A dánok elleni, marosvásárhelyi sikere után a román futsalválogatott Finnországban is nyert a 2024-es világbajnokság 8. számú selejtezőcsoportjában, mégpedig 2-1-re. A Kacsó Endre irányította együttes így hatpontos a csoportjában, és a továbbjutás első számú esélyese.

A Vantaában rendezett találkozón a román együttes indulásból nagy nyomást helyezett ellenfelére, letámadással kezdett, így az első jelentősebb akciók a házigazdák kapujánál alakultak ki, Paulo Ferreira, Felipe Oliveira és Daniel Araujo lövései azonban rendre elkerülték a célt. A finnek hosszú labdákkal próbálkoztak, Petrișor Toniță azonban többnyire összeszedegette ezeket. Amikor pedig verve volt, akkor a kapufa parancsolt megálljt a labdának (Korpela szabadrúgásánál). Szünetre így 0-0-s döntetlennél vonultak a csapatok. Újrakezdés után a románoknak jött össze jobban a játék, a 22. percben így megszerezték a vezetést Sasse révén, aki lecsapott a Sovalainen által első fázisban hárított labdára, és a hálóba pöckölte (0-1). A házigazdák válasza nem sokat váratott magára, támadásukat szabálytalansággal állította meg Paulo Ferreira, aki buktatta Kunnast, Korpela büntetőjét pedig, bár rajta volt, nem tudta hárítani Toniță (1-1). A finnek vérszemet kaptak, Korsunov révén a vezetést is átvehették volna, aztán Crăciun és Araujo hagyott ki jó helyzetet. Végül Araujo betalált (1-2), s bár a házigazdák ezután áttértek a vészkapus játékra, az öt a négy elleni rohamaik nem vezettek eredményre. A végéig maradt az egygólos román előny, így Kacsó Endre örömmel nyugtázhatta a végén „az egység és odaadás győzelmét”.

A 8. számú selejtezőcsoport állása: 1. ROMÁNIA 6 pont, 2. Finnország 0, 3. Dánia 0.

A 12 darab hármas csoport első helyezettjei az elitkörbe jutnak, ahová a csoportmásodikok közül csatlakozik melléjük a négy legjobb, míg a többi nyolc a rájátszásban, párokra osztva folytathatja szereplését. Onnan a négy győztes jut tovább. A vb-re az elitkör hat vagy hét csapata jut ki, attól függően, hogy mely ország lesz a 2024-es torna házigazdája.

Fotó: FRF

Futsal vb-selejtező, 8. csoport, 2. forduló: Finnország – Románia 1-2 (0-0)

Vantaa, Energia Areena, vezette: Daniel Matkovic, Darko Boskovic; Marco Rothenfluh (svájciak).

Gólszerzők: Korpela (25.), illetve Sasse (22.), Araujo (30.).

Finnország: Savolainen – J. Kytölä, Korsunov, C Hosio, Korpela. Cserék: Alamikkotervo, Alasuutari, Pikkarainen, M. Kytölä, Lintula, Koivumäki, Kunnas, Pöyliö, Lilja.

Románia: Toniță – Cireș, Oliveira, Sasse, Ferreira. Cserék: Dincuță, Iszlai, Gavrilă, Araujo, Hadnagy, Nastai, Mánya, Miklós, Crăciun.

Horvátországi vereséggel folytatták a magyarok

A magyar futsalválogatott 5-1-re kikapott Horvátország vendégeként a világbajnoki selejtező második fordulójának pénteki játéknapján. Turzó József szövetségi edző csapata a tizedik percig jól tartotta magát, utána azonban hét perc alatt négy gólt kapott a csoport esélyesének számító horvátoktól, és mint később kiderült, ezzel el is dőlt a mérkőzés. A magyar gólt Harmisch szerezte a 16. percben.

Az állás: 1. Horvátország 3 pont/1 mérkőzés, 2. Izrael 1/1 (2-2), 3. Magyarország 1/2 (3-7).

A magyar válogatott – amely 1989-ben tagja volt az első világbajnokság mezőnyének, azóta viszont egyetlen vb-re sem jutott ki – szeptemberben Szombathelyen 2-2-es döntetlent játszott Izraellel a selejtező első fordulójában.