A Budapest Honvéd a francia Zinedine Machach 94. percben szabadrúgásból szerzett góljával 2-1-re legyőzte a vendég és listavezető Kisvárdát az OTP Bank Liga 8. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Ritkán látható öngóllal már a második percben vezetett a Kisvárda: egy középre passzolt labdába a menteni igyekvő Tamás Krisztián olyan szerencsétlenül ért bele, hogy saját kapusa felett a hálóba emelt (0-1). Néhány perc elteltével védőtársa, Klemenz javította ki a hibát, így hamar egyenlített a Honvéd (1-1). A folytatásban egyre alacsonyabb színvonalúvá vált a mérkőzés, az idő előrehaladtával pedig a szabálytalanságokból, sőt a sárga lapot érő belépőkből is egyre többet látott a közönség. Az utolsó 10 percben a játékvezető igyekezett megfékezni az elszabaduló indulatokat, négy sárga lapot is kiosztva.

Fordulás után nem változott jelentős mértékben a játék képe, ugyanakkor a gyors ellentámadásokban gondolkodó várdaiak valamivel veszélyesebbnek tűntek, egyszer a kapufát is eltalálták. A hajrához közeledve ismét megszaporodtak a sárga lapot érő szabálytalanságok, miközben nem tűnt valószínűnek, hogy bármelyik együttes képes lesz a maga javára fordítani a mérkőzést. Ez egészen az utolsó percig volt igaz, amikor emberhátrányba került a Kisvárda, és szabadrúgáshoz jutott a Honvéd. A csereként beállt Machach a tizenhatos bal sarka elől, jobb lábbal emelt nagyon szépen és pontosan a bal felső sarokba, úgy, hogy Dombó kapusnak esélye sem volt védeni (2-1). A vendégeknek a középkezdés után már semmire sem volt idejük, így végül pont nélkül távoztak Kispestről.

Az éllovas várdaiaknak ez az idénybeli második vereségük, míg a kispesti együttes egymás után második bajnokiján diadalmaskodott, és feljött a negyedik helyre a tabellán.

A kispesti Nenad Lukic (elöl) és Lazar Cirkovic, a kisvárdai csapat játékosa.    Fotó: MTI/Illyés Tibor

Labdarúgó NB I, 8. forduló: Budapest Honvéd – Kisvárda Master Good 2-1 (1-1)

Budapest, Bozsik Aréna, 2500 néző, vezette Bogár.

Gólszerzők: Klemenz (7.), Machach (94.), illetve Tamás K. (2., öngól).

Kiállítva: Melnyik (90+3.).

Sárga lap: Lukic (34.), Batik (80.), Pantelic (84.), illetve Zlicic (15.), Cirkovic (38.), Prenga (43.), Hej (44.), Simovic (54.), Camaj (77.), Melnyik (90+2.).

Honvéd: Szappanos –  Lovric, Klemenz, Batik, Tamás K. – Hidi (85. Nagy G.), Pantelic, Nono (74. Machach) – Bőle (62. Zsótér), Lukic (74. Eppel), Balogh N.

Kisvárda: Dombó – Hej, Prenga, Cirkovic, Leoni – Simovic, Melnyik – Navratil (73. Camaj), Zlicic (73. Ötvös), Bumba (88. Asani) – Mesanovic.

* NB I, 8. forduló: Újpest FC – Gyirmót FC Győr 1-3, Puskás Akadémia – Mezőkövesd Zsóry FC 2-0, Debreceni VSC – MOL Fehérvár FC 1-1, Budapest Honvéd – Kisvárda Master Good 2-1.

* NB II, 10. (hétközi) forduló: Szolnoki MÁV FC – Budafoki MTE 1-0, Kecskeméti TE Hufbau – Pécsi MFC 1-0, BFC Siófok – WKW ETO FC Győr 4-1, Aqvital FC Csákvár – Békéscsaba 1912 Előre 1-2, Diósgyőri VTK – III. Kerületi TVE 1-1, FC Ajka – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1, Vasas FC – Nyíregyháza Spartacus FC 2-0, Soroksár SC – Dorogi FC 1-2, Budaörs – Tiszakécskei LC 3-0, Szentlőrinc – Szombathelyi Haladás 0-0. Az állás: 1. Szombathelyi Haladás 22 pont, 2. Kecskeméti TE Hufbau 21, 3. Vasas FC 20.