Ferencváros 2-1-re legyőzte csütörtökön a vendég Crvena zvezdát a labdarúgó Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában.

Az első támadásból ugyan a szerb bajnok veszélyeztetett, de ezt követően a zöld-fehérek percei következtek, ígéretes akciókat vezettek, nagyobb védenivalója azért nem volt a vendégkapusnak, mert előtte a védők blokkolták a lövéseket. Kifejezetten lüktető tempóban és gólra törően futballozott mindkét csapat, azonban a védelmek állták a sarat. A magyar bajnok elsősorban beadásokkal próbálkozott, ezeket sokáig rendre kifejelték a szerbek, a 24. percben azonban tehetetlennek bizonyultak: Gojak elfutott a bal oldalon, egy csel után középre adott, Zachariassen első próbálkozását Borjan még hárította, de a norvég játékos öt méterről már nem hibázott, a kipattanót a keresztléc alá bombázta (1-0). A magyar gól után többnyire mezőnyjátékkal teltek a percek, a kapuk alig forogtak veszélyben a szünetig.

A második félidő azonnal a Crvena zvezda góljával indult, de a videóbíró segítségével a játékvezető végül kifelé ítélt szabadrúgást, mert Pesic kézzel vette át a labdát. A Ferencváros válasza sem maradt el, Ryan Mmaee szép cselek után lőtt, ám a labda egy védőn megpattanva a jobb kapufán csattant. A nagy rohanásnak gyors gólváltás lett a vége. Előbb a szerbek használták ki a következő helyzetüket: az 55. percben Mitrovic elviharzott a bal szélen, a 16-osnál befelé tört, majd az ötös bal sarkától a hosszú sarok felé gurított, a labda a bal kapufáról a hálóba vágódott (1-1). A Ferencvárost ezúttal nem vetette vissza a bekapott gól, hat perccel később már egyenlített is: a 61. percben Pászka jobbról nagyszerűen ívelt középre, Samy Mmaee pedig hét méterről a bal felső sarokba fejelt (2-1).

A vendégeket „megfogta”, hogy ismét hátrányba kerültek, azonban néhány perc elteltével felocsúdtak, és nagy rohamokat indítottak. Az FTC hátsó alakzata mindvégig nyugodt maradt, és bár voltak veszélyes lövései a riválisnak, azok rendre elkerülték a kaput. A hajrában a hazaiak is eldönthették volna kétszer az összecsapást – előbb Tokmac, majd Ryan Mmaee hagyta ki a helyzetét –, de így is otthon tartották a három pontot, mert a hosszabbítás utolsó percében Dibusz kivédett egy 17 méteres szabadrúgást.

A Ferencváros harmadik győzelmével és kilenc pontjával magyar csúcsot állított fel az európai kupasorozatok csoportkörére vonatkozóan, egyúttal megőrizte első helyét a négyesében, de a török Trabzonspor sikerével a tavaszi folytatás matematikailag még nem vált biztossá. A hátralévő két mérkőzésen a magyar csapatnak egy pontot kell szereznie ahhoz, hogy biztosan továbbjusson az Európa-ligában.

A zöld-fehérek másfél hét múlva az ötödik fordulóban a francia AS Monacót fogadják, majd a török Trabzonspor otthonában zárják a csoportkört.

A ferencvárosi játékosok második góljukat ünneplik. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Mestermérleg

* Sztanyiszlav Csercseszov (Ferencváros): „A magyar futballnak lehet, hogy rekord a három győzelem és a kilenc pont a csoportkörben, de nekem nem. Én nyertem már hatból hatot is a Dinamo Moszkvával. Az a fontos, hogy még két kemény meccs vár ránk, amelyeken a továbbjutásért fogunk küzdeni, éppen ezért mi csakis az előttünk álló találkozókkal foglalkozunk, nem a rekordokkal. Ezúttal nemcsak jól futballoztunk, de győztes mentalitással léptünk pályára, ami hiányzott belőlünk Belgrádban, a 4-1-es vereség alkalmával. Ezúttal jól reagáltunk a bekapott gólra, ami szintén nem volt igaz az előző összecsapásra.”

* Milos Milojevic (Crvena zvezda): „Jó hangulat uralkodott egy jó stadionban. A Ferencváros nem lepett meg, a saját játékát remekül játszotta, védekezésből gyorsan lendült támadásba. Saját hibáinkból, figyelmetlenségéből kaptuk mindkét gólt, illetve elöl tisztább helyzeteket szeretnék látni és nagyobb koncentráltságot a befejezéseknél. Még van esélyünk a továbbjutásra, de már nincs a kezünkben a sorsunk.”

Európa-liga, 4. forduló, H csoport: Ferencváros – Crvena zvezda (szerb) 2-1 (1-0)

Budapest, Groupama Aréna, 20.675 néző, vezette: Daniel Stefanski (lengyel).

Gólszerzők: Zachariassen (24.), S. Mmaee (61.), illetve Mitrovic (55.).

Sárga lap: Knoester (28.), Botka (51.), Traoré (63.), Bogdán (86., kispadon), Tokmac (90+1.), illetve Erakovic (21.).

Ferencváros: Dibusz – Botka, Knoester, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Besic (81. Esiti) – Traore, Zachariassen, Gojak (67. Tokmac) – R. Mmaee (90+5. Boli).

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljic, Erakovic, Dragovic (82. Milunovic), Rodic – Mitrovic, Sanogo (27. Kangwa), Kanga (82. Mijatovic), Ivanic – Pesic, Katai (62. Bukari).

A CFR 1907 újra legyőzte a Slavia Prágát

Európa-konferencialiga, G csoport, 4. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Slavia Prága 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Ciprian Deac (11. – büntetőből), Yuri Matias (85.).

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu-stadion, vezette: Luis Godinho (portugál).

Kolozsvári CFR 1907: Scuffet – Manea, Yuri Matias, Kolinger, Camora – Deac

(46. Cvek), Adjei-Boateng (89. Hoban), Muhar, Roger (89. Petrila) – Yeboah (78. Malele), Janga (65. Braun).

Slavia: Kolar – Dorley, Kacearaba (70. Ewerton), Ousou, Jurasek – Traore (70. Masopust), Tiehi (86. Kricfalusi) – Sor (59. Lingr), Usor (86. Jurasek), Olayinka – Tecl.

Sárga lap: Boateng (13.), Yeboah (73.), Cvek (83.), illetve Olayinka (10.), Jurasek (45.), Traore (66.), Dorley (76.), Masopust (90.), Ousou (90.).