Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo 178. alkalommal lépett pályára a labdarúgó Bajnokok Ligájában – ezzel megelőzte az örökrangsor élén a spanyol Iker Casillast. Az F csoport 2. fordulós mérkőzésén a Villarreal volt a Manchester United vendége, szerdán, és a spanyol gárda az 53. percben vezetéshez jutott. Az előnyt azonban csak hét percig tudta tartani, majd az ötödik hosszabbításpercben a rekorder portugál betalált, és ezzel otthon tartotta a fontos három pontot az MU.

A címvédő Chelsea 1-0-ra kikapott a Juventus otthonában. A H csoportban a londoniak a második félidő 10. másodpercében gólt kaptak, és végül képtelenek voltak feltörni a Juventus védelmét.

Az E jelű négyesben a Bayern München már a 12. percben vezetést szerzett a Dinamo Kijev ellen Robert Lewandowski büntetőjéből, majd a lengyel sztár a 27. percben ismét betalált. A bajorok a második félidőben újabb gólokat szereztek, és biztosan vezetik kvartettjüket.

Az FC Barcelona már a 3. percben hátrányba került a Benfica otthonában, és a folytatásban is a portugálok akarata érvényesült, így a katalánok – akik emberhátrányban fejezték be az összecsapást – pont nélkül állnak két fordulót követően 0-6-os gólkülönbséggel. A szerdai nyolc találkozón hét hazai győzelem született, csak a Sevilla tudott pontot szerezni vendégként.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

* E csoport: Bayern München – Dinamo Kijev 5-0, Benfica – FC Barcelona 3-0. Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Benfica 4, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Barcelona 0.

* F csoport: Manchester United – Villarreal 2-1, Atalanta – Young Boys 1-0. Az állás: 1. Atalanta 4 pont, 2. Manchester United 3 (3-3), 3. Young Boys 3 (2-2), 4. Villarreal 1.

* G csoport: Salzburg – Lille OSC 2-1, VfL Wolfsburg – Sevilla 1-1. Az állás: 1. Salzburg 4 pont, 2. Sevilla 2 (2-2), 3. Wolfsburg 2 (1-1), 4. Lille 1.

* H csoport: Juventus – Chelsea 1-0, Zenit – Malmö FF 4-0. Az állás: 1. Juventus 6 pont, 2. Zenit 3 (4-1), 3. Chelsea 3 (1-1), 4. Malmö 0.