Ha a negyeddöntőkben két sorozatban is döntő mérkőzésre volt szükség a kosárlabda Nemzeti Ligában, mindkét elődöntő sorozat a minimális számú mérkőzés alatt ért véget. Míg azonban a Kolozsvári U-BT esetében számíthattunk arra, hogy háromból háromszor múlja felül Pitești-et, a másik ágon sokkal nagyobb küzdelmet vártunk, különösen hogy Nagyvárad az utolsó fordulóban „ellopta” a pályaelőnyt Voluntari-tól. Utóbbi csapat azonban kétszer is nyert Nagyváradon, érdekes módon hajszálra azonos eredménnyel (74-66), bár másként alakuló hajrával, azután pedig hazai környezetben zárta le a sorozatot.

A döntőt tehát ugyanaz a két csapat vívja, amely a kupadöntőben is találkozott, akkor Voluntari meglepetésre elhódította a serleget. Most azonban egy győzelem nem lesz elég, hiszen a sorozat három sikerig tart. Ráadásul a Bajnokok Ligája negyeddöntőse a pályaelőnyt is élvezi. Az első két meccset Kolozsváron játsszák, csütörtökön és szombaton.

Nagyvárad legfeljebb a bronzéremmel vigasztalódhat, ha a kisdöntőben (két győzelemig tartó sorozat) nyer a CFC Argeș ellen.

Fotó: a kolozsvári klub közösségi oldala

Kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő (három győzelemig tartó sorozatok): Kolozsvári U-BT – Campionii FC Argeș Pitești 113:68, Nagyváradi CSM – CSO Voluntari 66:74; CFC Argeș Pitești – Kolozsvári U-BT 72:101 (0-3), CSO Voluntari – Nagyváradi CSM 85:79 (3-0).

Euroliga, négyes döntő (Belgrád): döntő: Efes Istanbul (török) – Real Madrid (spanyol) 58:57 (14-15, 15-19, 11-8, 18-15); a 3. helyért: Barcelona (spanyol) – Olimpiakosz (görög) 84-74 (20-18, 25-20, 17-18, 22-18).

Hangáék nagy csatában kikaptak az Euroliga-fináléban

A címvédő török Efes Istanbul 58:57-re legyőzte a Hanga Ádámmal felálló Real Madridot a kosárlabda-Euroliga belgrádi döntőjében. Két szoros negyedet követően még a Madrid vezetett öt ponttal, ám a folytatásban sokkal hatékonyabban védekezett a török gárda, így végül drámai csatában megvédte a címét.

A 33 éves magyar játékos a kezdőötös tagja volt. Majdnem 23 és fél percet játszott, egy duplát és egy triplát dobott a gyűrűbe, azaz öt ponttal zárt. Ezenkívül begyűjtött három lepattanót, kiosztott egy gólpasszt, egy labdát lopott, és volt egy blokkja is.

Hanga lehetett volna az első magyar kosaras, aki a férfi-Euroligában diadalmaskodik.