2024. september 27., Friday

A sereghajtó Győr hazai pályán 2-1-re legyőzte a kupagyőztes Paks együttesét a magyar labdarúgó NB I 7. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A válogatott szünetben az élvonalban egyedüliként nyeretlen Győr számos külföldi játékossal próbálta megerősíteni a keretét, az egyik az új szerzemények közül az algériai Benbuali, aki a Magyar Kupában már eredményes volt, most pedig az első félidőben szerzett duplájával igazolta, hogy jó fogás volt.

A paksiak Osváth szépítő találatát követően találtak vissza igazán a meccsbe, majd a szünet után is irányították a játékot.

A fordulást követően volt néhány ígéretes támadásuk a hazaiaknak – különösképpen Benbuali mozgása tűnt biztatónak –, de inkább a vezetés megtartására rendezkedtek be.

A paksiak hetek óta nem játszottak tétmérkőzést, ez kicsit érezhető volt a játékosokon, akikből ezen az estén hiányzott az átütőerő.

A győriek az utolsó pillanatban egy kontra végén növelhették volna még az előnyüket, de a csereként pályára lépő Diarra önző volt, a győzelmet azonban így is megszerezte a gárda.

A győri együttes több mint kilenc év után nyert újra az élvonalban, ezt megelőzően legutóbb 2015 májusában a Pécs felett diadalmaskodott.

NB I, 7. forduló: ETO FC Győr – Paksi FC 2-1 (2-1).

Győr, vezette: Rúsz.

ETO FC Győr: Gyurákovics – Bitri, Szépe, Heitor – Albion (87. Kasa), Tóth R. Anton (61. Ouro), Stefulj (87. Vianna) – Szahli (62. M. Diarra), Benbuali (68. Krivokapic), Gavric.

Paksi FC: Simon – Ötvös (72. Lenzsér), Kinyik, Szabó J. – Osváth, Windecker, Papp K., Mezei (78. Földi), Kovács K. (46. Silye) – Zimonyi (46. Böde), Tóth B. (63. Balogh B.).

Gólszerzők: Benbuali (11., 27.), illetve Ötvös (30.).

Sárga lap: Gavric (13.), M. Diarra (78.), Gyurákovics (90+1.), illetve Windecker (53.), Kinyik (76.).

* NB I, 7. forduló: Puskás Akadémia FC – Fehérvár FC 3-0, ETO FC Győr – Paksi FC 2-1.

* NB II, 7. forduló: Aqvital FC Csákvár – Budapest Honvéd FC 3-1, Soroksár SC – Vasas FC 3-2, FC Ajka – Budafoki MTE 2-2, HR-Rent Kozármisleny – Opus Tigáz Tatabánya 3-2, Gyirmót FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre 1-0, Mezőkövesd Zsóry FC – Kisvárda Master Good 4-1, BVSC-Zugló – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0. Az élcsoport: 1. Szentlőrinc SE 14 pont/6 mérkőzés, 2. Gyirmót FC 13/7, 3. Kozármisleny 12/7, 4. Csákvár 11/7 (3 győzelem), 5. BVSC-Zugló 11/7 (2 győzelem).

Fotó: az ETO FC Győr közösségi oldala