2024. july 1., Monday

A PSV Eindhoven, az Antwerpen és a Koppenhága utolsóként csatlakozott szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája mezőnyéhez, miután egyaránt megnyerték a play-off kör visszavágójában esedékes mérkőzésüket.

A PSV Eindhoven könnyedén nyert a Glasgow Rangers ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező rájátszáskörének visszavágóján. A hollandok lehengerelték ellenfelüket, amelynek otthonában egy hete 2-2-es döntetlenre játszottak. A hazaiak nagy fölényben futballoztak az első játékrészben, a skótok jószerével a félpályán sem tudtak átmenni. Harmincöt percig bírták a nyomást, aztán fejet hajtottak az eindhoveni henger előtt. Megszületett a vezető találat, amelyet szünet után újabb követett. Ugyan erre érkezett válasz a vendégek részéről, de jött a viszontreplika a házigazdáktól, aztán két további góllal kialakult az 5-1-es végeredmény.

Két további mérkőzést játszottak még szerdán: a Koppenhága hazai környezetben döntetlenre végzett a lengyel  Rakowval, ami a párharc első eredményét tekintve továbbjutást ért a dánoknak, és felkerült a főtáblára a belga Antwerpen is, amely az AEK Athén vendégeként is diadalmaskodott riválisa ellen, így kettős győzelemmel kvalifikált a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

Nem jutott főtáblára ugyanakkor az Európa-ligában a feröeri KÍ Klaksvík, amely emlékezetes módon  a Ferencvárost búcsúztatta a Bajnokok Ligája-selejtező első körében. A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztató feröeri csapat a hazai döntetlent követően 2-1-re kikapott az ugyancsak a BL-kvalifikáció 1. körében a román bajnok FCV Farult kiejtő moldovai Sheriff Tiraspol vendégeként a selejtező negyedik, utolsó fordulójának visszavágóján.

Az Európa-konferencialigában könnyedén kvalifikált ugyanakkor a Ferencváros. A magyar bajnok a hazai visszavágón is simán nyert a Zalgiris Vilnius ellenében, beszámolót a találkozóról lapunk következő oldalán olvashatnak.

* Bajnokok Ligája, selejtező, play-off kör, visszavágó: AEK Athén (görög) – Antwerpen (belga) 1-2 (összesítésben 1-3), FC Koppenhága (dán) – Raków (lengyel) 1-1 (2-1), PSV Eindhoven (holland) – Glasgow Rangers FC (skót)  5-1 (7-3).

* Európa-liga, selejtező, play-off kör, visszavágó: Sheriff Tiraspol (moldovai) – KÍ Klaksvík (feröeri) 2-1 (összesítésben 3-2), Qarabag FK (azeri) – Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-1 (3-1), Arisz Limasszol (ciprusi) – Slovan Pozsony (szlovák) 6-2 (7-4), Zorja Luhanszk (ukrán) – Slavia Prága (cseh) 2-1 (2-3), Sparta Prága (cseh) – Dinamo Zágráb (horvát) 4-1 (5-4), AFC Ajax (holland) – PFC Ludogorec (bolgár) 0-1 (4-2), FK Cukaricki (szerb) – Olimpiakosz (görög) 0-3 (1-6), FC Lugano (svájci) – Royal Union Saint-Gilloise (belga) 0-1 (0-3), Aberdeen FC (skót) – BK Häcken (svéd) 1-3 (3-5), Zrinjski Mostar (bosnyák) – LASK Linz (osztrák) 1-1 (2-3).

* Európa-konferencialiga, selejtező, play-off kör, visszavágó: Dnipro-1 (ukrán) – Spartak Nagyszombat (szlovák) 1-2 hosszabbítás után (összesítésben: 2-3), Partizani Tirana (albán) – FK Asztana (kazah) 1-1 (1-2), Viktoria Plzeň (cseh) – Tobol Kosztanaj (kazah) 3-0 (5-1), Breidablík (izlandi) – Struga Ohrid (északmacedón) 1-0 (2-0), Ferencváros – Žalgiris Vilnius (litván) 3-0 (7-0), Partizan Belgrád (szerb) – Nordsjælland (dán) 0-1 (0-6), HJK Helsinki (finn) – Konstancai FCV Farul 2-0 (3-2), Eintracht Frankfurt (német) – Levszki Szófia (bolgár) 2-0 (3-1), Bodø/Glimt (norvég) – Sepsi OSK 3-2 hosszabbítás után (5-4), Twente Enschede (holland) – Fenerbahçe Isztambul (török) 0-1 (1-6), Beșiktaș Isztambul (török) – Dinamo Kijev (ukrán) 1-0 (4-2), Fiorentina (olasz) – Rapid Bécs (osztrák) 2-0 (2-1), NK Celje (szlovén) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 1-1 (2-5), Legia Varsó (lengyel) – Midtjylland (dán) 1-1 (4-4, büntetőkkel 6-5), APOEL Nicosia (ciprusi) – KK Gent (belga) 1-2 (1-4), NK Rijeka (horvát) – Lille FC (francia) 1-1 hosszabbítás után (2-3), Aston Villa (angol) – Hibernian Edinburgh (skót) 3-0 (8-0), Adana Demirspor (török) – KRC Genk (belga) 1-0 (2-2, büntetőkkel 4-5), BATE Boriszov (fehérorosz) – Ballkani Suva Reka (koszovói) 1-0 (2-4), Club Brugge (belga) – Osasuna (spanyol) 2-2 (4-3), Brann Bergen (norvég) – AZ Alkmaar (holland) 3-3 (4-4, büntetőkkel 5-6), PAOK Thesszaloniki (görög) – Hearts of Midlothian (skót) 4-0 (6-1).