Tizennégy pontos előnye volt, mégis ismét kikapott a marosvásárhelyi városi sportklub férfi-kosárlabdacsapata, amely ezzel zsinórban a hetedik vereséget könyvelte el, és csodára van szüksége, hogy bejusson a rájátszásba. A találkozót tönkretette a kritikán aluli játékvezetés, rég láttunk ennyire gyenge bírói hármast, de a vereségben vastagon benne vannak a hazai játékosok és kispad is.

A mérkőzés gyakorlatilag a negyedik negyed elején, hat és fél perccel a vége előtt dőlt el, amikor a CSM hét ponttal, 66:59-re vezetett. (Most tekintsünk el attól, hogy miért csökkent felére a korábbi 14 pontos előny.) Ekkor Sánta egy mintaszerű sapkát osztott ki Petrilevičiusnak, Rașoga játékvezető azonban 2-3 másodperces késéssel szabálytalanságot ítélt. Meggyőződésünk, hogy ő sem volt benne biztos, ítéletével azonban lavinát indított el. Előbb egy technikai hibát ítéltek a tiltakozó hazai kispad ellen, ezt szerencsére a litván center még kihagyta. A két szabaddobást azonban értékesítette, a másodikat miután Gîrbea legalább négyszer próbált követési oldalt váltani, ám miután a két védő is mindig vele tartott, végül kénytelen volt lemondani erről. Az eset annyira felbosszantotta Sántát, hogy a követésnél keményen elébe lépett, Gîrbea eljátszotta, hogy orron vágták, a bírók pedig sportszerűtlen hibát ítéltek a marosvásárhelyi center ellen. Újranéztük mi is, mint a játékvezetők, ám nem tudjuk, hogy mit láttak akkor, amikor helybenhagyták az ítéletet. Így történt, hogy egymás után öt (!) szabaddobást végezhetett el a Rapid, amiből négyet bedobott, aztán pedig a támadás jogát is megkapta. Pridgett ugyan ekkor még kihagyta az egyenlítés lehetőségét, de támadásban a túlságosan idegessé vált Sánta kétszer egymás után is kihagyta a palánk alól, Altit öt pontja után pedig már a Rapid volt előnyben. Az utolsó percekre pedig elfogyott a marosvásárhelyi védelem. Nem csoda, hiszen négy játékos is végig a kispadon maradt, a túl hosszú ideig használt játékosok pedig már nem tudtak időben kilépni, és minden Rapid-támadás pontokkal zárult. Aztán amikor Pridgett kivarázsolta Paliciuc kezéből a labdát, és öt pontra elhúzott a Rapid, már kevés esély volt a fordításra. 76:79-nél Person kihagyta a negyedik (!) szabaddobását, aztán Lowrance is pontatlan volt távolról. Kilenc másodperccel a vége előtt a CSM képtelen volt kijátszani egy hármas dobásra, Jeremić ellen sima faultot fújtak, így az első szabaddobását kötelező lett volna bedobnia – nem tette.

A CSM hét (!) szabaddobást hagyott ki a meccsen, ezekkel nyerhetett volna, Nistor 4/4-et dobott távolról, rejtély, hogy miért nem próbálták jobban kihasználni dobóformáját. Néhány nevetségesen eladott labda (például, amikor négyen voltak a labdafelhozatalnál, Șomăcescu így is el tudta lopni Person kezéből) is hozzájárult a kudarchoz.

Ennyit a mérkőzés előtt fogadkozásról, amelynek külön sajtótájékoztatót is szerveztek: 14 pontos előnyt azonban akkor sem illik elveszíteni, ha a bíróknak sikerül ripityára fújni a találkozót! (Megkapják az úgynevezett standard minősítést, ebben biztosak vagyunk.) Mert nem! Nem azért hagyták ki a (szabad)dobásokat, mert Martinić hiányzott...

Az alapszakaszból még két forduló van hátra, mindkétszer idegenben lép pályára a CSM. Előbb a Brassói Corona otthonában, majd a sokkal erősebb Voluntari vendégeként, de most már két győzelem sem garantálja a rájátszásba jutást.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz, 8. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti Rapid 76:79 (21-15, 26-22, 14-18, 15-24).
Marosvásárhely, Simon László Sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Șerban Rașoga (Ploiești), Vlad Cotrobaș (Bukarest), Dragoș Barbu (Jászvásár). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).
Marosvásárhely: Nistor 16 pont (4), Jeremić 16 (2), Sánta 14, Gajović 13, Lowrance 9 (1), Person 7, Paliciuc 1, Borșa. Kispadon: Bölöni, Engi-Rosenfeld, Sólyom, Mureșan.
Rapid: Pridgett 18 pont (2), Altit 16 (2), Hunter 12 (1), Gîrbea 11 (2), Șomăcescu 11 (1), Dorneanu 6 (2), Petrilevičius 5, Fitzpatrick. Kispadon: Oprea, Păduraru.

Férfikosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:
* felsőház, 7. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti Dinamo 89:102, CSO Voluntari – Nagyváradi CSM 87:95, Bukaresti Rapid – Konstancai CSM 92:84, Nagyszebeni CSU – Brassói Corona 93:85, FC Argeș Pitești – Kolozsvári U-BT 63:78; 8. forduló: Brassói Corona – Nagyváradi CSU 75:81, Konstancai CSM – CSO Voluntari 74:93, Marosvásárhelyi CSM – Bukaresti Rapid 76:79;
* alsóház, 7. forduló: Galaci CSM – Foksányi CSM 2007 99:86, CSM Baschet Petrolul Ploiești – Bukaresti ABC Laguna Sharks 82:69, CS Vâlcea 1924 Râmnicu Vâlcea – Zsilvásárhelyi CSM 96:100, Temesvári SCM – SCM U Craiova 71:86.

Az állás
* felsőház: 1. Kolozsvár 30 pont, 2. Nagyvárad 29, 3. Pitești 24, 4. Voluntari 24, 5. Rapid 23, 6. Nagyszeben 22, 7. Konstanca 22, 8. Marosvásárhely 21, 9. Brassó 20, 10. Dinamo 19;
* alsóház: 1. Craiova 24, 2. Zsilvásárhely 23, 3. Râmnicu Vâlcea 21, 4. Temesvár 21, 5. Ploiești 20, 6. Foksány 17, 7. Galac 16, 8. ABC Laguna Sharks 14.

Az esélyes négyes az elődöntőben a nőknél

A második mérkőzést is elvesztette a marosvásárhelyi városi sportklub női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga negyeddöntőjében. Az együttes hazai pályán 85:56-ra kikapott a Konstancai CSM CSU-tól, amely így két győzelemmel jutott tovább az elődöntőbe. A marosvásárhelyi alakulat a továbbiakban az 5. helyért játszhat, ellenfele a Kolozsvári U, amely ugyancsak két vereséggel esett ki a negyeddöntőben. A két megnyert mérkőzésig tartó párharc első találkozóját pénteken rendezik.
A negyeddöntőben amúgy papírforma-eredmények születtek. Valamennyi, esélyesebbnek tekintett csapat már a második mérkőzésen megnyerte a párharcát. Az eredmények: Bukaresti Rapid – Aradi FCC Baschet UAV 52:64, Brassói CSTBv CSU Olimpia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 58:99, Kolozsvári CS Universitatea – CSM Târgoviste 48:63, Marosvásárhelyi CSM – Konstancai CSM CSU 56:85. Az elődöntőben Sepsiszentgyörgy Araddal, Konstanca Târgovistéval találkozik.