2024. september 30., Monday

Újabb vereséget szenvedett a Sepsi OSK a labdarúgó-Szuperligában, és ezzel nem csupán a felsőházba jutás távolodott elérhetetlen távolságba, hanem egyre inkább a kiesés réme fenyegeti a háromszéki együttest, amelynek a keretét erre az idényre a Storck-féle átigazolási kampány teljes mértékben tönkretette. Az OSK jelenleg súlyos keretgondokkal küzd, annyira, hogy a jelenlegi csapat nem tűnik képesnek arra, hogy megújuljon.

Hiába ígért háromszoros prémiumot Diószegi László arra az esetre, ha legyőzik az FCSB-t, ehhez nem volt elég sem a sepsiszentgyörgyi játékosok tudása, sem az összpontosítása, sem a játékszervezés (anélkül, hogy Valentin Suciuval személyes problémánk lenne, nála sokkal nagyobb tekintélyű szakvezetőre van szüksége most a csapatnak). Ráadásul Alimi ajándékozó kedvében volt, alig puskázott el gyenge lövéssel egy jó lehetőséget a 14. percben, néhány pillanattal később saját térfelén eladott egy labdát Băluțának, aki pontosan ívelte a két középhátvéd között színüresen érkező Tănase fejére, és az FCSB a mérkőzés egyetlen kapura tartó lövésével megszerezte azt a gólt, amely végül három pontot ért.

A mérkőzés további része egy folyamatos vergődés volt a hazai csapat részéről, de a rengeteg rossz passz (ebben Alimi „jeleskedett”), a fölösleges cselezgetés, trükközés (Matei) miatt kevés lehetőséggel. Coman sokat küzdött Dawával, azonban a támogatás a társak részéről elmaradt. Kallaku láthatatlan volt, Ștefan beadásai a lelátóra érkeztek, Oroiant meghaladta a meccs szintje. Egyenlítési lehetőség a 23. percben adódott, de Haruț fejesét egy szöglet után Târnovanu fölétolta, ám ha nem középre érkezik a labda, nem lett volna semmi esélye. A 32. percben Matei az oldalvonal mellől elvégzett szabadrúgása is a kapu felé tartott, de a kapus ezt is szögletre mentette. Az FCSB a 40. percben hagyott ki jó lehetőséget, amikor Octavian Popescu a tizenhatos bal sárkából mellécsavarta, három perccel később Alimi lövése is pontatlan volt.

A második félidő elején az alig beállt Bîrligea veszélyeztetett, és a 67. percben szinte ugyanő volt az, aki növelte volna csapata előnyét, miután Szota és Niczuly szarvashibájából a hálóba került a labda. A VAR azonban ezt megelőzően lest észlelt, így a találat nem volt érvényes. Hiába a cserék (Sigér csak egy sárga lappal vétette észre magát), az OSK csak a 90. percben tudott egy nagy helyzetet összehozni, amikor Oberlin Coman elé visszafejelt egy beadást, utóbbi pedig a kapu torkából a kiszolgáltatott, kétségbeesetten elvetődő Târnovanuba fejelte. Hogy Drăghiceanu beküldésének a 90. percben mi volt az értelme, azóta is próbáljuk megfejteni...

Ne feledjük, az FCSB eddig minden idegenbeli meccsen minimum két gólt kapott – vasárnap este egyet sem.

A Sepsi OSK kilátástalannak tűnő helyzetben van, Diószegi Lászlónak pedig nem csak ígérgetnie kellene, hogy rendet rak a klubban (néhányszor megígérte, aztán maradt minden a régiben). A bajnokság azonban nem vár, vasárnap Nagyszebenben kell helytállnia a szétesett gárdának.

Szuperliga, 11. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 0-1 (0-1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Andrei Moroiță (Ploiești) – Sebastian Gheorghe (Suceava), Marius Badea (Rm. Vâlcea). Tartalék: Iulian Călin (Ștefănești). Videóbíró: Cătălin Popa (Pitești). Segéd-videóbíró: Adrian Cojocaru (Galac). Ellenőr: Irina Mîrț (Bukarest).

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian, Haruț, Ciobotariu, Ňinaj, Ștefan (63. Dumitrescu), Alimi (63. Sigér), Szota (90. Drăghiceanu), Kallaku (63. Oberlin), Matei, Coman.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Chiricheș (73. Edjouma), Panțîru, Alhassan (46. Lixandru), Șut, Băluță (69. Miculescu), Tănase, Oct. Popescu (46. Musi), Popa (46. Bîrligea).

Gólszerző: Tănase (15.).

Sárga lap: Sigér (90+2.), illetve Dawa (51.).

Szuperliga, 11. forduló: Bodzavásári Gloria – Konstancai FCV Farul 1-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 0-1.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala