A spanyol bajnok Real Madrid a csereként beállt Joselu duplájával hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így 4-3-as összesítéssel bejutott a fináléba.

Az első félidőben mindkét együttes támadó felfogásban futballozott, ennek megfelelően a hazaiak és a vendégek előtt is adódott komoly gólszerzési lehetőség. A Bayern kapujában Neuer védett nagyot egy madridi ziccernél, míg a másik oldalon Gnabry passza volt pontatlan Kane irányába, ezért nem került előnybe a német csapat. A hivatalos statisztikai adatok szerint labdabirtoklásban és kapura lövési kísérletek számában a Real volt fölényben, de mindkét gárda két alkalommal talált csak kaput.

Fordulás után megélénkülni látszott a mérkőzés, Vinícius a második félidő elején többször is jól húzott el a bal oldalon, de előbb a bajor védelem blokkolta a beadását, majd Rodrygo tévesztett célt öt méterről. Neuer nem sokat „pihenhetett”, percekkel később ugyanis egy szabadrúgást kellett hárítania, majd a bal oldalról ezúttal a védők közé betörő Vinícius életerős lövését tornászta a kapu fölé. A Bayern aztán egy gyors ellenakció végén megszerezte a vezetést: a 68. percben, egy müncheni ellentámadásnál Kane remekül vette észre a bal oldalon meginduló Daviest, aki a labda megszelídítése után a hátráló Rüdiger mellett lövőhelyzetet alakított ki magának, és nagyon pontosan Lunin kapujának bal oldalába csavart (0-1). Ennek következtében feszültté váltak a madridiak, akiknek néhány perccel később esett gólját videóbírózás után érvénytelenítette a játékvezető: a találat előtt Nacho két kézzel, a nyakánál fogva lökte arrébb Kimmichet a bajorok kapuja előtt.

Már-már úgy tűnt, hogy a müncheniek bravúros diadalt aratnak Madridban, és döntőbe jutnak, a Real azonban a csereként beállt Joselu duplájával négy perc alatt fordított, igaz, a hazaiak második gólját a videóbíró les miatt vizsgálta, de a találat végül érvényben maradt. A 88. percben Vinícius 17 méterről leadott lövését nem tudta megfogni Neuer, a labda a kapus mellkasáról lepattant, a berobbanó Joselu pedig közelről a hálóba pofozta (1-1). A 92. percben pedig a kapujához szegezte a Bayernt a Real, majd Rüdiger bal oldalról, élesen középre lőtt labdáját a leshatárról kiugró Joselu a jobb belsővel a kapu közepébe pattintotta (2-1). A madridiak gólszerzője az elődöntőket és a döntőket figyelembe véve mindössze a negyedik olyan játékos a BL történetében, aki csereként beállva duplázott.

A hajrában egy meg nem adott gól borzolta a kedélyeket: már a 113. percben járt a 90 perces meccs, amikor Joshua Kimmich küldött még egy felívelést a hazaiak kapuja elé. Matthijs de Ligt és Noussair Mazraoui startolt rá a leshatáron (vagy azon túl), a labdát végül utóbbi elől fejelte ki Ferland Mendy. Mivel a játékvezetői asszisztens eltért attól az iránytól, hogy ha lest látott, akkor is csak a veszély elhárultával emeli fel a zászlót, Szymon Marciniak játékvezető belefújt a támadásba és kifelé ítélt szabadrúgást, pedig pillanatokkal később a lecsorgót begyűjtő Thomas Müller passzából De Ligt a hálóba lőtt. Mivel a játékvezetői ítélet az akció befejezése előtt történt, a VAR már nem léphetett közbe – és így képernyőre sem került a megszokott vonalazós bizonyíték. A holland védő a lefújást követően azt nyilatkozta, hogy az asszisztens elnézést kért, amiért a régi szokás szerint járt el, és nem várt ki a jelzéssel, ahogyan most kell tenniük a partjelzőknek.

A Bayern München 2012 után zár ismét úgy egy idényt, hogy nem nyer trófeát, 14 évvel ezelőtt Jupp Heynckes irányításával a német bajnokságban, a Német Kupában és a BL-ben is másodikként végzett. A története 18. európai kupadöntőjére készülő, ezzel rekorder, 14-szeres BL-győztes Real Madrid ugyanakkor június 1-jén a Wembleyben a Borussia Dortmunddal játszik a fináléban, amely kettős győzelemmel,

2-0-s összesítéssel ejtette ki a Paris Saint-Germaint.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: Real Madrid (spanyol) – Bayern München (német) 2-1 (0-0). Továbbjutott: a Real Madrid, 4-3-as összesítéssel.

Madrid, vezette: Szymon Marciniak (lengyel).

Real Madrid: Lunin – Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy – Tchouaméni (70. Camavinga), Kroos (70. Modric), Valverde (81. Joselu), Bellingham (90+10. Militao) – Vinícius, Rodrygo (81. Diaz).

Bayern München: Neuer – Kimmich, de Ligt, Dier, Mazraoui – Laimer, Pavlovic – Sané (76. Kim), Musiala (85. Müller), Gnabry (27. Davies) – Kane (85. Choupo-Moting).

Gólszerzők: Joselu (88., 90+2.), illetve Davies (68.). Sárga lap: Camavinga (90+11.).

Elsőként a Fiorentina jutott az Európa-konferencialiga fináléjába

Elsőként a tavaly is döntős, a Ferencvárossal azonos csoportban szerepelt Fiorentina jutott be a labdarúgó-Európa-konferencialiga fináléjába, miután az elődöntős párharc szerdai visszavágóján 1-1-es döntetlent ért el a belga Club Brugge vendégeként, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott.

A mérkőzés egészét tekintve végig sokkal veszélyesebb volt az olasz együttes, ennek ellenére a 20. percben a házigazdák kerültek előnybe, így összesítésben kiegyenlítettek. A folytatásban a Fiorentina jelentős fölényben futballozott, a második félidőben az addiginál is támadóbb felfogásban játszott, s végül a 85. percben tizenegyest rúghatott. A büntetőt Lucas Beltran értékesítette, a firenzeiek pedig a hátralévő időben megőrizték az eredményt, ezzel kiharcolták a továbbjutást.