2024. october 28., Monday

Megszerezte egymás utáni második győzelmét a 2. ligás labdarúgó-bajnokságban a Nyárádtői Unirea 2018. Ezúttal sem volt a keret tagja az 1. ligás tapasztalattal rendelkező két veterán, Astafei és Fülöp István.

A FC Câmpulung Muscel 2022 elleni mérkőzésen az első félórában estek a gólok. A jeget a vendégek törték meg a 11. percben, amikor a volt válogatott Gabriel Torje szabadrúgását nem tudta hárítani Geantă (0-1). Azonban Nyárádtő nagyon gyorsan válaszolt, a 19. percben Zukanović 20 méteres lapos lövése Voicu kapus hatalmas bakijának következtében (a labda a keze között talált utat) a hálóban kötött ki (1-1). Alig öt perccel később Șerban helyezett lövésével vezetéshez jutott Nyárádtő (2-1), amely aztán már nem is engedte ki a kezéből a sikert. Câmpulungnak lett volna még esélye az egyenlítésre, de a 48. percben Jenaru lövése fölé szállt, Vasile lövését két ütemben hárította Geantă, Torje emelése az 54. percben pedig elkerülte a kaput. Nyárádtő is növelhette volna az előnyét, ám az egyedül elfutó Bîrnoi lövését Voicu szögletre mentette.

A 65. percben Abel Popa megkapta a második sárga lapját, így a házigazdák emberhátrányban maradtak, de az ellenfél nem tudta kihasználni a számbeli fölényét, a hátramaradó 25 percben már nem történt semmi érdemleges a két kapu előtt.

A Nyárádtői Unirea 2018 ezzel a sikerrel tíz pontig jutott, amellyel megpróbál megkapaszkodni a középmezőnyben, noha egyelőre még kieső helyen áll. Szombaton, a 12. fordulóban, Eusebiu Tudor csapata a CFC Argeș Pitești vendége lesz.

2. liga, 11. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – FC Câmpulung Muscel 2022 2-1 (2-1).

Nyárádtő, Unirea stadion. Vezette: Dan Buzărnescu (Craiova) – Doru Zamfir (Slatina), Patrik-Ștefan Sandu (Temesvár). Tartalék: Mircea Salomir (Kolozsvár). Ellenőrök: Tamás Zoltán (Székelyudvarhely), Daniel Sabou (Zilah).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, A. Popa, P. Coza, Savin, Tiihonen, Cruceru, Bîrnoi (74. Bogdan), Zukanović (74. Magyari), Șerban (65. D. Pop), I. Barstan.

FC Câmpulung Muscel: Voicu – Ntamack (62. Mitoi), Jenaru, Oprișan (71. D. Popescu), Torje, Stancu (88. Ene), Sanda, Al. Popescu, Vasile, Gîsă, Otoo.

Gólszerzők: Zukanović (19.), Șerban (24.), illetve Torje (11.). Kiállítva: A. Popa (65.).

2. liga, 11. forduló: Sellemberki CSC 1599 – CFC Argeș Pitești 0-0, CS Voluntari – Karácsonkői Ceahlăul 2-1, Nyárádtői Unirea 2018 – FC Câmpulung Muscel 2022 2-1, Chindia Târgoviște – Bodzavásári Metalul 0-0, Bukaresti Metaloglobus – Resicabányai CSM 1-0, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Újszentesi CSC 0-0, CS Mioveni – Bukaresti Steaua 0-4, Concordia Chiajna – Foksányi CSM 2007 1-0, CSM Slatina – Nagyváradi FC Bihor 0-0.

Fotó: az Unirea 2018 közösségi oldala (archív)