Vereséget szenvedett a Kolozsvári Viitorul otthonában a Nyárádtői Unirea 2018 a 3. liga IX. csoportja felsőházi rájátszásának 2. fordulójában. Mivel Kudzsir pontot szerzett Vajdahunyadon, a hátránya a második helyhez képest hat pontra nőtt. Ráadásul a mostani ellenfele is beérte pontszámban.

Szinte semmit nem mutatott a nyárádtői csapat a mérkőzésen, ami esetleg arra jogosítaná fel, hogy a másodosztályba feljutásról álmodozzon. Szinte végig alárendelt szerepet játszott, és csak ritkán hozta veszélybe a kolozsvári kaput. A Viitorul az első perctől kezdve rátelepedett a középpályára, míg Nyárádtő makacsul folyamatosan a kapustól próbált építkezni, ám az agresszíven kitámadó ellenféllel szemben csak ritkán lépte át veszélyesebben a félpályát. Nyárádtő inkább csak pontrúgások után tudott néhány vézna helyzetet összehozni, de szünetig igazán egy lehetősége sem volt. Eközben a Viitorul kitartása egy hatalmas védelmi hibát követően góllá érett a 27. percben: a belső nyárádtői védők befejezettnek tekintettek egy kolozsvári akciót, ám a földre került játékos meglepetésszerűen ülő pozícióból odapasszolta a kiugró Popnak, aki egyedül a kapus alatt a hálóba továbbított (1-0).

Újrakezdés után Nyárádtő megpróbált bátrabban támadni, így kialakult egy-két lehetősége, ám gólt ismét a házigazdák szereztek: az 53. percben Bartoș egy egészen rendkívüli technikai megodást mutatott be, a labdát, amely a bal oldalvonal mellől elvégzett szabadrúgásból érkezett, kapásból sarokkal a nyárádtői hálóba küldte (2-0). Kolozsvár ezt követően még két ordító helyzetet is kihagyott, míg végül Istraténak sikerült szépítenie (2-1), de az egyenlítéshez már nem volt erejük a nyárádtőieknek.

A felsőházi rájátszás 3. fordulójában a listavezető Vajdahunyadot fogadja az Unirea 2018, és fontos lenne győznie, ha még reménykedni akar a pótselejetezőben. A feljutás legfőbb várományosának számító ellenfél azonban eddig nem veszített meccset, döntetlenje is csak kettő van, egy éppen most, Kudzsir ellen, így minden bizonnyal azért érkezik Nyárádtőre, hogy kiköszörülje a csorbát.

3. liga, IX. csoport, felsőházi rájátszás, 2. forduló: Kolozsvári Viitorul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1, CS Vajdahunyad – Kudzsiri Metalurgistul 0-0.