A Sănătatea ellen Kolozsváron megszerzett első tavaszi győzelem után újabb gyötrelmes hazai mérkőzést tudott le a CSM Avântul. Az ősszel még sima 4-1-gyel diadalmaskodó régeniek nem bírták két vállra fektetni a szervezetten, jól futballozó Gyulafehérvári Unirea 1924 csapatát.

A mérkőzés első felében elfogadható színvonalú játékot produkált a két alakulat. Fetița révén már a 4. percben veszélyeztettek a vendégek, két perccel később a hazaiak kerültek helyzetbe, ekkor Stavilă mintegy 9 méterről mellé lőtt. A 14. percben a nagyon aktív Fetița mint-egy 22 méteres, jobb oldali szabadrúgásból a jobb alsó kapufát találta el. Erre a 34. percben a  rendszerint  önző Bujor 17 méteres, erőtlen lövéssel válaszolt. A 37. percben Pocolt tizenegyesgyanúsan szerelték, a szászrégeni kispad azonban fellélegezhetett, mert a játékvezető sípja néma maradt. Az első félidő hajrájában két gyulafehérvári lövést jegyeztünk még fel: Bucurică, majd Pocol kísérlete tévesztett célt.

A második felvonásban sokáig ádáz, ám gólhelyzetektől mentes küzdelemnek lehettünk szemtanúi. Csupán a 70. perc tájékán kezdtek éledezni a csapatok. Ekkor Covaciu mintegy 18 méterről rosszul célozta meg Sporea kapuját, majd Sălogea jobb oldali szögletét Bârdea kapu mellé bólintotta. Később a hazaiak fiatal játékosa, Raul Moldovan mintegy 13 méteres rúgását blokkolta a vendégek védőfala. A 86. percben Covaciu 20 méteres lövését a vendégkapus nehezen szögletre tolta, majd Sporea hatalmas bravúrral hárított Merdariu elől, ezzel gyakorlatilag megmentve csapatát a vereségtől.

A gól nélküli döntetlen aránylag igazságos eredménynek könyvelhető el. Noha a szászrégeniek teljesítménye nem annyira csapnivaló, mint a hazai pályás eredmények alapján gondolnánk, de a labdarúgásban csak a pozitív mérleg és a gólok számítanak. A CSM Avântul pedig a legutóbbi három hazai mérkőzésén mindőssze két pontot és egyetlen gólocskát szerzett...

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 15. forduló: Szászrégeni CSM

Avântul –  Gyulafehérvári Unirea 1924 0-0

Szászrégen, Avântul-pálya, mintegy 60 néző, napsütéses időjárás. Vezette: Răzvan Necrici (Románkékes) – Daniel Lar, Lucian Berariu (mindketten Nagybánya). Ellenőr: Ion China (Nagybánya), Anghel Todea (Kolozsvár).

Szászrégeni CSM Avântul: Vlasa – Baki N., Bugnar, Merdariu, Truța (72. R. Moldovan), S. Luca, Harkó, Covaciu, Murar, Stavilă (30. C. Chirilă, 90+3. R. Suciu), Bujor.

Gyulafehérvár: Sporea – Hoj, Scrob, Mardare, Giurgiu (46. Sălogea), Pocol, Lupșan, Bârdea, Bucurică (72. Adam), Fetița (90+2. V. Codrea), M. Codrea.

* 2. liga, rájátszás, 1. forduló: felsőház: FK Csíkszereda – Bukaresti Rapid 0-1; 2. forduló: felsőház: CS Mioveni – FK Csíkszereda 0-0; alsóház: Bukaresti Metaloglobus – Konstancai Farul 1-0, Temesvári Ripensia – Lénárdfalvi ACSF 2-1, Zsilvásárhelyi Pandurii Lignitul – CSM Slatina 2-3, Bákói Aerostar – Resicabányai CSM 0-2, Unirea 04 Slobozia – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 3-1. Az élcsoport: 1. Rapid 36 pont/1 mérkőzés, 2. Universitatea Craiova 36/1, 3. CS Mioveni 35.
* 3. liga, IX. csoport, 15. forduló: Szászrégeni CSM Avântul –  Gyulafehérvári Unirea 1924 0-0, Tordai Sticla Arieșul – Kudzsiri CSO 0-1, Vajdahunyadi CS – Dési Unirea 2-4, Alsógáldi Industria – Kolozsvári Sănătatea 1-2, Marosújvári CS – Nyárádtői Unirea 2018 1-0.