Korábban még soha nem nyert (noha tizenegy mérkőzésről van szó!) hazai pályán a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR 1907 ellen, s úgy tűnt az első félidő után, hogy ez a sorozat most sem szakad meg. Bernd Storck cseréi azonban megfordították a találkozót, Kallaku pedig olyan meglepőt húzott, amire egy egész idényt kellett várni.

Nem volt egyszerű mérkőzése a Sepsi OSK-nak a CFR 1907 ellen, hiszen egyik csapatnak sem volt jó a döntetlen, de a kolozsváriaknak kellett igazán nagyon a három pont, miután az FCSB nyolc pontra elhúzott a tabella élén. Az OSK viszont nagyon ki akarta használni a lehetőséget, hogy felsőházat érő helyre kapaszkodjon, az ínséges (értsd: pontszegény) hónapok után.

Noha a házigazdák nagy lendülettel kezdtek, a CFR-t a középpályán nem sikerült megállítani, így a hazai védők nagy nyomás alatt játszottak. Mindkét fél vezetett veszélyes támadásokat, az első helyzetnek nevezhető lehetőséget Ňinaj hagyta ki, aki ott maradt egy szöglet után, és az ötös sarkáról a gyengébbnek számító bal lábával belelőtt Savába, majd Šafranko csúsztatott fejese szállt el a hosszú sarok mellett. A 23. percben Tahcidisz bikázott bele a tizenhatoson elé került labdába, de Păun fejét találta telibe. A 32. percben azonban ugyanő vezetéshez juttatta a CFR-t. Otele alapvonalról küldött (vagy mögüle?) beadását röviden vágta ki a védelem, a hazai játékosok néhány pillanatig a tiltakozással voltak elfoglalva, elég idő ahhoz, hogy Tahcidisz az eléje kitett labdát kitámadás nélkül tudja a jobb alsóba csavarni (0-1). Niczuly későn látta meg a labdát...

A gól nagyon megfogta a szentgyörgyieket, akik hosszú percekig visszatértek a kilátástalan oldal- és hátrapasszos játékhoz. Szünet előtt közvetlenül Ștefănescu és Păun is lövéssel próbálkozott, de a kapu közepére.

Szünetben Storck beküldte Kallakut, aki szinte semmi esélyt nem kapott Ciobotariutól (sőt, ő volt az egyetlen csereként beállt játékos, akit később lehívott). A félidő elején azonban továbbra is a CFR volt veszélyesebb. Az 53. percben Oteliță kísérte Bîrligeát, aki kisodródva nem tudta erősen meglőni a labdát, de az igazi nagy lehetőséget a CFR csatára egy perccel később hagyta ki Ňinaj nagy hibája után: egyedül vezethette rá Niczulyra, aki azonban jól zárta a szöget. Ňinajt szinte azonnal le is vette Storck, Damașcan, Rondón és Fl. Ștefan beküldésével pedig támadóbb szellemű felállást alakított ki. Az addig továbbra is sokat hátrapasszoló OSK játékát azonban a sokáig lesajnált Kallaku változtatta meg radikálisan. A 70. percben kicselezte a tizenhatos jobb sarkában Camorát, majd egy váratlan mozdulattal a hosszú felsőbe bombázott (1-1). Nem tudtuk, hogy ilyesmire képes! A 78. percben ismét Bîrligea hagyott ki nagy lehetőséget a CFR részéről, aki fordulásból a hosszú kapufa mellé küldte, míg két perccel később Oteliță hibája után Deac elé került a labda, akinek az emelése elkerülte a kaput. A hátralévő időben azonban egyértelműen az OSK volt veszélyes, s a CFR védekezett kétségbeesetten. A 81. percben Ștefănescu 15 méterről föléküldte, a 85. percben azonban megszületett a győztes találat: egy hosszas támadás végén a másik csere, Damașcan erőszakossága eredményezett lövőhelyzetet, és a tizenegyespont környékéről laposan a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). Négy percen át vizsgálták a videószobában a találat jogosságát, mielőtt megadták a gólt, utóbb pedig a bukaresti közvetítő stúdióban észbontó elméleteket gyártottak arról, hogy miért nem kellett volna...

A hátralévő időben az OSK sikeresen ölte a meccset, a CFR pedig már nem tudott újítani.

A zsinórban harmadik győzelmét arató Sepsi OSK ezzel feljött a tabella 5. helyére, a téli szünet előtti utolsó fordulóban pedig csütörtökön 17 órától a Nagyszebeni Hermannstadt otthonában próbálja meghosszabbítani a győzelmi sorozatát.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, 20. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 2-1 (0-1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Florian Vișan (Galac). Tartalék: Claudiu Marcu (Konstanca). Ellenőr: Florin Hîncu (Brassó). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Alexandru Filip (Konstanca).

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Kecskés, Ňinaj (62. Fl. Ștefan), Ciobotariu, Ion Gheorghe (46. Kallaku), Păun, Varga (62. Damașcan), Ștefănescu, Šafranko (62. Rondón), Matei (90+1. Bălașa).

CFR: Sava – Morgan (90+1. Filip), Kresić, Ilie, Camora, Avounou (68. Deac), Tahcidisz, Cvek, Otele (68. Fica), Bîrligea (82. Juričić), Krasniqi.

Gólszerzők: Kallaku (70.), Damașcan (85.), illetve Tahcidisz (32.).

Sárga lap: Kecskés (24.), Ion Gheorghe (29.), Damașcan (85.), illetve Fica (83.).

* Szuperliga, 20. forduló: Kolozsvári FCU – Galaci Suporter Club Oțelul 0-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Kolozsvári CFR 1907 2-1.

* NB I, 17. forduló: Kecskeméti TE – Debreceni VSC 1-1, Ferencvárosi TC – Zalaegerszegi TE FC 3-0, Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 0-0. Az élcsoport: 1. Paks 34 pont, 2. Ferencváros 33, 3. Fehérvár FC 30.