Öt és fél hét szünet után játszott ismét bajnoki találkozót az Arena női kézilabdacsapata, látványos változás azonban ebben az időszakban sem következett be a klub háza táján. A tavalyi keret több kulcsemberét elveszítő alakulat éppen hogy össze tudott szedni annyi játékost, hogy pályára lépjen, ezúttal is csere-mezőnyjátékos nélkül vitte végig a Nagyvárad elleni mérkőzést.

Ilyen körülmények között aligha meglepő, hogy újabb sima vereséget szenvedett. Az első tíz perc után Nagyvárad már 10-2-re vezetett, s innen megengedhette magának, hogy a dupla létszámú teljes keretét használja, így a továbbiakban már annyira nem nőtt a különbség, de nem is csökkent.

Közben hivatalossá vált, hogy a marosvásárhelyi csapattól levonnak 3 büntetőpontot a dévai meg nem jelenés miatt, s tekintve az erőviszonyokat, könnyen előfordulhat, hogy a bajnokságot negatív pontszámmal végzik. Idén még egy mérkőzés vár az Arenára, november 12-én Resicabányára utaznak, azután pedig csak január végén van tervben újabb forduló, amikor a Temesvári CSU látogat Marosvásárhelyre.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 4. forduló: Resicabányai CSU – Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium 32-38, Nagyváradi CSU – Kolozsvári U 27-38, Temesvári CSU – Dévai CSM 14-29, a Marosvásárhelyi Arena állt; 5. forduló: Tordai Liviu Rebreanu Főgimnázium – Temesvári CSU 30-20, Kolozsvári U – Resicabányai CSU 36-21, Marosvásárhelyi Arena – Nagyváradi CSU 29-40, a Dévai CSM állt.

Női kézilabda A osztály, C csoport, 5. forduló: Marosvásárhelyi Arena – Nagyváradi CSU 29-40 (10-19).

Marosvásásárhely, Simon László-sportcsarnok. Vezette: Marius Fiscu (Temesvár), Adrian Baghiu (Temesvár).

Arena: Szász (Jitaru) – Adam 8 gól, Țifui 6, Havasi 6, Ördög Sz. 4, Ördög A. 3, Vlad 2.

Nagyvárad: Pintea – Abodi 7 gól, Bochiș 5, Argyelean 5, Duțu 4, Boroș 4, Vrabie 4, Enache 3, Hercuț 3, Medve 2, Valinciuc 2, Coița 1, Leș.

Fotó: Nagy Tibor

Négygólos magyar siker a lengyelek ellen

A magyar férfikézilabda-válogatott 31-27-re legyőzte Lengyelországot a szombaton Szegeden rendezett barátságos mérkőzésen.

A találkozó elején remekelt a lengyelek védelme és kapusa, ezért kevés volt a gól, a januári, németországi Európa-bajnokságra készülő magyarok büntetőket és ziccereket is hibáztak. Hét és fél perc alatt 4-0-s sorozatot produkáltak a vendégek (4-7), de egy időkérés után némileg javult a hazaiak teljesítménye, összeszedettebbé vált a játékuk, és a meccs harmadánál egyenlítettek (9-9). Egy 6-1-es széria végén már 12-10-es előnyben voltak Rosta Miklósék, akik ekkor már hatékonyabban védekeztek és lendületesebben támadtak, mint korábban, a hajrában azonban némileg megtorpantak, ezt kihasználva a lengyelek ismét fordítottak, és 15-14-re vezettek a szünetben.

A második félidő elején visszavette a vezetést a magyar együttes, és egészen a végéig megőrizte. A cserejátékosok jól szálltak be a meccsbe, szoros állásnál fontos gólokat szereztek, ezzel hozzásegítve a csapatot a négygólos sikerhez.