Az előző két körhöz hasonlóan a Ferencváros számára formalitásnak tűnik a mai visszavágó a labdarúgó Európa-konferencialiga selejtezőjének negyedik, utolsó fordulójában, miután egy hete 4-0-ra győzött a litván Zalgiris Vilnius vendégeként.

A magyar bajnok az ír Shamrock Rovers, majd a máltai Hamrun Spartans ellen is legalább négygólos előnyről várta a második felvonást, amelyet ugyancsak megnyert. Most sem lehet más a célja hazai közönség előtt, minthogy kettős győzelemmel biztosítsa sorozatban ötödik csoportkörös szereplését.

A zöld-fehérek 2020-ban a Bajnokok Ligája, 2019-ben, 2021-ben és tavaly pedig az Európa-liga főtábláján futballoztak, így a korai BL-selejtezős búcsút követően – a feröeri Klaksvík meglepetésre kiejtette a magyar bajnokot – egyértelmű cél volt, hogy legalább a harmadik számú sorozatban, az Európa-konferencialigában összejöjjön az őszi folytatás.

A Ferencváros remek főpróbát tartott, ugyanis egy félidő alatt hat gólt szerezve 6-1-re verte a Paksot. Máté Csaba vezetőedző irányításával kifejezetten hatékony a csapat támadójátéka, mivel a legutóbbi nyolc meccsén harmincszor volt eredményes, ráadásul csupán egyszer nem sikerült két gólt szereznie.

A tízszeres litván bajnok szintén gólgazdag győzelemmel hangolt az összecsapásra, vasárnap 4-1-re verte a bennmaradásért küzdő Dziugas Telsiai együttesét, azonban így is hatpontos hátránnyal második az FK Panevezys mögött.

A két gárda közös múltja is a Ferencváros mellett szól, mivel alig két éve a BL-selejtezőben kettős győzelemmel (3-1, 2-0) jutott túl a Zalgiris Vilniuson. A magyar csapat ezenkívül még egy alkalommal találkozott litván riválissal, 2019-ben a Südava ellen is veretlenül lépett tovább az EL-selejtezőben. A Zalgiris az FTC előtt kétszer találkozott magyar ellenféllel, 2002-ben kiejtette a Budapest Honvédot az Intertoto Kupában, de a kispestiek 2019-ben visszavágtak az EL-selejtezőben.

A 21 órakor kezdődő mérkőzést az M4 Sport televízió élőben közvetíti.

Vilniusban négygólos előnybe került a Ferencváros

Fotó: FTC

Nem jutott be a BL-csoportkörbe Kleinheisler csapata

A magyar válogatott Kleinheisler László csapata, a görög Panathinaikosz kettős vereséggel búcsúzott a portugál SC Bragával szemben a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójában.

Az athéni csapat a múlt heti, idegenbeli 2-1-es vereséget követően a keddi, hazai visszavágón 1-0-ra kapott ki. Kleinheisler Lászlót combsérülés miatt ezúttal sem nevezték a Panathinaikoszba.

A párharcok győztesei a BL csoportkörébe jutnak – amelynek sorsolását ma 19 órától tartják Monte-Carlóban –, a vesztesei pedig az Európa-ligában lesznek főtáblások.

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók: Galatasaray (török) – Molde FK (norvég) 2-1, továbbjutott: a Galatasaray, kettős győzelemmel (5-3); Panathinaikosz (görög) – SC Braga (portugál) 0-1, továbbjutott: a Braga, kettős gőzelemmel (3-1); Young Boys – Makkabi Haifa (izraeli) 3-0, továbbjutott: a Young Boys (3-0).

A csoportkörbe jutásért játszik a Sepsi OSK és a FCV Farul is

Két romániai csapat is állva maradt az Európa-konferencialiga rájátszáskörére, és egyikük párharca sem lefutott: a Sepsi OSK hazai pályán döntetlenre játszott, míg a FCV Farul egygólos sikert ért el.

Kettejük közül a Sepsi OSK-nak lesz a nehezebb dolga, hiszen 2-2-es állásról indul a visszavágó. Azonban a székelyföldi gárda már korábban is hasonló helyzetből készült a második mérkőzésre, és tudott újítani, aminek köszönhetően beverekedte magát a csoportkör előszobájának számító playoffkörbe. A háromszékiek az elmúlt hetet a norvégiai kiszállás megfelelő előkészítésére szánhatták, a Hivatásos Labdarúgóliga vezetője, Gino Iorgulescu ugyanis az utolsó pillanatban hozzájárult a Sepsi OSK jászvásári bajnoki meccsének az elhalasztásához.

A FCV Farul a bajnoki ágról próbál felkerülni a harmadik számú európai kupasorozat főtáblájára. A konstancaiak nem mindig meggyőző játékkal lépdeltek fordulóról fordulóra, miután az 1. fordulóban elbukták a Sheriff Tiraspol elleni BL-selejtezőt. A csapat kerete át is alakult menet közben, Denis Alibec távozott, viszont Constantin Budescu érkezett, és a fiatal Louis Munteanu szerepléséhez is nagy reményeket fűznek. A román bajnokcsapat hátrányból fordítva 2-1-re megnyerte az első mérkőzést, így a tarsolyában minimális előnnyel érkezett meg a finn fővárosba.

A Bodø/Glimt – Sepsi OSK mérkőzés 20 órakor kezdődik, és a DigiSport 1, valamint a Prima Sport 1 televízió közvetíti. A HJK Helsinki – Konstancai FCV Farul találkozó a Pro Arena TV-ben tekinthető meg ma 19 órai kezdettel.