Zöldasztal-eredménnyel nyert Bukarestben a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Dinamo ellen a labdarúgó-szuperliga 3. fordulójában, ami azt jelenti, hogy a negyedik győzelmét aratja ebben az idényben öt hivatalos mérkőzésből, és még egyszer sem vették be a kapuját, a mezőnyben egyetlen csapatként. A játék azonban egyáltalán nem volt olyan meggyőző, mint az eredményből gondolhatnánk, ám az is igaz, hogy a csapat tudatosan takaréklángra kapcsolt, akár a pontvesztést is kockáztatva, a CSZKA Szófia elleni csütörtöki KL-meccsre gondolva.

Már a kezdőcsapatból kihagyott több kulcsjátékost Liviu Ciobotariu, amellett, hogy két másik kulcsjátékos, a sérült Rodriguez és az eltiltott Matei objektív okok miatt nem játszhatott. A középpályán érződött is ez a hiány, hisz bizonytalanabb volt a passzolgatás, mint egyébként, és több egyéni hiba is becsúszott, amit az ellenfél kihasználhatott volna. Így a 4. percben Bani lőhetett ballal 10 méterről a hosszú sarok mellé, míg a 30. percben Dumitrescu csúnya bakija után Politic került egyedül szembe Niczulyjal, a sepsiszentgyörgyi kapus azonban jól zárta a szöget. Eközben a támadásban Kallakunak semmi nem jött össze, Varga és Šafranko pedig nem volt akitől használható passzokat kapjon, így egymást szolgálták ki: a 41. percben Varga lendült meg a jobb szélen, éles lapos beadását Šafranko az ötösön ballal átvette, jobbal pedig a bal alsó sarokba lőtte.

A szünetben hármat is cserélt a szentgyörgyi kispad, ám Păun és Ştefănescu beállása nem a támadósort erősítette, sőt utóbb Šafranko és Varga helyett sem csatárok léptek pályára. Ciobotariu gyakorlatilag visszavonulót fújt, a Dinamo pedig teljesen átvette a labda birtoklását, az OSK pedig kizárólag ellentámadásokra rendezkedett be. Nagy volt a kockázat, hisz a 72. percben Larrucea 30 méterről átvétel nélkül telibe találta a keresztlécet, két perccel később pedig N. Roşu félollóját Niczuly tornászta ki a bal alsóból. De bejött, mert az ellentámadások újabb gólokat szültek. A 83. percben Ştefănescu ugrott ki a leshatárról (a végén a partjelző felemelte a zászlót, azonban a videózás után kiderült, hogy szabályos volt a pozíciója), három társa várta a labdát a kapu előterében egy védővel szemben, Ion Gheorghe kapta, aki azonban a kapufát találta el, a visszapattant labdát pedig Alimi (fotó) lőtte kicsit körülményesen a hálóba. A 90+2. percben egy további kontra végén Păun lövése lecsúszott, ám a hosszabbítás utolsó percében Aganović egy újabb ellentámadás során úgy döntött, most lehet önző. Bár ketten is várták a passzt, ő 15 méterről bődületes gólt ragasztott a hosszú felsőbe.

Soha ennél rosszabb eredményt ilyen szerény teljesítménnyel! Valami azt súgja azonban, hogy csütörtökön egészen más hozzáállású csapatot láthatunk, hogy folytatódhasson a heti kétmérkőzéses iram. Hétfőn ugyanis újabb szuperliga-meccset játszik az OSK, hazai pályán a galaci Oţelul ellen, a CSZKA elleni siker esetén pedig jövő csütörtökön ismét KL-meccs jöhet, minden bizonnyal a kazah Aktobe utazhat Sepsiszentgyörgyre.

A labdarúgó-szuperliga 3. fordulójának eredményei: FCU Craiova 1948–Kolozsvári U 3-4, Bukaresti Rapid–FC Botoşani 2-2, Nagyszebeni Hermannstadt–Aradi UTA 2-1, Galaci Oţelul–FCSB 0-2, Konstancai Farul–Jászvásári Poli 1-3, Kolozsvári CFR–CSU Craiova 1-1, Petrolul Ploieşti–FC Voluntari 0-2, Bukaresti Dinamo–Sepsi OSK 0-3.

Fotó: Sepsi OSK – Facebook

Labdarúgó-szuperliga, 3. forduló: Bukaresti Dinamo–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0-3 (0-1)
Bukaresti Diadalív stadion. Vezették: Kovács István (Nagykároly) – Ovidiu Artene (Vaslui), Marius Badea (Rm.-Vâlcea). Tartalék: Iulian Călin (Ştefăneşti). Ellenőr: Octavian Şovre (Szatmárnémeti). Videóbíró: Cătălin Popa (Piteşti). Segéd-videóbíró: Daniel Mitruţi (Craiova).
Dinamo: Golubović – Costin, Grigore, Giafer, De Moura, Larrucea, Bani (86. Florescu), N. Roşu, Iglesias (86. I. Roşu), Politic (66. Abdallah), Gregorio (75. Ţîră).
Sepsi OSK: Niczuly – Oteliţă, Bălaşa (46. Ciobotariu), Ňinaj, Dumitrescu, Aganović, Alimi, Varga (75. Fr. Junior), Kallaku (46. Păun), Damaşcan (46. Ştefănescu), Šafranko (66. Ion Gheorghe).
Gól: Šafranko (41.), Alimi (83.), Aganović (90+6.).
Sárga lap: N. Roşu (20.), Florescu (86.), illetve Ştefănescu (57.), Aganović (62.), Ňinaj (88.).