2024. july 1., Monday

Váratlan és meglepő vereséget szenvedett a Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportja alapszakaszának utolsó fordulójában. A feljutási osztályozóra pályázó csapat a meccs előtt kieső helyen álló Sănătateától hazai pályán kikapott 2-0-ra.

Az esélyes túlzott magabiztosságával lépett pályára a házigazda együttes a kolozsvári csapat elleni mérkőzésen, ám a mezőnyfölény ellenére nem tudta veszélyesen megközelíteni a vendégek kapuját. Az első félidőre ez volt a jellemző: támadtak a házigazdák, a Sănătatea pedig csak néha próbálkozott ellenakciókkal, ám annál hatékonyabban tartóztatta fel a nyárádtői támadásokat. A hazaiak kiharcoltak ugyan 2-3 szabadrúgást a tizenhatos vonala elől, és számtalan szögletet is, ezek azonban rendre eredménytelenek maradtak. Az első játékrész legnagyobb lehetőségét Codrea hagyta ki, közvetlenül a félidő végét jelentő sípszó előtt.

A második félidőben is folytatódott a steril nyárádtői mezőnyfölény, azonban a Sănătatea egyre bátrabban merészkedett át a felezővonalon, és a 59. percben megszerezte a vezetést: Alex Oltean kapta a labdát a tizenhatos jobb sarkában, a védők túlságosan távolról kísérték, így volt ideje megfordulni, és statikus helyzetből, magas ívvel, a felső léc segítségével a hosszú sarokba küldte a labdát (0-1). Alig 9 perccel később pedig jött az újabb hideg zuhany a házigazdáknak: ugyanaz az Oltean ezúttal laposan, a nyárádtői kapus, Vlasa kisebb közreműködésével küldte a hosszú sarokba, szintén a tizenhatos jobb oldaláról (0-2).

A kapott gólok sokkját a nyárádtőiek nem tudták feldolgozni, és noha lett volna lehetőségük a gólszerzésre, ezeket nem tudták kihasználni: előbb Ganea lőtte csúnyán fölé néhány méterről, majd Constantinescu 11 méterről tette ugyanezt, de legalább ugyanannyival küldte a felső léc fölé a labdát. Az utolsó lehetőség egy 17 méterről, középről elvégzett szabadrúgás volt, a labda azonban megpattant a sorfalon, és kevéssel elkerülte a célt.

A vereség érzékenyen érinti az Unirea 2018-at, amely így három ponttal kisebb hozománnyal kezdheti a felsőházat, és nem tudta megközelíteni a 2. helyen álló Kudzsirt. Hogy utóbbi második helyét megpályázhatja-e, az már a rájátszás első fordulójában kiderül, hiszen Nyárádtő szombaton éppen Kudzsir otthonában kezd. A felsőházi rájátszásban részt vevő négy csapat háromszor játszik az idény végéig még egymással, majd az első kettő az osztályozóban folytathatja.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 18. forduló: Tordai Sticla Arieșul – Kolozsvári Viitorul 1-2, Nyárádtői Unirea 2018 – Kolozsvári Sănătatea 0-2, Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári Unirea 1924 0-2, Kudzsiri Metalurgistul – Vajdahunyad 1-3, CS Marosújvár – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 1-1.