A marosvásárhelyi sportcsarnokban rendezték az U19-es teremlabdarúgó-Európa-bajnokság 5. se- lejtezőcsoportjának mérkőzéseit. Eredetileg négyen kaptak volna benne helyet, és Oroszország lett volna az abszolút favorit, ám az Ukrajna elleni agresszió miatt kizárták az orosz csapatot, így három együttes közül került ki a továbbjutó.

Románia válogatottja, amelyben több magyar játékos is helyet kapott (négyen Székelyudvarhelyről és egy-egy futsalos Kézdivásárhelyről, illetve Marosvásárhelyről – Nagy Tamás), kihasználta hát a lehetőséget, és mindkét ellenfelét legyőzve, története során először kijutott a kontinensviadalra, ahová a legjobb nyolc csapat szerzett részvételi jogot. Az Eb-t a spanyolországi Jaénben rendezik szeptember 4-10. között.

Nehezen melegedett bele a házi-gazda együttes, és az első meccsen, Grúzia ellen, két kapushibát követően az ellenfél kétgólos előnyt szerzett. Noha az összjáték döcögött, a grúzok sem voltak képesek egymás után két passznál többet összehozni, csak rombolásra törekedtek, így szünetig sikerült egyenlíteni – a második gólt Nagy Tamás szerezte. A második félidőben pedig megszületett a győztes találat is, Alexandru Trifa volt eredményes. A grúzok a végén lehozták a kapust, de látszott, hogy nem elég képzettek arra, hogy a létszámfölényt jól megjátsszák.

Egészen másként játszott Robert Lupu edző csapata Szlovákia ellen, amikor kezdett teremfocihoz hasonlítani, amit láthattunk. Noha az első félidőben nem esett gól, Kollárnak számtalanszor kellett védenie. A szlovákok csak néha próbálkoztak ellenakciókkal. A második félidőben azonban kiszakadt a gólzsák. Egy kombináció végén Trifa volt eredményes, majd szinte azonnal Nagy Tamás éles szögből vette be a szlovák kaput, aztán Barbócz volt eredményes. A szlovákok hiába váltottak vészkapusos taktikára, egy csöppet sem váltak veszélyesebbé, a 33. percben pedig egy szöglet után David végleg lezárta a meccset.

A csoport harmadik mérkőzésén: Szlovákia – Grúzia 4-2.

Az Európa-bajnokság döntő tornájára lapzártáig a házigazda Spanyolország mellett Olaszország, Lengyelország, Franciaország és Horvátország szerzett részvételi jogot. A 6. csoport mérkőzéseit, amelyben Ukrajna is érdekelt, elhalasztották.

Fotó: FRF

Teremlabdarúgó U19-es Eb selejtező, 5. csoport: Románia – Szlovákia 4-0 (0-0).

Ligeti sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Damian Grabowski (lengyel), Paavo Komppa (finn). Tartalék: Ntalasz Panajotisz (görög).

Gólszerzők: Trifa (24.), Nagy (25.), Barbócz (27.), David (33.).

Sárga lap: Kerestély (30.), illetve Petík (13.), Kuma (20.), Vrabel (25.).

Kiállítva: Kuma (31.).

Románia: Cârdei – Ilie, Csog, Trifa, Kerestély (Barbócz, Nagy, Miklós, David, Roca, Tărăbîc).

Szlovákia: Kollár – Mahút, Matiš, Vrabel, Jančula (Csiba, Petík, Rusnák, Jakubík, Zámečník, Kuma).

Teremlabdarúgó U19-es Eb-selejtező, 5. csoport: Grúzia – Románia 2-3 (2-2)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Damian Grabowski (lengyel), Ntalasz Panajotisz (görög). Tartalék: Paavo Komppa (finn).

Gólszerzők: Kurcadze (4.), Jorgadze (5.), illetve Csog (11.), Nagy (17.), Trifa (35.).

Sárga lap: Kepasvili (14. – a kispadról), Kurtanidze (23.), illetve Nagy (8.), Trifa (16.).

Grúzia: Gogszadze – Kurtanidze, Ckelesvili, Egriszelasvili, Lagazasvili (Kurdasvili, Dvali, Kurcadze, Jorgadze, Oragvelidze, Bolkvadze).

Románia: Cârdei – Ilie, Miklós, Trifa, Kerestély (Barbócz, Nagy, Csog, David, Roca, Tărăbîc).