2024. september 27., Friday

Griezmann a hajrában lőtt gólt Gulácsi Péternek

• 2024-09-22 15:00:00

• -

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Lipcse 2-1-es vereséget szenvedett az Atlético Madrid vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszában. A német együttes korán vezetést szerzett, de a spanyolok világbajnok francia csatára, Antoine Griezmann még a szünet előtt egyenlített. Térfélcserét követően sokáig jól tartotta magát a Lipcse, azonban a rendes játékidő utolsó percében az Atlético megszerezte a három pontot érő gólt. A lipcseiek két magyar válogatott játékosa végig a pályán volt.

A játéknap meglepetését az AS Monaco szolgáltatta, ugyanis a hercegségbeli csapat legyőzte az FC Barcelonát. A váratlan eredményhez nagymértékben hozzájárult, hogy a katalánok Eric Garcia korai kiállítása miatt több mint nyolcvan percet emberhátrányban voltak. A Monaco első góljára még tudtak válaszolni az első félidőben, de a másodikra már nem.

A német bajnok Leverkusen egy félidő alatt eldöntötte a három pont sorsát, ugyanis már a szünetben 4-0-ra vezetett a Feyenoord otthonában.

Nem tudott nyerni a Manchester City az Inter Milánó ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 1. fordulójában. Az első félidőben a Manchester játszott mezőnyfölényben, de az Inter hatékonyan védekezett és veszélyes ellentámadásokra is futotta az erejéből. A folytatásban próbált tovább dominálni az angol bajnok, a gól azonban nem jött össze Pep Guardioláéknak.

Párizsban a PSG gyenge első félidő után a szünet után próbált jobb játékkal eredményes lenni. Dembélé azonban olyan helyzetet hagyott ki, amiért még alsóbb osztályokban is komoly szidalmakat kapna. Végül mégis sikerült otthon tartania mindhárom pontot a francia együttesnek, Mendes ugyanis a 90. percben belőtte a mindent eldöntő gólt.

Bajnokok Ligája, 1. forduló (eddig nem közölt eredmények): Atalanta (olasz) – Arsenal (angol) 0-0, Atlético Madrid (spanyol) – RB Lipcse (német) 2-1, AS Monaco (francia) – FC Barcelona (spanyol) 2-1, Brest (francia) – Sturm Graz (osztrák) 2-1, Crvena zvezda (szerb) – Benfica (portugál) 1-2, Feyenoord (holland) – Bayer Leverkusen (német) 0-4, Bologna (olasz) – Sahtar Donyeck (ukrán) 0-0, Sparta Prága (cseh) – Red Bull Salzburg (osztrák) 3-0, Club Brugge (belga) – Borussia Dortmund (német) 0-3, Celtic Glasgow (skót) – Slovan Pozsony (szlovák) 5-1, Manchester City (angol) – Internazionale (olasz) 0-0, Paris Saint-Germain (francia) – Girona (spanyol) 1-0.

Antoine Griezmann jó szereplése nyomán megkapta az Atlético Madrid – RB Lipcse (2-1) mérkőzés legjobb játékosának járó díjat

Fotó: az Atlético de Madrid közösségi oldala