2024. september 29., Sunday

felkészülési mérkőzésen a magyar női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott sokáig szoros felkészülési mérkőzésen 37-28-ra nyert a román csapat ellen Tatabányán.

A szombat koraesti találkozó kiegyenlítetten indult, jól tartotta magát a román együttes, amelynek valamennyi játékosa hazája bajnokságában szerepel.

A házigazda csapat Klujber Katrin vezérletével 13 perc elteltével tudott először számottevően eltávolodni (9-5). Bő negyedóra után Füzi-Tóvizi Petrát kellett rövid ideig ápolni, a különbség pedig 2-4 gól között ingadozott.

Öt perc volt hátra a szünetig, amikor egy találatra közelítettek a vendégek (13-12), a játékrész hajrájában aztán Böde-Bíró Blanka védésének és néhány román hibának köszönhetően visszaállt a négygólos különbség.

A második félidőt friss szélsőkkel és kapuscserével kezdte meg a vendéglátó alakulat, Janurik Kinga rögtön védéssel nyitott. A magyar előny viszont nem nőtt, a szünet utáni percekben ismét előjött a válogatottnál az elmúlt időszakban ebben a periódusban rendre tapasztalható rosszabb teljesítmény: egyenlítettek a románok (19-19).

A találkozó utolsó negyedébe lépve viszont sikerült ismét eltávolodni kissé a riválistól (25-22). A záró tíz percen belül fáradni látszott a megfiatalított, átalakulóban lévő román válogatott, egyre többet hibázott, ezt kihasználva pedig nyolc gólra ellépett Golovin Vlagyimir együttese (33-25).

Noha Papp Nikoletta a hajrában megkapta a harmadik két percét és így a piros lapját, ez már nem befolyásolta a magabiztos magyar sikert, az utolsó percben pedig már tízig számolhatott a publikum, az addigi legnagyobb különbség kialakulását jelezve (37-27).

A két csapat 101. egymás elleni mérkőzését játszotta, 34 román győzelem és kilenc döntetlen mellett ez volt az 58. magyar siker.

A magyar válogatott második őszi összetartása október végén lesz, akkor az olimpiai ezüstérmes, világbajnok francia együttessel játszik két felkészülési találkozót Toulonban, illetve Párizsban.

A november 28-tól december 15-ig tartó kontinensviadal előtti közvetlen felkészülés során a csoportmérkőzések és a középdöntő magyarországi helyszínén, Debrecenben rendeznek felkészülési tornát november 22-től 24-ig a magyar mellett a szlovák és az ukrán csapat részvételével.

Kuczora Cenge (b) és Füzi-Tóvizi Petra (k), valamint a román Angela Ștefania Stoica

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Mestermérleg

* Golovin Vlagyimir (Magyarország): „Amikor a második félidőben Románia ötgólos hátrányból egyenlített, a pánikhangulat elmaradt, és a vége már örömjáték lett. Bár ez felkészülési mérkőzés volt, nem volt mindegy, hogy mi történik a pályán, válogatott meccsen mindig számít az eredmény.”

* Florentin Pera (Románia): „Jó mérkőzésünk volt, különösen az első negyvenöt percünk. Örülök, hogy a játékosaim nem adták fel, amíg kitartott az erőnk, ott voltunk a magyarok mögött.”

Felkészülési mérkőzés: Magyarország – Románia 37-28 (17-13).

Tatabánya, multifunkcionális csarnok, 2693 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok).

Magyarország: Böde-Bíró – Győri-Lukács 3 gól, Klujber 4, Papp N., Füzi-Tóvizi 2, Vámos P. 3, Szöllősi-Schatzl 4, cserék: Janurik (kapus), Kuczora 4, Bordás 1, Simon P. 4, Kácsor 4, Faluvégi D. 3, Márton G. 4, Pásztor N. 1.

Románia: Hosu – Borș 4 gól, Bucur 1, Bazaliu 2, Ostase 5, Popa 4, Kerekes, cserék: Ciuca, Curment (kapusok), Gogîrlă 3, Stoica 4 (1), Lupei 3, Burlachenko, Boiciuc 2, Necula.

Kiállítások: 8, illetve 4 perc.

Hétméteresek: 0, illetve 2/1.

Az utolsó másodpercben szerzett góllal lett mega szegedi siker a BL-ben

A Szeged házigazdaként 33-32-re legyőzte csütörtökön a francia HBC Nantes csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A diadalt jelentő gólt Bodó Richárd lőtte egy másodperccel a vége előtt. Nyert a Dinamo is, a bukaresti csapat zsinórban a harmadik sikerét jegyezte. Ezúttal hazai pályán, a macedón Pelistert múlta felül 34-25-re.

Vesztett ellenben a Veszprém: a magyar bajnok 39-30-ra kikapott a portugál Sporting CP otthonában, szerdán. Az alakulat korábban semelyik nemzetközi kupasorozatban nem kapott 23 gólt egy félidő alatt – mint most az első felvonásban –, az összesen kapott 39 találat pedig negatív rekord-beállítás a BL-ben.

Huszonhat gólos győzelemmel kezdte a Veszprém a klubvilágbajnokságot

A Veszprém HC 43-17-re legyőzte a brazil Handebol Taubatét a férfi kézilabda klubvilág-bajnokság csoportkörének szombati játéknapján, az egyiptomi Új Fővárosban.

A magyar csapat hatékony védekezéssel és lerohanásból szerzett gólokkal kezdett. Tíz perc után 7-1, húsz perc elteltével pedig már 15-2 volt az állás. A második félidőben üres kapus, létszámfölényes támadójátékkal próbálkoztak a dél-amerikaiak, de nem jártak sikerrel. A 39. percben már húsz találat volt a két együttes között az edzőmérkőzésnek is gyenge találkozón, a végére pedig óriási, 26 gólos különbség alakult ki.

A magyar bajnok tegnap lapzárta után az egyiptomi Zamalek SC-vel találkozott. Az elődöntőbe a három csoportgyőztes, valamint a legjobb második jut. Az idei a 17. klubvilágbajnokság, a Veszprém eddig egyszer, 2015-ben vett részt a tornán, és akkor ezüstérmet szerzett.