Dánia hét forduló után is százszázalékos, Svájc kedvező helyzetbe került újabb diadalával, míg a szerbek csoportjukban az élre ugrottak a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatában, a szombati játéknapon. Az ukrán labdarúgó-válogatott öt döntetlen után először győzött, míg a svéd együttes otthon Koszovó ellen szerzett fontos három pontot.

Az A csoportban Szerbia a szabadnapos portugálokat megelőzve az élre ugrott, miután nyert Luxemburgban.

A B csoportban a svédek kötelező diadalt arattak a vendég koszovóiak felett, és így kapaszkodnak az éllovas spanyolok után, ráadásul a vesztett pontok tekintetében jobban állnak, mint a Nemzetek Ligája vasárnap esti döntőjére készülő spanyolok. Georgia változatlanul nyeretlen, a vendég görögök a 90. és a 95. percben találtak be, így nyertek 2-0-ra.

A C csoportban az északírek a 37. percben emberhátrányba kerültek Svájcban, ezt a továbbra is veretlen hazaiak kihasználtak, így leszakították a riválist, valamint a többi üldözőt, és az olaszokkal maradtak harcban a biztos vb-kijutást érő első helyért.

A D csoportban az ukránok öt döntetlennel kezdtek, most viszont Finnországból térhettek haza győzelemmel.

Az F csoportban Dánia továbbra is százszázalékos, mert hetedik meccsén 4-0-ra legyőzte a változatlanul nyeretlen vendéglátó Moldovát – már az első félidőben kialakult a végeredmény –, ugyanakkor Ausztria nyert a Feröer szigetek vendégeként, és így tapad az élmezőnyre. A skót–izraeli meccs tétje a csoport második helye volt, és az, hogy ki tudja tartani a lépést az eddig százszázalékos dánokkal. A vendégek már az 5. percben vezetést szereztek, fél óra után azonban egyenlítettek a skótok, aztán két perc múlva ismét az izraelieknél volt az előny. Arról, hogy a csapatok így vonultak el pihenőre, Lyndon Dykes tehetett, mert kihagyta a szünet előtti ráadásban megítélt büntetőt. A hazaiak csatára aztán az 57. percben jóvá tette hibáját. A skótok nagy mezőnyfölényben voltak, és ez a 94. percben érett újabb góllá, ezzel otthon tartották a fontos három pontot.

Európai vb-selejtezők, 7. játéknap:

* A csoport: Luxemburg – Szerbia 0-1, Azerbajdzsán – Írország 0-3. Az állás: 1. Szerbia 14 pont/6 mérkőzés, 2. Portugália 13/5, 3. Luxemburg 6/5, 4. Írország 5/6, 5. Azerbajdzsán 1/6.

* B csoport: Georgia – Görögország 0-2, Svédország – Koszovó 3-0 . Az állás: 1. Spanyolország 13 pont/6 mérkőzés, 2. Svédország 12/5, 3. Görögország 9/5, 4. Koszovó 4/6, 5. Georgia 1/6.

* C csoport: Svájc – Észak-Írország 2-0, Litvánia – Bulgária 3-1. Az állás: 1. Olaszország 14/6, 2. Svájc 11/5, 3. Észak-Írország 5/5 (4-5), 4. Bulgária 5/6 (4-9), 5. Litvánia 3/6.

* D csoport: Finnország – Ukrajna 1-2, Kazahsztán – Bosznia-Hercegovina 0-2. Az állás: 1. Franciaország 12/6, 2. Ukrajna 8/6, 3. Bosznia-Hercegovina 6/5, 4. Finnország 5/5, 5. Kazahsztán 3/6.

* E csoport: Csehország – Wales 2-2, Észtország – Fehéroroszország 2-0. Az állás: 1. Belgium 16/6, 2. Csehország 8/6 (10-9), 3. Wales 8/5 (7-7), 4. Észtország 4/5, 5. Fehéroroszország 3/6.

* F csoport: Feröer szigetek – Ausztria 0-2, Moldova – Dánia 0-4, Skócia – Izrael 3-2. Az állás: 1. Dánia 21/7, 2. Skócia 14/7, 3. Izrael 10/7 (16-14), 4. Ausztria 10/7 (11-13), 5. Feröer szigetek 4/7, 6. Moldova 1/7.

* G csoport: Gibraltár – Montenegró 0-3, Lettország – Hollandia 0-1, Törökország – Norvégia 1-1. Az állás: 1. Hollandia 16, 2. Norvégia 14, 3. Törökország 12, 4. Montenegró 11, 5. Lettország 5, 6. Gibraltár 0.

* H csoport: Oroszország – Szlovákia 1-0, Ciprus – Horvátország 0-3, Málta – Szlovénia 0-4. Az állás: 1. Horvátország 16 (11-1), 2. Oroszország 16 (11-4), 3. Szlovénia 10, 4. Szlovákia 9, 5. Málta 4 (6-15), 6. Ciprus 4 (1-11).

* I csoport: Magyarország – Albánia 0-1, Lengyelország – San Marino 5-0, Andorra – Anglia 0-5. Az állás: 1. Anglia 19/7, 2. Albánia 15/7, 3. Lengyelország 14/7, 4. Magyarország 10/7, 5. Andorra 3/7, 6. San Marino 0/7.

* J csoport: Liechtenstein – Észak-Macedónia 0-4, Izland – Örményország 1-1, Németország – Románia 2-1. Az állás: 1. Németország 18 pont, 2. Észak-Macedónia 12 (15-6), 3. Örményország 12 (8-10), 4. Románia 10, 5. Izland 5, 6. Liechtenstein 1.

A csoportokból az első helyezett kijut a jövő évi katari világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért.