatával állt ki a negyeddöntős találkozón. A kolozsváriak több mint 80 percet emberhátrányban játszottak, Tahcidiszt ugyanis tíz perc után kiállította a játékvezető.

A Corvinul 1921 bejutott a Románia-kupa elődöntőjébe, és érdekesség, hogy ha netalán megnyerné a sorozatot, indulhatna az Európa-liga selejtezőjében. Azonban, bár feljutásra áll a  2. ligában, nem szerepelhet a Szuperligában a közjogi státusza miatt.

A CFR 1907 vezetőedzője, Adrian Mutu azt mondta a meccs után, hogy megalázva érzi magát, és elgondolkodik a folytatáson.

A Románia-kupa negyeddöntőjében tegnap, lapzárta után két meccset (FCU Craiova – FC Voluntari, Kolozsvári FCU – Nagyszebeni Hermannstadt) játszottak. Ma este fél 8-tól rendezik ugyanakkor a CSU Craiova és a Galaci Suporter Club Oțelul összecsapását.

Fotó: az FC Corvinul 1921 közösségi oldala | PIXEL ProSport

Románia-kupa, negyeddöntő: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Kolozsvári CFR 1907 4-0 (1-0).
Vajdahunyad, Michael Klein Stadion, vezette: Iulian Dima (Bukarest).
Corvinul 1921: Lefter – Velisar (85. Pop), Lică, Manolache, Iacob – Hrezdac (81. Chindriș), Bradu – Neacșa, Lupu, Pîrvulescu (89. Mitran) – M. Coman (89. Hergheligiu).
CFR 1907: Sava – Camora (46. Filip), Mogoș (40. Mamic), Boben, Manea – Muhar, Keita, Tahcidisz – Deac (46. Fica), Michael (78. P. Michael), Otele (55. Bîrligea).
Gólszerzők: Lică (43.), Marius Coman (50.), Pîrvulescu (67.), Ionuţ Pop (90+2.).
Sárga lap: Keita (13.), Mamic (42.)
Kiállítva: Tahcidisz (11.).

Elsőként a Kisvárda a négy között a Magyar Kupában

A Magyar Kupa negyeddöntőjében a bajnokságban utolsó előtti helyen álló Kisvárda a bosnyák Aleksandar Jovicic két góljának is köszönhetően 3-2-re legyőzte házigazdaként a 12-szeres kupagyőztes MTK-t, ezzel elsőként bejutott a legjobb négy közé. A várdai együttes fennállása során másodszor játszhat a kupasorozat elődöntőjében.
Tegnap, lapzárta után két találkozót rendeztek a Magyar Kupa negyeddöntőjében: az NB II-es Vasas a Paksot, a Diósgyőr a Ferencvárost fogadta. Ma este háromnegyed 10-től pedig a másodosztályban szereplő Nyíregyháza a Kecskemétet látja vendégül.