2024. october 2., Wednesday

A Veszprém HC döntőbe jutott az Egyiptomban zajló férfi kézilabda klubvilágbajnokságon, miután hosszabbításban 39-34-re legyőzte a Bajnokok Ligája-címvédő Barcelonát a keddi elődöntőben. A magyar csapat a csoportkörben a brazil Taubatét 26, az egyiptomi Zamaleket hét góllal verte, és a ma 20 órakor kezdődő fináléban az SC Magdeburg lesz az ellenfelük, miután a német bajnok 28-24-re felülmúlta az egyiptomi al-Ahlit.

A vezetőedzők személye miatt is pikáns volt a párosítás, ugyanis a Veszprémet irányító Xavier Pascual Fuertes korábban háromszor nyert Bajnokok Ligáját a Barcelonával, a katalánok jelenlegi vezetőedzője, Carlos Antonio Ortega pedig három bajnoki címet, három Magyar Kupa-győzelmet ünnepelhetett, a BL-ben pedig ezüstérmes lett a magyarokkal.

Gyors játékkal kezdett mindkét együttes, az első öt percben nyolc gól született és 5-3-ra vezetett a magyar bajnoki címvédő. Öt perccel később már három találat volt az előnye, majd megtört a lendülete és hét percig nem talált be. Ennek ellenére a BL-címvédő – amelyben Emil Nielsen remekül védett – nem tudott egyenlíteni, a bakonyiak 15-13-ra vezettek a szünetben.

A második félidőben is „harmonikaszerűen” alakult az eredmény: növelte a különbséget a Veszprém, de ellenfele rendre visszazárkózott. A szünet után előszőr vezetett négy találattal a magyar bajnok, erre egy 4-1-es sorozattal reagált a Barcelona, amely az ötvenedik percben egyenlített (25-25). Pascual időt kért, ennek ellenére a katalánok – 3-2 után másodszor – átvették a vezetést. Az 58. percben egy 6-2-es sorozat végén már 29-27-es előnyben volt a BL-címvédő, de szigorított védekezésén a Veszprém, nem kapott több gólt a rendes játékidőben, részben Rodrigo Corralesnek köszönhetően, aki büntetőt is védett.

A veszprémi Szergej Koszorotov időn túli szabaddobása a kapufán csattant, ezért hosszabbítás következett. A ráadás első felvonásában parádéztak a bakonyiak, jó védekezésükre és Corrales újabb védéseire alapozva 33-30-ra elléptek, és a második öt percben tovább növelték a különbséget.

Rodrigo Corrales, a Veszprém kapusa (balra) és Luis Diogo Da Sousa Frade, a Barcelona játékosa.
Fotó: MTI/EPA/Mohamed Hoszam