A Kolozsvári CFR 1907 nyerte az úgynevezett „magyar csapatok” rangadóját a labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában.

Nagyon nagy lendülettel kezdett a házigazda, ezzel meglepte a Sepsi OSK-t, amely az első negyedórában gyakorlatilag át sem lépte a félpályát. Yeboah már az első percben kihagyott egy nagy lehetőséget, aztán a 7. percben Aganović nagy hibáját követően Petrila végezhetett el egy szabadrúgást a tizenhatos vonala előttről, Niczulynak pedig nagyot kellett védenie. A 10. percben Malele tette próbára a sepsiszentgyörgyi kapust. Ezek azonban csak a nagyobb lehetőségek voltak, az OSK csak a labdák kétségbeesett kivagdosásával volt elfoglalva. A 13. percben került először Scuffet kapuja közelébe a háromszéki csapat: Dumitrescu fejesét Scuffet és Camora közösen mentette szögletre az alsó sarokból. Ez kicsit megakasztotta a kolozsvári lendületet, és a 27. percben, a második komolyabb OSK-támadás során előbb Ștefănescu bombáját Scuffet a felső sarokból ütötte ki, majd az ezt követő szögletet Aganović fejjel megtolta, Ciobotariu pedig a hosszú kapufa mellől a hálóba bicentette (0-1). Hat perccel később egyenlített a CFR 1907 – a gól előtt azonban történt egy incidens, amely befolyásolta a történteket. Malele belekönyökölt Dumitrescu arcába, akinek felhasadt a szemhéja, vérzeni kezdett és ápolásra szorult. Kovács István csak sárga lapot adott, Florin Andrei marosvásárhelyi videóbíró pedig nem figyelmeztette, hogy pirosat érdemelne. Így Malele a pályán maradt, ráadásul Dumitrescut még ápolták, így létszámhiányosan védekezett az OSK, amikor Malele elesve is ki tudta pöckölni Yuri Matias elé, aki 11 méterről, külsővel a hosszúba bombázott (1-1). (Az OSK vezetőedzője, a szinte mindig kiegyensúlyozott Cristiano Bergodi a mérkőzés után magából kikelve kiabálta bele a tévé mikrofonjába: „Miért van videóbiró? Ez piros! Nem sárga, nem fehér, ez piros, piros, PIROS!…”)

Az egyenlítés után kiegyensúlyozott csata zajlott, mindkét fél vezetett veszélyes támadásokat, de igazi helyzetekhez nemigen jutottak. Csupán Petrila lövése említhető az 57. percben, amelyet Niczuly kiütött. A cserék sem igazán hoztak változást az erőviszonyokban, bár Achahbar és Šafranko összejátékával nagyon ígéretes támadás indult, ám a döntő passz nem jutott el Ștefănescuhoz. A 84. percben így a semmiből jött a CFR 1907 győztes gólja: Yeboah remek beadását Muhar az ötösről Bălașa fölé emelkedve fejelte a hálóba (2-1).

A hátralevő időben több támadást vezetett az OSK, de az utolsó passz mindig elakadt a védőkön, a 90+5. percben Rondón cipője orrában volt az egyenlítés, ám 11 méterről, lendületből helyezettnek szánt lövése elkerülte a kaput.

A következő fordulóban a Sepsi OSK hétfőn este a FCSB-t fogadja, a CFR 1907 pedig városi rangadót játszik a FCU ellen.

Nem sokáig vezetett a székelyföldi alakulat a bajnok otthonában, az első gól után hat perccel Yuri Matias egyenlített

Fotó: a CFR 1907 közösségi oldala

Szuperliga, 14. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1 (1-1)

Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu stadion. Vezette: Kovács István (Nagykároly) – Ovidiu Artene (Vaslui), Mihai Marica (Beszterce). Tartalék: Rareș Vidican (Szatmárnémeti). Ellenőr: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Florin Andrei (Marosvásárhely). Segéd-videóbíró: Alexandru Vodă (Gyulafehérvár).

Gólszerzők: Yuri (33.), Muhar (84.), illetve Ciobotariu (27.).

Sárga lap: Malele (29.), Kolinger (37.), Deac (64.), Yuri (69.), Muhar (90.), illetve Aganović (7.), Matei (68.), Bălașa (77.).

Kolozsvári CFR 1907: Scuffet – Manea, Yuri, Kolinger, Camora, Deac (81. Brown), Boateng, Muhar, Yeboah (74. Roger), Malele (46. Janga), Petrila (74. Birligea).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Bălașa, Ciobotariu (46. Tamás), Dumitrescu, Matei (74. Achahbar), Păun, Aganović (90. Rondón), Ștefănescu, Varga (65. Ion Gheorghe), Tudorie (74. Šafranko).

* Szuperliga, 14. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2-1.

* 2. liga, 10. forduló: Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Bukaresti CSA Steaua 0-3, Galaci Suporter Club Oţelul – Concordia Chiajna 1-0. Az élcsoport: 1. CSA Steaua 23 pont, 2. Dés 21 (19-13), 3. Galac 21 (13-8).