2023. szeptember 26., kedd

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Iskolai vagy nem iskolai rendezvény?

A II. Rákóczi Ferenc Teológiai Líceum gólyabálja után, az iskolától papíron független bulin késelés történt. Bár nem az iskola szervezte a partit, az eseményen a tanárok is részt vettek, ennek ellenére megtörtént a baj. Egy feltehetőleg 11. osztályos diák késsel megszúrt három fiatalt, kettőt a combján, egyet a medencéje tájékán. A SMURD rohammentő szolgálat a Marosvásárhelyi Rádiónak azt nyilatkozta, hogy a három sérültből kettőt kórházba szállítottak.


Fotó: Nagy TiborAz egyik, neve elhallgatását kérő szemtanú a rádiónak azt nyilatkozta, hogy amikor ő érkezett, már azzal fenyegetőzött valaki, hogy késelni fog, de senki nem vette komolyan, a legtöbben üres, felindultságból mondott szavaknak gondolták. Aztán megtörtént a baj. A késelés után a mentő csak nagyon későre, körülbelül fél órára érkezett meg. Eközben a tettes elmenekült, egy helyszínen jelen levő szemtanú szerint feltehetőleg az Egyesülés negyedbe.

Egy másik, az eseményen részt vevő diák azt mondta, hogy a tanárok nem szerették volna kiengedni a többieket a szórakozóhelyről, miközben eluralkodott a pánik, és egyes résztvevők nadrágszíjjal és nyakkendővel próbálták elállítani a combon szúrt diák vérzését, sikertelenül.

A bulin a szórakozóhely személyzete nem figyelt arra, hogy kiszolgál-e kiskorúakat is szeszes itallal, ennek következtében a mámoros állapotban levők száma magas lehetett.

A rendőrség közleménye szerint 16 és 17 éves diákok voltak, akik elszenvedték a támadást. A támadó ellen bűnügyi eljárás indult, a rendőrség nyomoz az ügyben.

A Marosvásárhelyi Rádió újságírói megkeresték Tamási Zsolt intézményvezetőt is, aki nyomatékosította, hogy a buli nem számított iskolai rendezvénynek.

Két fiatalt utaltak kórházba

Két 16 éves kamaszt láttak el agresszió nyomán keletkezett szúrt sebekkel csütörtökön este 8 óra körül a marosvásárhelyi rohammentő szolgálatnál. Egyikük az arcán, a vállán és a combján sérült meg, a másik az alhasán. A komputertomográf felvétele alapján megállapították, hogy nem mélyek a sérülések, az utóbbinál a kés nem hatolt be a hasüregbe. A fiúk állapota stabil, a sérülések nem veszélyeztetik az életüket, de óvatosságból, hogy felügyelet alatt legyenek, mindkettőjüket beutalták a gyermeksebészeti klinikára – nyilatkozta a Népújságnak dr. Salanţă Maria, a rohammentő szolgálatot irányító főorvos. 

Közlemény

A Bolyai Farkas Elméleti Líceum november első felében két gólyabált is szervez. A Bolyai keretébe került felszámolt katolikus iskola épületében tanuló diákoknak csütörtökön, november 3-án került sor ennek megszervezésére a Maros Művészegyüttes előadótermében. Hétfőn, november 7-én a Bolyai felújított épületében tanuló diákok gólyabálja lesz. Mindkét esemény esetében az iskola kizárólag csak az ünnepség szervezéséért vállalt/vállal felelősséget, a diákok, szülők értesítve voltak/vannak, hogy egy esetleges, a gólyabált követő szórakozóhelyi esemény szervezését és felügyeletét nem biztosítja. 

Megdöbbenve értesültünk, hogy a november 3-án megtartott gólyabált követően, az egyik marosvásárhelyi szórakozóhelyen, ahol a gólyabál után iskolánk diákjai is jelen voltak, egy olyan késeléses incidensre került sor, amelyben az elkövető és a sebesültek is iskolánknak a volt katolikus iskola épületében tanuló diákjai. Igyekszünk folyamatosan tájékozódni az esemény körülményeiről, a sebesültek egészségi állapotáról. Bízunk benne, hogy gyors lesz a felépülésük. Az elkövető a tettéért a rendőrségi nyomozás folyamán felelni fog, az iskolai fegyelmi bizottság pedig haladéktalanul vizsgálatot indít. 

Hajdú Zoltán igazgató 

Tamási Zsolt aligazgatóKapcsolódó cikkek:

Elkezdődött a késelés miatti kivizsgálás

2022-11-10 15:02:23 // Nagy-Bodó Szilárd

Hajdú Zoltán: „Ahogy lesz eredmény, mindenkit értesítek!”

Adalék a késeléses ügyhöz

2022-11-05 17:04:04 // -

A Jazz & Blues Club pontosítása

Robbant a bomba a késeléses buli kapcsán

2022-11-04 17:15:40 // Nagy-Bodó Szilárd

Még meddig folytatunk struccpolitikát?Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató