2024. july 2., Tuesday

3. ligában az ACS Marosvásárhely

Megpróbálta megfordítani a marosvásárhelyi 1-4-et a Gyergyószentmiklósi VSK a labdarúgó 3. ligába jutásért kiírt osztályozó visszavágóján, és adott pillanatban már 3-1-re vezetett. A második játékrészben az ACS Marosvásárhely azonban bedarálta a házigazdákat, 6-3-ra idegenben is megszerezte a győzelmet. A Maros megyei 4. liga bajnoka így kettős győzelemmel jutott a 3. ligába.

A gyergyóiak Țepeș révén már a 4. percben vezetéshez jutottak, Oprea a 30. percben egyenlített egy szöglet után. Ezt követően Czimbalmos kétszer is bevette Negrușa kapuját, reményt ébresztve a hazai közönségben, közvetlenül szünet előtt azonban Moldován Tamás kihasználta a gyergyói védők hibáját, és szépített. A második félidő egyértelműen a marosvásárhelyieké volt, akik Bujor (kétszer), Andrei Moldovan és Gliga találatával még négy gólt szereztek. A második félidőben Negrușa hárította Țepeș büntetőjét is. A mérkőzés kiállítással zárult, a marosvásárhelyi Mihály Zoltánt az ellenfél megütése miatt leküldte Vlad Băban jászvásári játékvezető.

A labdarúgó 3. ligába jutásért kiírt selejtező visszavágóinak eredménye: Flacăra Erbiceni (Jász) – Viitorul Dărăbani (Botosán) 4-1 (összesítésben: 4-6), Speranţa Răuceşti (Neamț) – Juniorul Suceava (Suceava) 1-0 (1-0), Rapid Brodoc (Vaslui) – Sportul Oneşti (Bákó) 4-3 (7-6), Máramarosszigeti CSM (Máramaros) – Zsibói Rapid (Szilágy) 2-0 (5-0), Nagykárolyi Victoria (Szatmár) – Supporter 2.0 (Kolozs) 3-0 (4-1), Gyergyószentmiklósi VSK – ACS Marosvásárhely (Maros) 3-6 (4-10), Nagyszebeni Inter Stars (Szeben) – Zernyesti Olimpic (Brassó) 1-2 (2-3), Baróti VSK (Kovászna) – Gyulafehérvári CSU (Fehér) 1-7 (3-18), CSO Turceni (Gorj) – Buziási Phoenix (Temes) 0-2 (0-4), Recolta Dănceu (Mehedinți) – Borosjenői ACB (Arad) 2-6 (2-11), Karánsebesi Magica Balta (Krassó-Szörény) – Hátszegi Retezatul (Hunyad) 0-0 (1-4), Cozia Călimănești (Vâlcea) – Oltul Curtişoara (Olt) 6-2 hosszabbítás után (7-5), Roberto Ziduri (Dâmbovița) – Dunărea Turris Turnu-Măgurele (Teleorman) 1-1 (1-2), CS Rucăr (Argeș) – Dunărea Calafat (Dolj) 1-0 (2-1), CS Amara (Ialomița) – CS Glina (Ilfov) 3-1 hosszabbítás után (5-4), Victoria Adunații Copăceni (Gyurgyevó) – CS Păuleşti (Prahova) 1-3 (2-3), CS Dinamo Bukarest – Venus Independenţa (Călărași) 1-0 (4-2), Victoria Gugești (Vrancea) – Voinţa Limpeziş (Bodza) 1-0 (3-5), Unirea Braniștea (Galac) – Victoria Traian (Brăila) 4-0 (5-2).

Kedden sorsolják ki a Románia-kupa regionális szakaszának a csoportjait

Új rendszerben rendezik idén a labdarúgó Románia-kupát, a megyei szakaszok legjobbjai gazdasági régiónként regionális serlegért vetélkednek. A Középrégió (Maros, Kovászna, Hargita, Brassó, Fehér és Szeben megye) kupagyőzteseit két hármas csoportba sorolják, valamennyi csapat egy meccset játszik hazai pályán és egyet idegenben. A három forduló időpontja: július 6., 9. és 13. Ezt követően július 16-án játsszák a regionális döntőt a két csoportgyőztes között. A Középrégióban a következő csapatok kerülnek a sorsolási urnákba: ACS Marosvásárhely (Maros), Gyergyószentmiklósi VSK (Hargita), Nagyszebeni Inter Stars (Szeben), ACSM Feketehalom (Brassó), Gyulafehérvári CSU (Fehér). Kovászna megyében nem szervezték meg a kupa megyei szakaszát, lehetséges, hogy a 4. ligát megnyerő Baróti VSK-t nevezik. A hat együttesből csak Feketehalom nem nyerte meg a 4. ligát.