2024. july 2., Tuesday

A vendég Paksi FC hátrányból fordítva, Varga Barnabás és Böde Dániel két-két góljával 4-1 arányban legyőzte a Puskás Akadémia FC-t szombaton, a magyar labdarúgó NB I 21. fordulójában.

Korán megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia Spandler Csaba fejesével. A Paks feljebb kapcsolt az egyenlítés érdekében, de a kinyíló védelmük mellett a hazaiaknak is akadt lehetősége az újabb találatra. Szünet előtt a góllövőlistát vezető Varga Barnabás góljával előbb egyenlített a vendégcsapat, majd két perc múlva Varga újra eredményes volt, így paksi vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidő eleje kiegyenlített játékot hozott, ekkor sok hibával játszottak a csapatok, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A Puskás Akadémia játéka nagyon visszaesett, támadásban nem tudott mit kezdeni a vendégek szervezett védekezésével. A meccs végéhez közeledve a Paks eldöntötte a három pont sorsát: a csereként beálló Böde Dániel, lemásolva csapattársa teljesítményét, két perc alatt két gólt lőtt.

NB I, 21. forduló: Puskás Akadémia FC – Paksi FC 1-4 (1-2)

Felcsút, Pancho Aréna, 1120 néző, vezette: Zierkelbach.

Gólszerző: Spandler (8.), illetve Varga B. (35., 37.), Böde (84., 86.).

Sárga lap: Bartolec (22.), Stronati (34.), van Nieff (79.), illetve Winde-

cker (21.), Kovács N. (45+1.), Papp K. (86.).

Puskás Akadémia FC: Markek – Golla, Spandler (46. van Nieff), Stronati – Bartolec (55. Mezghrani), Favorov (46. Băluță), Corbu, Brandon – Slagveer (72. Dusinszki), Gruber (65. Zahedi), Levi.

Paksi FC: Simon B. – Kinyik, Kádár, Vas, Osváth – Kovács N. (46. Bőle), Windecker (46. Szabó J.), Papp K., Haris (46. Hahn J.) – Skribek (70. Sajbán M.), Varga B. (83. Böde).

NB I, 21. forduló: ZTE FC – MOL Fehérvár FC 2-1, Puskás Akadémia FC – Paksi FC 1-4, Vasas FC – Kisvárda Master Good 2-2, Mezőkövesd Zsóry FC – Budapest Honvéd 0-0.

A felcsúti Markek Tamás kapus büntetőt véd a Puskás Akadémia FC – Paksi FC mérkőzésen

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd