2024. october 25., Friday

legyőzte a Fehérvárt a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 30 percig emberhátrányban futballozva is 2-0-ra legyőzte a vendég Fehérvárt a magyar labdarúgó NB I 10. fordulójának vasárnap esti rangadóján, s ezzel visszaállt az élre a tabellán.

Kemény összecsapásokkal és rengeteg párharccal tarkított, kevésbé látványos és nem is túl magas színvonalú első félidőt vívtak egymással a felek.

Arról, hogy ne gól nélküli állással vonuljanak a szünetre a csapatok, Saldanha tett, aki az ellenfél védőjének, Serafimovnak a labdakezelési hibáját kihasználva, a játékrész derekán előnyhöz juttatta a házigazda zöld-fehéreket.

Támadásban mindkét oldalon sok volt a pontatlanság és a kisebb hiba, így a küzdelmes első 45 perc után egygólos ferencvárosi vezetésről folytatódhatott a találkozó.

A szünet után tíz perc alatt akár több gólt is szerezhetett volna az FTC, de a fehérvári kapuban jó teljesítményt nyújtó Dala Martin tett róla, hogy ez ne következzen be.

Tizenegyesből aztán mégis kétgólosra nőtt a hazai előny, Kady – kezezés miatt megítélt – büntetőjénél már az ifjú kapus sem tudott segíteni a vendégeken.

Rövidesen emberhátrányba került a vendéglátó együttes, ennek következtében megélénkült a fehérváriak játéka, de csak a kapufát sikerült eltalálniuk – kétszer is –, ezért azonban nem járt pont.

A vasárnapi játéknapon ez volt az egyetlen hazai győzelem, miután a Győr Zalaegerszegről, a Puskás Akadémia pedig Kecskemétről hozta el a három pontot. Utóbbi meccsen a hét közben kinevezett Gera Zoltán vereséggel debütált a házigazdák kispadján.

A zöld-fehér együttes két elveszített tétmeccset követően nyert ismét, míg a Fejér vármegyei riválisnak ez volt sorozatban a negyedik veresége a bajnokságban.

Csongvai Áron (bal), a Fehérvár és Matheus Saldanha, a Ferencváros játékosa

Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I, 10. forduló: Ferencvárosi TC – Fehérvár FC 2-0 (1-0).

Budapest, Groupama Aréna, 11.105 néző, vezette: Antal P.

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, Cissé, Gartenmann, Civic – Rommens, Maiga (46. Abu Fani) – Traoré (73. Zachariassen), Kady (67. Misidjan), Kehinde – Saldanha (67. Varga B.).

Fehérvár: Dala – Simut (76. Kovács P.), Serafimov, Spandler, Bedi (83. Katona M.) – Csongvai – Holender, Kovács M. (59. Stefanelli), Szabó I B. (76. Kalmár), Huszti – Gradisar.

Gólszerzők: Saldanha (23.), Kady (56.).

Kiállítva: Kehinde (62.).

Sárga lap: Gartenmann (39.), illetve Simut (14.), Bedi (30.).

* NB I, 10. forduló: Kecskeméti TE – Puskás Akadémia FC 0-3, Zalaegerszegi TE FC – ETO FC Győr 1-2, Ferencvárosi TC – Fehérvár FC 2-0.

* NB II, 10. forduló: Tatabánya – Mezőkövesd 0-2, Budafok – Csákvár 2-1, Kisvárda – Gyirmót 6-4, Ajka – Kazincbarcika 1-1, Kozármisleny – Soroksár 1-1, Vasas – BVSC-Zugló 2-1, Szeged-

Csanád – Békéscsabai Előre 2-0. Az élcsoport: 1. Kisvárda 18 pont, 2. Kazincbarcika 17, 3. Kozármisleny 17, 4. Gyirmót 17.

* Szuperliga, 13. forduló: CSU Craiova – Botosáni FC 0-0, Bukaresti Dinamo 1948 – Bukaresti FCSB 0-2. Az élcsoport: 1. Kolozsvári FCU 26 pont, 2. CSU Craiova 21, 3. Kolozsvári CFR 1907 19, 4. Galaci SC Oțelul 19, 5. FCSB 19, 6. Petrolul 52 Ploiești 19.

* 2. liga, 10. forduló: Nagyváradi FC Bihor – FK Csíkszereda 0-1. Az élcsoport: 1. Csíkszereda 28 pont, 2. Bukaresti Steaua 20, 3. Resicabányai CS Muncitoresc 20.