2024. june 30., Sunday

Kiesett a Liverpool a labdarúgó Európa-ligából, mert bár 1-0-ra nyert Bergamóban az Atalanta vendégeként (a gólt Mohamed Salah szerezte a 7. percben tizenegyesből) a sorozat negyeddöntőjének csütörtöki visszavágóján, de mivel az első meccsen 3-0-ra alulmaradt, így búcsúzni kényszerült.

Az angol csapat vezetőedzője, Jürgen Klopp szerint az olaszok megérdemelten jutottak az elődöntőbe. „Gratulálok az Atalantának. Ha egy párharcot 3-1-re meg tudsz nyerni ellenünk, ráadásul így, teljesen megérdemelt a továbbjutás” – fogalmazott Klopp, hozzátéve ugyanakkor, hogy tetszett neki saját csapata eltökéltsége. Mint mondta, különösen az imponált, ahogy elkezdték a mérkőzést. „Nem ma este veszítettük el a párharcot, hanem otthon” – utalt rá, hogy a hazai 3-0-s vereség után nehéz helyzetben voltak. „Egy második gól segített volna nekünk” – vélekedett. Az szerinte döntő lehetett volna, mert úgy érezte, hogy azzal a néhány lehetőséggel is, amelyet kialakítottak, némi gondot okoztak a hazaiaknak.

Az első játékrész hajrájához közeledve nagy gólszerzési esélyt szalasztott el a Liverpool: Salah egyedül léphetett ki a labdával, de átemelése nem volt pontos. A második félidőre ugyanakkor visszaesett a vendégek játéka, és a cserék sem változtattak ezen. Szoboszlai Dominik 66 percig volt a pályán.

Klopp szerint a szünet után már nem tudták fenntartani azt a tempót, amit az első játékrészben. Ennek oka az volt, hogy Trent Alexander-Arnold és Alexis Mac Allister, aki meghatározta a játék ritmusát és irányát, kissé elfáradt.

A vezetőedző ugyanakkor kiemelte, bár csalódott a kiesés miatt, dühöt vagy frusztrációt nem érez. „Mostantól a bajnokságra összpontosíthatunk, és ezt is fogjuk tenni. Van pár napunk, hogy összeszedjük magunkat, ez így is lesz, aztán elutazunk Londonba, és játszunk a Fulhammel. Nem lesz egyszerű, de mindent ki fogunk adni magunkból. Ha úgy tetszik, ez volt a kezdete az idény hátralévő részének, amelynek jó eredménnyel, jó teljesítménnyel vágunk neki. Mi így tekintünk erre” – tette hozzá.

A Liverpool a Premier League-ben április 7-én nagyon sok helyzetet kidolgozva csak 2-2-es döntetlent játszott a Manchester United vendégeként, ezzel lecsúszott az élről, majd az Atalantától az EL-ben elszenvedett súlyos hazai vereség után múlt vasárnap 1-0-ra kikapott otthon a Crystal Palace-tól is, így már csak a harmadik helyen áll az angol élvonal tabelláján. A hétvégi forduló előtt két pont volt a hátránya az éllovas Manchester Cityvel szemben úgy, hogy az élcsapatoknak még hat mérkőzésük van hátra.

Fotó: a Liverpool FC közösségi oldala

Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók:

* Atalanta (olasz) – Liverpool (angol) 0-1 (0-1), továbbjutott: az Atalanta, 3-1-es összesítéssel;

* AS Roma (olasz) – AC Milan (olasz) 2-1 (2-0), továbbjutott: a Roma, 3-1-es összesítéssel;

* West Ham United (angol) – Bayer Leverkusen (német) 1-1 (1-0), továbbjutott: a Leverkusen, 3-1-es összesítéssel;

* Olympique Marseille (francia) – Benfica (portugál) 1-0 (0-0, 1-0, 1-0) – 11-esekkel 3-2, továbbjutott: a Marseille, 1-1-es összesítés után tizenegyesekkel.

Európa-konferencialiga, negyeddöntő, visszavágók:

* Fiorentina (olasz) – Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után, továbbjutott: a Fiorentina, 2-0-s összesítéssel;

* Lille (francia) – Aston Villa (angol) 2-1 (1-0, 2-1, 2-1) – 11-esekkel: 3-4, továbbjutott: az Aston Villa, 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel;

* PAOK (görög) – Club Brugge (belga) 0-2 (0-2), továbbjutott: a Club Brugge, 3-0-s összesítéssel;

* Fenerbahce (török) – Olimpiakosz (görög) 1-0 (1-0, 1-0, 1-0) – 11-esekkel 2-3, továbbjutott: az Olimpiakosz, 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel.

Hosszabbítás, a sláger az Európa-konferencialigában

Az Európa-konferencialigában négyből három negyeddöntős párharc is hosszabbítás után, kettő pedig tizenegyespárbajban dőlt el: a továbbjutó Fiorentina, az Aston Villa, valamint az Olimpiakosz Pireusz is 120 perces csatát követően jutott a legjobb négy közé csütörtökön késő este (utóbbi kettő tizenegyesekkel), az egyetlen kakukktojás a Club Brugge, amely kettős győzelemmel búcsúztatta a PAOK-ot.