Továbbra sincs edzője az ACS Marosvásárhely 3. ligás labdarúgócsapatnak, az előző szakvezető menesztése utáni második meccsen is az ideiglenesen kinevezett kapusedző, Fekete Károly irányította az együttest. A kolozsvári győzelem után azonban újabb vereség következett, a hatodik az eddigi nyolc meccsen. Igaz, az ellenfél a feljutást célzó Beszterce-naszódi Gloria 2018 volt, amely két vesztett találkozó után érkezett, és nem engedhetett meg magának újabb botlást.

Az első félidőben a vendégek sokkal jobban kihasználták a helyzeteiket. Míg a marosvásárhelyi lehetőségek kimaradtak az első húsz percben, a besztercei oldalon Banyoi a 22. percben nem hibázott, átvétel nélkül küldött a felső sarokba egy beívelt labdát (0-1). A 37. percben Davordzie egy az egy ellen nem tudta átjátszani Kist, de aztán a legrosszabb lélektani pillanatban, közvetlenül szünet előtt Mihalcea növelte a Gloria 2018 előnyét (0-2). Egy perccel korábban Osei küldte jó pozícióból fölé.

A második félidőben két kapufával indítottak a csapatok, előbb Davordzie, majd Osei találta el a lécet, de a házigazdák kapufája után jött a harmadik besztercei gól Deac révén, aki fejjel duplázott, miután Davordzie lövése kipattant a kapusról (0-3). Innen próbált meg felállni a marosvásárhelyi csapat, kihasználva azt is, hogy a vendég együttes visszavonulót fújt a háromgólos előny birtokában. A 65. percben Osei több védőt kicselezve szépített (1-3), majd miután a 74. percben Mociu mentett, ugyanő hibázott  Osei második góljánál (2-3). A ghánai csatár két gólja azonban csak a szépítésre volt elég, legalább egy pont megszerzésére már nem. A 90+1. percben emberelőnybe került ugyan a hazai együttes, de a 90+3. percben kimaradt az utolsó egyenlítési lehetőség: egy távoli lövést Mociu szelídített meg.

Az odavágók utolsó fordulójában az ACS Marosvásárhely a mindeddig nyeretlen, de öt döntetlennek köszönhetően a kiesési övezet fölött álló Alsógáld otthonába látogat, egy igazi kiesési rangadóra.

3. liga, 9. csoport, 8. forduló: ACS Marosvásárhely – Beszterce-naszódi Gloria 2018 2-3 (0-2).
Marosvásárhely, víkendtelepi labdarúgópálya. Vezette: Florin Mazilu (Szatmárnémeti) – Kopriva Zsolt (Nagykároly), Tóth Krisztián (Mezőpetri). Ellenőr: Dragoș Bogdan (Fogaras), Cătălin Pașcanu (Kudzsir).
ACS Marosvásárhely: Kis – Sárközi, Preklet, Dumbrăvean, Caliani, Csala R., Greu, Todoran, Jorza, Osei, Gliga. Cserék: Csáki, Kulcsár, Oprea, Bărăbaș.
Gloria 2018: Mociu – Uțiu, R. Bălan, Fridrich, Gallo, Larionesi, Pățurcă, Mihalcea, Deac, Davordzie, Banyoi. Cserék:  F. Bălan, Râpan, Hasnăș, Mar.
Gólszerzők: Osei (65., 82.), illetve Banyoi (22.), Mihalcea (45+1.), Deac (60.).
Piros lap: Mar (90+1.).

3. liga, 9. csoport, 8. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári CSM Unirea 1-1, Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1, ACS Medgyes 2022 – Alsógáldi Industria 1-0, ACS Marosvásárhely – Beszterce-naszódi Gloria 2018 2-3, Gyulafehérvári CSU – Kolozsvári Viitorul 4-0.

Ilyen még nem volt a 2. ligának ebben az idényében
Öt mérkőzést közvetítenek a sporttelevíziók a 2. ligás labdarúgó-bajnokság 10. fordulójából, amire még nem volt példa ebben a szezonban, hívta fel a figyelmet a Pro Sport című online sportlap. Korábban legtöbb négy meccs került képernyőre (az 1., a 8. és a 9. fordulóban), de olyan is volt (a 4. fordulóban), amikor csak két találkozót érdemesítettek arra, hogy élő adásban számoljanak be róla, ezért ez újdonságnak számít.
A válogatott mérkőzések miatti szünetet követően a hétvégén indul újra a másodosztályú bajnokság, és a DigiSport, valamint a Prima Sport televízió péntektől keddig minden nap egy-egy találkozót tűz műsorra: Karácsonkői Ceahlăul – Sellemberki CSC 1599 (péntek, 18 óra), Unirea 04 Slobozia – Bukaresti CSA Steaua (szombat, 11.30 óra), Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Chindia Târgoviște (vasárnap, 11 óra), Concordia Chiajna – Bodzavásári Gloria (hétfő, 16 óra), Campionii FC Argeș Pitești – CSM Slatina (kedd, 17 óra).