A Kolozsvári CFR 2-1-re nyert idegenben a gibraltári Lincoln ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A román bajnok majdnem belefutott egy váratlan pofonba Gibraltáron, a kolozsvári csapat ugyanis a szünetben még hátrányban volt a Lincoln Red Imps ellen – számolt be a mérkőzésről az NSO. A hazaiak az első félidőben jóval veszélyesebben futballoztak, Giedrius Arlauskisnak, a CFR kapusának már az 1. percben bravúrral kellett védenie Kike Gómez közeli lövését, majd a 16. percben Liam Walker bombáját.

Közvetlenül szünet előtt Walker mélységi passza kijátszotta a kolozsvári lescsapdát, és Marco Rosa tíz méterről a bal alsó sarokba lőtt, de a második félidőre már elfogyott a Lincoln ereje és lendülete. Gabriel Debeljuh hat perc alatt egymaga megfordította a meccset, a horvát csatár előbb Runar Mar Sigurjónsson előreívelése után fejelte a feleslegesen kimozduló kapus fölött a hálóba a labdát, majd Bernardo Lopes figyelmetlen hazaadását elcsípve lőtt a jobb alsó sarokba.

A visszavágót július 28-án rendezik Kolozsváron.

Fotó: a Kolozsvári CFR közösségi oldala

BL-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés: Lincold Red Imps (gibraltári) – Kolozsvári CFR 1-2 (1-0)
Gibraltár, Victoria-stadion, vezette: Delajod Willy (francia).
Gólszerzők: Marcos Rosa (45.), illetve Gabriel Debeljuh (52., 58.).
Sárga lap: Rosa (21.), Britto (34.), Toscano (65.), illetve Debelljuh (38.).
Lincoln: Goldwin – Wiseman, Bernardo Lopes, Chipolina, Toscano – Ronan (60. Casciaro), Yahaya, Rosa – Walker (83. Torilla), Kike Gomez (69. Carralero), Britto (69. Ocran).
CFR: Arlauskis – Susici (74. Manea), Bouhenna, Graovac, Latovlevici – Deac (81. Tahiri), J. Rodriguez, Sigurjonsson (90+3. Fofana) – Costache (46. Chipciu), Debeljuh, Păun (81. Petrila).

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, első mérkőzések:
* bajnoki ág: Alaskert (örmény) – Sheriff Tiraspol (moldovai) 0-1, Lincoln Red Imps (gibraltári) – Kolozsvári CFR 1-2, Ferencváros – FK Zalgiris Vilnius (litván) 2-0, Dinamo Zágráb (horvát) – Omonia (ciprusi) 2-0
* nem bajnoki ág: Bécsi Rapid (osztrák) – Prágai Sparta (cseh) 2-1, Celtic Glasgow (skót) – FC Midtjylland (dán) 1-1
Európa-konferencialiga, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:
* bajnoki ág: Pristina (koszovói) – Connah’s Quay Nomads FC (walesi) 4-1, Folgore (San Marinó-i) – Hibernians (máltai) 1-3
* nem bajnoki ág: Domzale (szlovén) – Honka (finn) 1-1, Kauno Zalgiris (litván) – The New Saints (walesi) 0-5