2024. september 27., Friday

A rendes játékidőnek csak a felét volt a pályán Nyárádgálfava a Maros megyei labdarúgó 5. liga hétvégi fordulójában, de így is teletömte a hálóját Harasztkerék.

Hiányos kerettel, mindössze kilenc játékossal lépett pályára Nyárádgálfalva vasárnap délután Harasztkeréken, így már csak a végeredményt kellett megsaccolni, a kimenetelt nem, hiszen a házigazda az 1. csoport listavezetőjeként fogadta a harmadik helyen álló vendég csapatot.

Az első percekben mindkét együttes eljutott az ellenfél kapujáig, de veszélyes helyzetet nem tudott összehozni  egyik sem, majd a hazaiak két távoli próbálkozás után már a 7. percben betaláltak a vendégek kapujába, Solymosy a büntetőterület széléről laposan lőtt a hálóba (1-0). A vendégek szinte azonnal nyolcan maradtak a pályán, miután az egyik játékost ínszalagnyúlás panaszával kellett levinni, s ennek csakhamar meglett az ára. A harasztkerekiek folyamatosan támadtak, Duka sarokrúgását követően Solymosy fejesét csak a kapufa segítségével tudta hárítani Csibi, akinek egy következő támadásnál sikerült megállítania az egyedül maradt Solymosyt, de tehetetlen volt a 17. percben, az egyedül maradt Moldovan R. gurított be (2-0). A vendégek Kovács egy-két megmozdulását kivéve szinte teljesen a védekezésre rendezkedtek be, de a 22. percben Moldovan R. ismét eredményes volt (3-0). Néhány perc múlva ismét sérülést jelentettek a gálfalviak, ekkor Kovács hagyta el a pályát, s a heten maradt vendégek innen kezdve már nem tudtak lépést tartani a hazaiakkal, akik Kecskés közeli kapufája után a 33. percben a védőket lerázó Moldovan R. révén növelték előnyüket (4-0), s csakhamar Ozsváth is betalált (5-0), majd Osváth bombázott közelről a hálóba (6-0), végül Solymosy duplázott (7-0). A szünet előtt Moldovan R. és Kecskés maradt az ellenfél kapuja előtt, de Csibi ismét hárított, majd védte Józsa közeli fejesét is egy sarokrúgást követően.

A vendégek a második játékrészben is pályára léptek, de rögtön az első percben Kása lerogyott, izomnyúlásra panaszkodva, s amint elhagyta a játékteret, a szabályzat értelmében a sípmester véget vetett a mérkőzésnek.

A fölényes győzelem ellenére a házigazdák a helyi sportági tevékenységet irányító megyei labdarúgó-egyesület rovására írták, hogy már a 3. fordulóban létezhetett ilyen mérkőzés, szerintük egy drasztikusabb szabályzat elejét venné a hasonló eseteknek.

5. liga, 1. csoport, 3. forduló: Harasztkeréki Farel – Nyárádgálfalvi Törekvés 7-0 (7-0).

Harasztkeréki pálya, mintegy harminc néző.

Vezette: Moldovan Narcis, Suciachi Sebastian, Curcă Luca-Darius. Ellenőr: Sütő János (mindannyian Marosvásárhelyről).

Gólszerzők: Solymosy (7., 40.), Moldovan R. (17., 22., 33.), Ozsváth (36.), Osváth (38.).

Harasztkerék: Moldovan P. – Solymosy, Kecskés, Osváth, Józsa, Ozsváth, Ormenișan, Pintilia, Bodó, Duka.

Nyárádgálfalva: Csibi – Gáspár, Kása, Kovács, Szőcs, Keresztesi, László, Sólyom, Veres.

* 4. liga, II. értékcsoport, 3. forduló: Mezőpagocsa – Dedrád 6-3, Nyárádkarácsoni Szikra – Mezőceked 0-1, Alsóidecs – Gernyeszeg

7-2, Mezőtóhát – Mezőgerebenes 1-5, Hadrév – Görgénysóakna 0-4, Bátos – Kerelőszentpál 4-1. Az élcsoport: 1. Görgénysóakna 9 pont, 2. Alsóidecs 6, 3. Mezőgerebenes 6.

* 5. liga, I. csoport, 3. forduló: Gyulakuta – Sáromberke 3-5, Harasztkerék – Nyárádgálfalva 7-0, Déda – Mezőszentmárton 5-0, Lövér – Csíkfalva 0-6, Egrestő – Jedd 2-4.

* 5. liga, II. csoport, 3. forduló: Vámosgálfalva – Szászbogács 2-1, Nyárádkarácsoni Jövő – Harangláb 1-1, Somosd – Magyarsáros 12-1, Désfalva – Cintos 4-2. Az élcsoport: 1. Somosd 9 pont, 2. Nyárádkarácsoni Jövő 7, 3. Désfalva 6.

Fotó: Gligor Róbert László