Szünet után az öltözőben maradtak, 5. helyen végzett a Sepsi OSK

Nem sikerült feljebb lépnie a végső rangsorban a 4. helyre a Sepsi OSK-nak a labdarúgó Szuperliga utolsó fordulója után, noha a Farul kolozsvári vereségével ez lehetővé vált volna. Az első félidőben úgy tűnt, Craiován meglehet a győzelem, az OSK uralta a pályát, a házigazdák csak ritkán közelítették meg Niczuly kapuját, és nem jelentettek rá komoly veszélyt. Szünet után azonban, amint mondani szokás, az öltözőben maradtak Bernd Storck tanítványai, aztán pedig már nem volt erejük a meccs visszafordítására.

Az európai kupaszereplés illuzórikus reménye is tét volt Craiován, mert amennyiben a kupagyőztes Vajdahunyadi Corvinul 1921 mégsem kapna rajtjogot az Európa-ligában, a 4. helyezett további osztályozóra lenne jogosult. Ilyen tekintetben, különösen, hogy Kolozsvárról hamar jött a hír, hogy a CFR 1907 3-0-ra vezet, csupán a Sepsi OSK számára maradt tétje a meccsnek. S az első félidőben nagy nyomás alatt tartották L. Popescu kapuját. A 7. percben Oroian lövését Matei próbálta kapu felé irányítani, de a labda mellészállt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Bancu fellökte Oroiant, és az a tizenhatoson belül történt, ám ezeket a lökéseket az utóbbi időben nem igazán szokták már lefújni, szerintünk elég elítélhető módon. A 11. percben Popescu tisztázott szögletre Debeljuh elől, a 15. percben pedig Varga Roland rúgta bele 10 méterről a szöget záró Popescuba. A 21. percben pedig megtört a jég: Florin Ștefan a saját harmadából, 50 méteres passzal indította a védők mögött Ștefănescut, aki átpöccintette a kimozduló Popescun (0-1). A házigazdák első lövését mindössze a 32. percben jegyeztük, kapura tartó lövésük pedig csak a 42. percben volt, amikor Mitriță labdáját Ňinaj két méterről kivágta.

Szünetben kettőt is cserélt Costel Gâlcă craiovai edző, és a két újonnan érkezett teljesen megváltoztatta a meccset. Az OSK az „öltözőben maradt”, és Bană, akire nem mozdult ki senki, alig 20 másodperc után 22 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1). Miután az 51. percben Niczuly üggyel-bajjal ütötte ki Mkvabisvili lövését, az 52. percben a másik újonc, Koljić négy méterről a léc alá vágta, Ciobotariu sikertelen felszabadítási kísérelete után (2-1). Miután Crețu keresztlövését az 58. percben Niczuly szögletre tolta, az első cserék felrázták az OSK-t is, és a 66. percben Dumitrescu beadását Debeljuh a jobb sarokba fejelte (2-2).

Az egyenlítés azonban nem billentette vissza a lélektani előnyt, és a folytatásban ismét Craiova nagy lehetőségei maradtak ki, kétszer Koljić és egyszer Ivan révén. Végül a 79. percben Mitriță kihagyhatatlan passzt adott Ivannak, aki elcsavarta Niczuly mellett (3-2). A végén akár egyenlő is lehetett volna (noha ez nem változtatott volna semmin), ha Kallaku kapáslövése a 90+2. percben nem a keresztlécet találja telibe.

Néhány sűrű idény után az idei az első, amelyben a Sepsi OSK játékosai (már aki marad, mert sokan távozni fognak) hosszabb vakációnak örvendhetnek, hiszen az Eb miatt a bajnoki idény is később kezdődik, az európai kupákban pedig már nem érdekeltek. Sajnos – tehetik hozzá a klub lelkes szurkolói.

Szuperliga, felsőházi rájátszás 10. forduló: CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-2 (0-1).

Craiova, Ion Oblemenco stadion. Vezette: Cătălin Popa (Pitești) – George Neacșu (Câmpulung Muscel), Marius Badea (Rm. Vâlcea). Tartalék: Ionuț Coza (Cernica). Ellenőr: Irina Mîrț (Bukarest). Videó-

bíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segéd-videóbíró: Andrei Moroiță (Ploiești).

CSU Craiova: L. Popescu – Vlădoiu (29. Soiri), Zajkov, Raul Silva, Bancu (84. Ndong), Crețu (74. Mateiu), Mekvabisvili, Danciu (46. Bană), Mitriță, Ivan, Marković (46. Koljić).

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (77. Rența), Ciobotariu, Ňinaj, Fl. Ștefan (70. Varga K.), Matei, Alimi, Aganović (59. Kallaku), Varga R. (59. Dumitrescu), Ștefănescu, Debeljuh.

Gólszerzők: Bană (46.), Koljić (52.), Ivan (79.), illetve Ștefănescu (21.), Debeljuh (66.).

Sárga lap: Mitriță (76.), Ndong (90.), illetve Oroian (64.), Varga K. (81.).

Aganovic az első távozó

A horvát középpályás, Adnan Aganovic a szombati mérkőzés után bejelentette, ez volt az utolsó mérkőzése a Sepsi OSK-nál, ahol 2020 óta szerepel.

A 36 éves futballista a DigiSport televíziónak nyilatkozva azt mondta, mivel az utóbbi időben nem sok lehetőséget kapott a székelyföldi együttesnél, távozni szeretne, és olyan csapathoz igazolna, ahol nagyobb szerepet szánnak neki, és amellyel jövőre is a felsőházi rájátszásban szerepelhet. (f.)

Fotó: a CSU Craiova közösségi oldala

Botosán előnyben az első osztályozós párharcban

A Botosáni FC 1-0-ra legyőzte hazai pályán a CS Mioveni-t a szuperligás szereplésért kiírt osztályozós párharc első mérkőzésén, péntek este.

Az első gólszerzési lehetőség a vendégek előtt kínálkozott, Alexandru Stan már a 7. percben előnyhöz juttathatta volna a csapatát, de kihagyta. A házigazdák ezután átvették az irányítást, de gólt nekik sem sikerült szerezniük. A 45. percben Miron fejelt jó helyzetből a kapu fölé, majd a 45+3. percben megdermedt a levegő, mert Blănaru vezetéshez juttatta a Mioveni-t, azonban a gólt érvénytelenítették, ugyanis a vendégek csatára lesen volt.

Később a moldvaiak kétszer is büntetőt reklamáltak, előbb az 57., majd a 73. percben, de Horațiu Feșnic játékvezető sípja néma maradt. A másik oldalon Ionuț Șerbannak volt egy veszélyes kapura lövése a 80. percben, amely azonban szögletre pattant, két perccel később pedig Ștefan Blănaru a kapu fölé küldte a labdát. A 89. percben a Mioveni kapusa remekül hárította Eduard Florescu közeli lövését, de négy perccel később tehetetlennek bizonyult az angolai Caputa Aldair 25 méteres kísérleténél, így Bogdan Andone csapata megszerezte a győzelmet.

Játszottak:

* Botosáni FC: Kukic – R. Benzar (44. Mitrov), I. Filip, Miron, Ţigănaşu – G. David (46. C. Petro), Dican (46. E. Lopez), Caputa – E. Florescu, Kaprof (46. Mouaddib), Mailat (72. Ofosu).

* CS Mioveni: Fl. Croitoru – Traşcu (80. I. Şerban), R. Garutti, Cr. Ignat, Burnea, Şerbănică – Cărăruş, A. Panait (40. D. Toma), Blănaru, Guţea (80. Gogor) – Al. Stan (76. A. Şerban).

Sárga lap: Burnea (78.), Şerbănică (86.).

A visszavágót május 24-én, pénteken Mioveni-ben rendezik.

A másik ágon, ma este 8-tól a Bukaresti Dinamo 1948 az FK Csíkszeredát fogadja. (f.)

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 10. forduló: Kolozsvári CFR 1907 – Konstancai FCV Farul 5-1, CSU Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 3-2.

* osztályozó a szuperligás szereplésért, 1. mérkőzés: Botosáni FC – CS Mioveni 1-0.