Drámai küzdelemben, büntetőrúgással 12-11-re legyőzte szombaton a román minifutball-válogatott Kazahsztán együttesét, és megszerezte az aranyérmet az egyesült arab emírségekbeli Rász el-Haimában rendezett világbajnokságon.

A rendes játékidő vége előtt 13 perccel még a kazahok vezettek Mircea Ungur öngólja (24. perc) és Avel Tarjanov találata (37. perc) után. A román válogatott azonban egyenlíteni tudott Balogh Marius duplájával (49., 50.).

A hosszabbításban nem esett gól, így a büntetőpárbaj következett. A román csapatnak három alkalma is volt megszerezni a győzelmet, miután a kazahok büntetőt vétettek, de Mircea Ungur, Mircea Popa és Gabriel Dumitraşcu sem tudott betalálni. A győztes gólt végül Bogdan Covaci szerezte a 30. büntetőrúgással, miután előzőleg a kazah Evgheni Biriukov nem tudta bevenni Dragoş Niţu hálóját.

A román válogatott a csoportjában Szudánnal (10-1), Spanyolországgal (3-2) és az Egyesült Államokkal (0-0) mérkőzött meg. A nyolcaddöntőben Thaiföldet 7-0-re, a negyeddöntőben az Egyesült Arab Emírségeket 2-0-ra, az elődöntőben Magyarországot 3-0-re múlta felül. A 2016-os európai bajnok Kazahsztán Azerbajdzsán legyőzésével (3-2) jutott be a fináléba.

Románia korábban két bronzérmet szerzett a világbajnokságon, 2015-ben az Egyesült Államokban és 2019-ben Ausztráliában.

A minifutballt 5+1-es felállásban, 4x2 méteres kapura játsszák kispályán, a játékidő 2x25 perc.

Bronzérmes a magyar csapat

A magyar minifutball-válogatott bronzérmet szerzett az egyesült arab emírségekbeli Rász el-Haimában rendezett világbajnokságon. Nagy Lajos csapata szombaton Azerbajdzsánnal csapott össze a dobogóért, és remek játékkal 3-1-re nyert. Ez a magyar minifoci történetének első vb-érme.

A válogatott a csoportkörben Portugáliát 1-0-ra, Líbiát 2-1-re, Szerbiát 1-0-ra győzte le, majd a nyolcaddöntőben 3-0-ra nyert Egyiptom ellen, a nyolc között pedig 1-0-ra verte Szlovákiát. A pénteki elődöntőben aztán 3-0-ra alulmaradt Romániával szemben.

Fotó: a román minifutball-szövetség közösségi oldala