miután húsz perc alatt lerendezte a Benficát

A Real Sociedad eredményes első félidei játékával nyert simán a Benfica ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, szerdán.

A San Sebastián-i csapat gyorsan elintézte az enerváltan futballozó lisszaboniakat: bő 21 perc alatt öt gólt szerzett, s bár ebből kettő érvénytelen volt, így is magabiztosan vezetett. A 28. percben kimaradt még egy hazai tizenegyes, de ez is bőven belefért, mert a Benfica semmilyen ellenállást nem tudott ebben a félidőben kifejteni. A második játékrész elején ugyan megszerezte első gólját a mostani sorozatban, de már biztosan nem lesz nyolcaddöntős, mert négy mérkőzés után is pont nélkül áll. A Real Sociedad viszont továbbjutott, mert a D csoport másik mérkőzésén az előző szezonban döntős Internazionale Lautaro Martínez tizenegyesgóljával 1-0-ra nyert Salzburgban.

Kvalifikált a Bayern München is, amely Harry Kane két góljával hazai pályán 2-1-re nyert a Galatasaray ellen. Az A csoport másik mérkőzésén a Manchester United fordulatos meccsen 4-3-ra kikapott az FC Koppenhága otthonában. A vendégek már 2-0-ra vezettek, amikor az első félidő hajrájában emberhátrányba kerültek Marcus Rashford kiállítása miatt. A dánok előbb szépítettek, majd a hosszúra nyúlt hosszabbításban egyenlítettek. A második félidőben a tíz emberrel játszó United ismét előnybe került, de a meccs hajrájában a dán csapat újfent két gólt szerzett, és idénybeli első győzelmével megőrizte továbbjutási esélyét.

A B csoportban az Arsenal hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Sevillát, mivel azonban az Eindhoven is nyert a Lens ellen, a londoniak matematikailag még nem biztosították be továbbjutásukat. Az első félidőben nyomasztó fölényben játszott az Arsenal, amely azonban a kaput csak egyszer találta el, ebből született a gól. A második félidőben jobban átengedték a hazaiak a terepet a Sevillának, és egy kontrából megduplázták előnyüket, míg a vendégek semmilyen veszélyt nem jelentettek az ellenfél kapujára. A mérkőzést Kovács István vezette.

A C csoportban a Real Madrid házigazdaként 3-0-ra verte a portugál SC Bragát, így ugyancsak biztosította nyolcaddöntőbe kerülését. A hatodik percben Alvaro Djalo büntetőjét Andrij Lunyin kivédte, majd Brahim Díaz a 27. percben betalált, így a hazaiak vezettek a szünetben. A három pont sorsa a meccs kétharmadánál dőlt el, amikor a Real három percen belül két gólt szerzett.

A kvartett másik mérkőzésén az eddig pont nélkül álló Union Berlin döntetlent játszott vendégként a Napolival, de így is biztos, hogy tavasszal nem lesz ott a BL mezőnyében. Pontszerzésével ugyanakkor egy nagyon rossz szériát zárt le: ezt megelőzően minden sorozatot figyelembe véve egymás után 12 mérkőzésen szenvedett vereséget.

Bajnokok Ligája, 4. forduló:

* A csoport: Bayern München (német) – Galatasaray (török) 2-1, FC Koppenhága (dán) – Manchester United (angol) 4-3. Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern 12 pont, 2. Koppenhága 4 (7-8), 3. Galatasaray 4 (7-9), 4. Manchester United 3.

* B csoport: Arsenal (angol) – Sevilla (spanyol) 2-0, PSV Eindhoven (holland) – RC Lens (francia) 1-0. Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 3. Lens 5 (4-4), 3. PSV 5 (4-7), 4. Sevilla 2.

* C csoport: Real Madrid (spanyol) – SC Braga (portugál) 3-0, SSC Napoli (olasz) – Union Berlin (német) 1-1. Az állás: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 12 pont, 2. Napoli 7, 3. Braga 3, 4. Union Berlin 1.

* D csoport: FC Salzburg (osztrák) – Internazionale (olasz) 0-1, Real Sociedad (spanyol) – Benfica (portugál) 3-1. Az állás: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 10 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Inter 10 (5-2), 3. Salzburg 3, 4. Benfica 0.