2024. june 30., Sunday

a paksi „ezüstrangadót” a Fehérvár

Az egy félidőn át tíz emberrel futballozó Fehérvár 2-1-re győzött szombaton a Paks vendégeként a magyar labdarúgó NB I 28. fordulójának „ezüstrangadóján”.

Jobban kezdett a Paks, amely gyakran foglalkoztatta a vendégek kapusát, de csak egyszer állította igazi próbatétel elé Tóthot, aki akkor bravúrral védett. Többet támadtak a zöld-fehérek, a fehérváriak pedig azt próbálták kihasználni, hogy labdaszerzésük után lassabban rendeződött vissza az ellenfél. Tóth újabb nagy védése után az első igazán veszélyes vendégkontra majdnem gólt eredményezett, de Karamoko ziccerben a keresztlécet találta el. Két perccel később második kiugratásából már nem hibázott a francia csatár, így a Fehérvár szerzett vezetést a rangadón. A Paks lendületét látványosan megtörte, hogy hátrányba került, ezért a játékrész második fele jóval eseménytelenebbül telt a szünetig.

A második félidőből alig néhány másodperc telt el, amikor Csongvai piros lapot kapott, mert fejbe rúgta Kinyiket. A kiállítás az emberelőnybe kerülő Paksot zavarta meg, ugyanis sok labdát vesztett a középpályán, ezekből pedig veszélyes ellentámadásokat vezetett a Fehérvár, sőt, a remekül futballozó Karamoko másodszor is bevette Szappanos kapuját. Bognár György vezetőedző a 60. percben kettős cserével próbálta felrázni a paksiakat, akik fokozatosan azért mezőnyfölénybe kerültek, de Tóthnak csak egyszer kellett nagyot védenie a következő negyedórában. A hazaiak a hajrában sem tudtak újítani, a középre ívelések teljesen hatástalanok voltak, mégis sikerült váratlanul szépíteniük Balogh húszméteres bombagóljával, azonban a hátralévő időben Tóth védéseinek köszönhetően a Fehérvár létszámhátrányban is megőrizte minimális előnyét a lefújásig.

A második Paks sorozatban negyedszer kapott ki, és öt kör óta nyeretlen, így egy pontra csökkent az előnye a négy bajnoki találkozó óta veretlen és harmadik helyen álló Fehérvárral szemben.

Fotó: PFC

NB I, 28. forduló: Paksi FC – Fehérvár FC 1-2 (0-1).

Paks, 3511 néző, vezette: Bogár.

Paksi FC: Szappanos – Szélpál (32. Kovács K.), Kinyik, Szabó J. – Vas (76. Lenzsér), Papp, Windecker, Mezei (60. Balogh B.), Silye (60. Haraszti) – Könyves, Szabó B. (46. Böde).

Fehérvár FC: Tóth B. – Fiola, Serafimov, Gergényi – Bese, Csongvai, Christensen (71. Katona M.) Sigér (90+3. Tóth T.), Schön – Karamoko (71. Gradisar), Stefanelli (54. Spandler).

Gólszerzők: Balogh B. (84.), illetve Karamoko (23., 54.).

Kiállítva: Csongvai (46.).

Sárga lap: Lenzsér (90+7.), illetve Tóth B. (79.), Fiola (90+7.).

* NB I, 28. forduló: Kisvárda Master Good – Újpest FC 4-1, Debreceni VSC – Kecskeméti TE 1-0, Paksi FC – Fehérvár FC 1-2.

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: CSU Craiova – Konstancai FCV Farul 1-2. Az élcsoport: 1. FCSB 41 pont, 2. Kolozsvári CFR 1907 31, 3. CSU Craiova 31.

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 4. forduló: Aradi UTA – Nagyszebeni Hermannstadt 1-3, FC Voluntari – Galaci Suporter Club Oțelul 1-1, Kolozsvári FCU – Petrolul 52 Ploiești 1-2. Az állás: 1. Nagyszeben 27 pont, 2. Galac 27, 3. UTA 27, ...7. Jászvásár 18, 8. Universitatea 1948 Craiova 17, 9. Dinamo 16, 10. Botosán 14.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló: FK Csíkszereda – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-1, Unirea 04 Slobozia – Bodzavásári Gloria 1-1. Az élcsoport: 1. Slobozia 47 pont, 2. Sellemberk 44, 3. Vajdahunyad 42.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló, A csoport: Dési Unirea – Újszentesi CSC 2-0, Resicabányai CS Muncitoresc – Bukaresti Metaloglobus 2-1, CSM Alexandria – Campionii FC Argeș Pitești 0-2. Az állás: 1. Resicabánya 31 pont, 2. Karácsonkő 31, ...6. Dés 17, 7. Alexandria 13.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló, B csoport: Bukaresti CSA Steaua – Bukaresti Progresul 1944 Spartac 4-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Chindia Târgoviște 1-0, Concordia Chiajna – CSM Slatina 3-2. Az állás: 1. CSA Steaua 34 pont, 2. Chiajna 34, ...6. Tunari 17, 7. Progresul 1944 Spartac 1.

Győzelemmel mutatkozott be Bálint László a Petrolulnál

Kolozsváron 2-1-re nyert szombaton a Petrolul 52 Ploiești a FCU ellen a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 4. fordulójában. A győzelmet óriási sikernek nevezte a vendégek új szakvezetője, Bálint László, aki ezen a mérkőzésen irányította első alkalommal a Farkasokat. „Nem akarok nagy szavakat használni, de ez tényleg hatalmas bravúr, mert azon a pályán értük el, ahol nemhogy nyerni nem szokásuk a vendégeknek, de még pontot szerezni is csak ritkán lehet. Főleg a lelkiállapotunknak tesz jót a győzelem, helyrebillenti az önbizalmunkat. Persze, mit sem ér ez az egész, ha a következő fordulókban nem építünk rá, és nem húzunk be újabb három pontokat. Azt szeretném, hogy maradjunk higgadtak és hasonlóan motiváltak a következő meccseinken is” – nyilatkozta a mérkőzést követően Bálint László.