A legutóbb ezüstérmes horvát válogatott 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-1-re kerekedett a japán csapat fölé a katari labdarúgó-világbajnokság első hétfői nyolcaddöntőjében.

Az első félidő jelentős részében a horvátok akarata érvényesült, a szünet előtt egy begyakorolt szögletvariációt követően mégis Maeda Dajzen szerzett vezetést az ázsiai együttesnek. A szünet után a horvátok Ivan Perisic fejesével egyenlítettek, így hosszabbításra mentették a találkozót, de a 2x15 perces ráadásban nem született újabb gól.

Az idegek harcában az európai együttes bizonyult jobbnak, ehhez a horvát kapus döntő módon járult hozzá, mivel három tizenegyest kivédett. „Kétségkívül a pályafutásom legszebb és legboldogabb pillanatai közé tartozik ez a siker“ – fogalmazott a legutóbb ezüstérmes horvát válogatott 27 esztendős kapusa. A mérkőzés legjobbjának megválasztott hálóőr elárulta: felkészültek a japán rúgókból. „Nem voltak tökéletes tizenegyesek, így képes voltam hárítani őket“ – tette hozzá.

Livakovic mindössze a harmadik olyan kapus, aki világbajnokságon három védést mutatott be a szétlövésben. Korábban ez a portugál Ricardónak sikerült Anglia ellen (2006-ban), illetve az ugyancsak horvát Danijel Subasic volt még képes hasonlóra Dánia ellen (2018-ban).

Világbajnokság, nyolcaddöntő: Japán – Horvátország 1-1 (1-0, 1-1, 1-1), tizenegyesekkel 1-3.

Al-Vakra, Al-Dzsanub Stadion, 42.523 néző, vezette: Elfath (amerikai).

Gólszerzők: Maeda (44.), illetve Perisic (55.).

Sárga lap: Kovacic (90.), Barisic (116.).

Japán: Gonda – Tanigucsi, Josida, Tomijaszu – Ito Dzs., Endo V., Morita (106. Tanaka), Nagatomo (64. Mitoma) – Doan (87. Minamino), Maeda (64. Aszano), Kamada (75. Szakai).

Horvátország: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Barisic – Kovacic (99. Vlasic), Brozovic, Modric (99. Majer) – Kramaric (68. Pasalic), B. Petkovic (62. Budimir, 106. Livaja), Perisic (106. Orsic).