Kiesési rangadóra utazott az ACS Marosvásárhely a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának hétvégi fordulójában Alsógáldra. Ez volt a harmadik mérkőzés, amelyen a csapatot az „ideiglenesen” megbízott Fekete Károly vezette, már szinte egy hónapja nem sikerült edzőt szerződtetni a katasztrofális idénykezdés miatt elküldött Sütő Szilárd helyett. A bajnoki pontok mellett a találkozó tétje volt az is, hogy melyik fél végzi utolsóként az alapszakasz első felét. Mivel a meccs végül 2-2-es döntetlenre végződött, maradt a forduló előtti különbség, Alsógáld egy ponttal marad a megyeszékhelyiek fölött.

A mérkőzés zömében a házigazdák vezettek, a marosvásárhelyiek kétszer is egyenlítettek, mindkét félidő végén. Alsógáld már az 5. percben betalált, erre Gliga válasza az első félidő hosszabbítási perceiben érkezett. Aztán a második félidőben ismét vezetéshez jutottak a 69. percben a házigazdák, és az utolsó előtti percig kellett várni, míg Bărăbaș megmentett egy pontot. Ám ezzel is az utolsó helyezett maradt a csapata, kilenc forduló alatt mindössze öt ponttal.

Lassan világossá válik, hogy a kiesés ellen négy csapat küzd, Marosvásárhely mellett egy másik Maros megyei klub, a Szászrégeni CSM Avântul, valamint Alsógáld és a Kolozsvári Viitorul.

3. liga, IX. csoport, 9. forduló: Alsógáldi Industria – ACS Marosvásárhely 2-2 (1-1).

Alsógáldi labdarúgópálya. Vezette: Marius Chioran (Szászfenes) – George Suciu (Aranyosgyéres), Paul Pojar (Kolozsvár). Ellenőr: Lucian Țiții (Nagyszeben), Teodor Biriș (Vajdahunyad).

Alsógáld: Suciu – Juncan, Potopea, Șt. Radu, Frențiu, Oniche, Grosu, Giorgiu, Baghiu, Cioară, Stănilă. Cserék: Kelachukwu, Dodoc, Puha, B. Popescu, Mireșan, Circov, David, Oneț, Matei.

Marosvásárhely: Kis – Bărăbaș, Caliani, Csáki, Gliga, Greu, Jorza, Oprea, Osei, Preklet, Todoran. Cserék: Lukács D., Botorok, Csala, Kiss, Lukács R., Moldován, Moraru, Precup, Sárközi.

Gólszerzők: Baghiu (5.), David (69.), illetve Gliga (90+2.), Bărăbaș (89.).