A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban.

A rocksztár Lenny Kravitz hangulatos minikoncertjét követően közjátékkal indult a finálé, rögtön a kezdés után először egy, aztán további három szurkoló futott be a gyepre, akik a játékosokkal készítettek közös képeket.

Az első helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Adeyemi lépett ki a leshatáron – Carvajal csúnyán beragadt –, elhúzta a labdát Courtois mellett, de túlságosan kisodródott, így éppen a hibázó spanyol védő menteni tudott. Két perccel később Füllkrug még közelebb volt a gólhoz, de lövése kijött a kapufáról, igaz, talán lesről indult.

A Real Madrid az első félidőben ugyan 64 százalékban birtokolta a labdát, de helyzetet nem tudott kialakítani.

A fordulást követően már veszélyesebben futballozott a spanyol bajnok, a németek játéka pedig visszaesett.

A 74. percben a klubszinten a „búcsúmeccsét” játszó Toni Kroos szöglete után a védő Dani Carvajal fejesével megszerezte a vezetést a Real Madrid: a német futballista bal oldali szöglete után a portugál az ötösről a kapu bal oldalába fejelt (1-0), ezzel pályafutása második gólját szerezte a BL-ben, 3111 nappal ezelőtt, 2015 októberében egy Sahtar Donyeck elleni csoportmeccsen talált a kapuba. Három perccel később Jude Bellingham ziccerből dönthette volna el az összecsapást, de hibázott.

A 83. percben aztán mégis eldőlt a BL-trófea sorsa, Vinícius Junior büntette meg, hogy a dortmundiak eladták a labdát: az eladott labdára Bellingham lecsapott, kiugratta Vinícius Júniort, a brazil támadó pedig nyolc méterről a hálóba passzolt (2-0), ezzel másodszor volt eredményes a legrangosabb európai kupa fináléjában. A támadó az első brazil, ráadásul a legfiatalabb „duplázó” lett 23 évesen és 325 naposan, Lionel Messi csúcsát átadva a múltnak.

A hajrában a Dortmund erejéből már csak egy les miatt meg nem adott gólra futotta. A Real továbbra is veretlen a BL-döntőkben, és a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupában.

Bajnokok Ligája, döntő: Real Madrid (spanyol) – Borussia Dortmund (német) 2-0 (0-0).

London, Wembley Stadion, 86.212 néző, vezette: Slavko Vincic (szlovén).

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy – Valverde, Kroos (86. Modric), Camavinga – Bellingham (85. Joselu) – Rodrygo (90. Militao), Vinícius Júnior (90+4. Lucas Vazquez).

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can (80. Malen), Sabitzer – Adeyemi (72. Reus), Brandt (81. Haller), Sancho – Füllkrug.

Gólszerzők: Carvajal (74.), Vinícius Júnior (83.).

Sárga lap: Vinícius Junior (35.), illetve Schlotterbeck (40.), Sabitzer (43.), Hummels (79.).

Fotó: az UEFA Bajnokok Ligája közösségi oldala