a horvátokat is legyőzte a világbajnok Dánia

Norvégia 27-23-ra legyőzte a címvédő Spanyolországot a magyar–szlovák közös rendezésű férfikézilabda-Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában vasárnap Pozsonyban. Az első két gólt a spanyolok dobták, ám utána hat percig nem találtak be, rendkívül magabiztosan játszó ellenfelük viszont sorozatban ötször volt eredményes. Aleix Gómez góljaival tartotta magát a címvédő, de az első negyedóra végén már öt volt a különbség (10-5). Bár a spanyol csapat időnként meglepően tanácstalannak tűnt támadásban, a rendkívül színvonalas első félidő végén felzárkózott 14-11-re. A második felvonásban egy találatra csökkentette hátrányát a címvédő (19-20), amely számára a 41. percben véget ért a meccs érdemi része. A folytatásban 11 percig nem találtak be a spanyolok, akik sorozatban 17 veretlen Európa-bajnoki mérkőzés után kaptak ki ismét. A norvégok legutóbb 1997-ben nyertek Spanyolország ellen, azóta egy döntetlen és 18 vereség volt a mérlegük.

Ugyancsak Pozsonyban Svédország 25-21-re legyőzte Németországot.

Az elrontott lövések, valamint a svéd kapusok védései miatt a megszokottnál kevesebb gól született az első félidőben. Végig a tavalyi világbajnokság ezüstérmese vezetett, ám a koronavírusos megbetegedések miatt rendkívül tartalékos németek tartották a lépést, majd a szünet után egyenlítettek. Sokáig a második felvonás is szorosan alakult, az 55. percben vezettek először négy góllal a skandinávok, akik 2002 után győzték le ismét nagy nemzetközi tornán Németországot. A németek sorozatban harmadszor veszítettek – ez először fordult elő velük kontinenstornán –, a svédek viszont sorozatban harmadszor nyertek, már biztosan ott lesznek a budapesti döntő hétvégén, és jó esélyük van az elődöntőbe jutásra.

Győzött a világbajnok Dánia is, mégpedig 27-25-re, Horvátország ellen a középdöntő második fordulójában, szombaton a budapesti MVM Dome-ban. Eleinte Tin Lucin góljaival tartották a lépést ellenfelükkel a horvátok, a dánok viszont Niklas Landin védéseire alapozva a 17. percben már 8-4-re vezettek. Ekkor időkérése után egy 6-2-es sorozattal egyenlített az előző kontinenstornán ezüstérmes horvát csapat, a szünetben azonban újra a skandinávoknál volt az előny. A horvátok egyszer sem vezettek az első félidőben, hiába küzdöttek és játszottak sokkal jobban, mint két nappal korábban Montenegró ellen, erre a második felvonásban sem volt esélyük.

A középdöntős csoportokból az első és a második helyezettek jutnak az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért mérkőznek. A döntő hétvége meccseit a magyar fővárosban rendezik.

A horvát Marin Jelinic (k) és a dán Mikkel Hansen (k) csatája.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Kézilabda-Európa-bajnokság, középdöntő:

* I. főcsoport, 1. forduló: Montenegró – Horvátország 32-26, Franciaország – Hollandia 34-24, Dánia – Izland 28-24; 2. forduló: Montenegró – Hollandia 30-34, Franciaország – Izland 21-29, Dánia – Horvátország 27-25. Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Izland 4 (82-77), 3. Franciaország 4 (82-75), 4. Hollandia 2 (86-93), 5. Montenegró 2 (83-90), 6. Horvátország 0.

* II. főcsoport, 1. forduló: Orosz csapat – Svédország 23-29, Németország – Spanyolország 23-29, Lengyelország – Norvégia 31-42; 2. forduló: Orosz csapat – Spanyolország 25-26, Lengyelország – Svédország 18-28, Németország – Norvégia 23-28; 3. forduló: Norvégia – Spanyolország 27-23, Svédország – Németország 25-21, Lengyelország – Orosz csapat 29-29. Az állás: 1. Norvégia 6 pont (119-100), 2. Svédország 6 (110-94), 3. Spanyolország 6 (110-103), 4. Orosz csapat 3, 5. Németország 2, 6. Lengyelország 1.