2024. october 2., Wednesday

A legutóbb döntős Borussia Dortmund fölényesen nyert a vendég Celtic Glasgow ellen kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának második fordulójában. A német csapat az első félidőben öt gólt szerzett, ezzel el is döntötte az összecsapást, amely 7-1-gyel ért véget. A skót együttes ezt megelőzően március eleje óta veretlen volt, a naptári évben eddig csak a Hearts győzte le. Remek gólkülönbségével a Dortmund áll az élen.

Hozzá hasonlóan az FC Barcelona is nyugodtan vonulhatott az öltözőbe a szünetben, mert 45 perc elteltével már 3-0-ra vezetett otthon a Young Boys ellen, melyet végül 5-0-ra vert meg.

Az Arsenal – PSG rangadót a londoni csapat nyerte 2-0-ra, míg a Bayer Leverkusen – AC Milan összecsapáson a hazai együttes 1-0-ra győzött. Az olasz alakulat sokat tett az egyenlítésért a második félidőben, de kihagyta a helyzeteit, így pont nélkül áll, míg a német csapat már hatpontos.

A 2023-ban BL-győztes Manchester City négy gólt szerezve könnyedén diadalmaskodott Pozsonyban a Slovan felett.

A BL új formátumában ligarendszerű alapszakaszt rendeznek, a 36 csapat egy tabellán szerepel, és valamennyi együttes nyolc mérkőzést játszik. Az első nyolc helyezett egyenesen jut a nyolcaddöntőbe, a 9-24. helyezettek oda-visszavágós párharcban küzdenek meg a 16 közé kerülésért, az utolsó 12 alakulat pedig kiesik.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 2. forduló: Internazionale (olasz) – Crvena zvezda (szerb) 4-0, Borussia Dortmund (német) – Celtic Glasgow (skót) 7-1, FC Barcelona (spanyol) – Young Boys (svájci) 5-0, Bayer Leverkusen (német) – AC Milan (olasz) 1-0, Arsenal (angol) – Paris Saint-Germain (francia) 2-0, PSV Eindhoven (holland) – Sporting Lisszabon (portugál) 1-1, Slovan Pozsony (szlovák) – Manchester City (angol) 0-4.

Ma játszik a FCSB és a Fradi

Német bírókat jelölt az UEFA a román bajnok FCSB szaloniki Európa-ligás mérkőzésére. A mai találkozót Görögországban rendezik, este 10 órai kezdettel, a DigiSport 1 és a Prima Sport 1 televízió élőben közvetíti. A PAOK edzője, mint ismert, a román Răzvan Lucescu.

A Ferencváros ezúttal hazai környezetben lép pályára. Ellenfele az angol Premier ligás Tottenham. Ezt a találkozót is este háromnegyed 8-tól rendezik, és az M4 Sport televízió mellett a DigiSport 2 és a Prima Sport 2 adásán is figyelemmel követhető.