Idegenbeli sikerével visszakapaszkodott a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportja tabellájának 2. helyére. A Kolozsvári Sănătatea elleni mérkőzés a bajnokság szintjét meghaladónak, fordulatosnak bizonyult, számos helyzetet hozott.

Az első félidőben kiegyensúlyozott csata zajlott, mindkét oldalon több gólszerzési lehetőséggel, ezek közül kiemelkedik Goga lövése a 3. percben, Oltean lehetősége a 30. percben, amikor Vlasa jól zárta a szöget, illetve Ciubăncan helyzete a 35. percben, aki jó pozícióból nem találta el a kaput. A 43. percben pedig az Istrate által indított Rusu lövése a kapufáról pattant vissza. Már az első félidőben látszott, de elsősorban a második játékrészben vált nyilvánvalóvá, hogy milyen fontos Nyárádtőnek Istrate, aki hosszú idő után tért vissza a pályára.

A második játékrész a Sănătatea rohamaival indult, és a 49. percben egy bal oldali beadást Mureșan a kapu közepébe fejelt a rosszul kimozduló Vlasa mellett (1-0). A kolozsvári gól után Nyárádtő vette át az irányítást: Istrate a tizenhatos vonalán két csellel lővőhelyzetet harcolt ki magának, és a labdát a a hosszú sarokba küldte (1-1). Három perccel később ismét őt indította Bálint, beadását pedig Astafei bevetődve a hálóba kotorta (1-2). A folytatásban öt nagy nyárádtői lehetőség is kimaradt Ciubăncan (háromszor, egyszer egyedül a kapussal) és Astafei (kétszer, közöttük egy keresztlécen csattanó fejes) révén, és ez megbosszulta magát. A 72. percben Oltean hosszú labdát kapott, átemelte a rossz ütemben kimozduló Vlasán, majd fejjel a kapuba továbbított (2-2). Saroși akár a győztes gólt is megszerezhette volna a 87. percben a Sănătatea számára, ám lövése kevéssel elkerülte a kaput. Végül a meccs roppant fura góllal dőlt el: a 88. percben a Sănătatea szabadrúgáshoz jutott, Mureșan gyorsan akarta elvégezni, de az előtte álló Ciubăncanba rúgta. A játékvezető továbbengedte, Nyárádtő három az egy ellen vezethette rá Țărmure kapujára, és ismét Astafei volt az, aki utoljára beleért, már a kapu torkából (2-3).

Nyárádtő szombaton hazai pályán, a Gyulafehérvári CSU ellen szilárdíthatja meg 2. helyét a rangsorban.

Egy másik mérkőzésen idénybeli hatodik vereségét szenvedte el az ACS Marosvásárhely, ezúttal a Kudzsiri Metalurgistul otthonában. Nagyon hamar vezetéshez jutottak a vendégek, a 2. percben egy hosszan előrevágott labdára Gliga rácsapott, gyorsaságban megelőzte a védőjét, majd a fogadására kijövő Perjeriu mellett a hosszú sarokba lőtt (0-1). A házigazdáknak azonban még szinte a teljes meccs a rendelkezésükre állt a fordításra, és rögtön neki is láttak Molnár kapuja ostromának. A 10. percben meg is született az egyenlítő találat: egy bal oldali beadást fejjel megcsúsztatott a házigazdák csatára, Șaucă pedig a védője mellett nem csak könnyedén átvette, de még meg is fordult a labdával, és közelről a hálóba lőtt (1-1). Az egyenlítés után Kudzsir több jó lehetőséget kihagyott, ezek közül a legnagyobbat Cocan az 57. percben, akinek a csavart lövése milliméterekkel kerülte el a felső sarkot. Végül egy szöglet hozta meg a hazaiak sikerét: a 73. percben Vlădia a hosszú sarok mellől, egyetlen védő által sem zavartatva bólintott a hálóba (2-1). A maradék időben az ACS próbálkozott, ám egyetlen említésre méltó lehetősége volt, hogy megmentsen egy pontot: a hosszabbításban Ungur rövid sarokra tartó szabadrúgását kiütötte Perjeriu.

A 12. fordulóban az ACS Marosvásárhely a Kolozsvári Sănătateát fogadja pénteken 14 órai kezdettel.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 11. forduló: Kolozsvári Sănătatea – Nyárádtői Unirea 2018 2-3 (0-0)

Kolozsvár, Clujana-pálya. Vezette: Bogdan Florea (Karácsonkő) – Cosmin Cercel (Karácsonkő), Andrei Roman (Németvásár). Ellenőrök: Sergiu Neichi (Szatmárnémeti), Cristian Gîț (Déva).

Gólszerzők: Mureșan (49.), Oltean (72.), illetve Istrate (51.), Astafei (55., 88.).

Sárga lap: Saroși (74.), illetve Birtalan (38.), Chiorean (76.), Istrate (82.).

Sănătatea: Țărmure – Szőlősi, Mureșan, Laco, A. Paul (63. Da Silva), D. Paul, Vescan (63. Pașca), Saroși, Goga (39. Cobârzan), Oltean (85. Tilincă), Zărnescu (63. Mózsi).

Nyárádtő: Vlasa – Onișor (71. Todoran), Birtalan, Vînău, Chiorean, Piper, Rusu (67. Petra), Bálint, Ciubăncan, Istrate (83. Ganea), Astafei.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 11. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – ACS Marosvásárhely 2-1 (1-1)

Kudzsir, CSO-stadion. Vezette: Raul Bădărău (Vajdahunyad) – Alexandru Turian (Zilah), Tóth Krisztián (Mezőpetri). Ellenőrök: Marius Zgovancu (Zsilvásárhely), Ciprian Mardan (Fogaras).

Gólszerzők: Șaucă (10.), Vlădia (73.), illetve Gliga (2.).

Sárga lap: Udrea (23.), L. Itu (90+3.), illetve Caliani (35.), Csáki (52.).

Metalurgistul: Perjeriu – Haj, S. Itu (64. Tîrla), Vlădia, Neagu (64. Șuteu) – Șaucă, Boldea, Păcurar, Cocan (64. Grozav), Udrea (84. Selagea), Domșa (64. L. Itu)

ACS Marosvásárhely: Molnár – Greu, Circa, Oprea,  Caliani, Csáki, Gliga (88. Veress), Moldován (46. Csala), Borbély (80. Ungur), Cotoi (73. Vecerdea), Lupuleț.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 11. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – ACS Marosvásárhely 2-1, Szászrégeni CSM Avântul – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-2, Gyulafehérvári CSM Unirea – Kolozsvári Viitorul 1-0, Kolozsvári Sănătatea – Nyárádtői Unirea 2018 2-3, CS Marosújvár – Gyulafehérvári CSU 2-3.

Az élcsoport: 1. Vajdahunyad 31 pont, 2. Nyárádtő 20, 3. Kudzsir 19, 4. Szászrégen 18.