A megyei törvényszék közigazgatási és adóügyi részlegén február 27-re tűzték ki a következő időpontot a kedden soron levő két peres ügy tárgyalására.
A megyei törvényszék közigazgatási és adóügyi részlegén február 27-re tűzték ki a következő időpontot a kedden soron levő két peres ügy tárgyalására. Az egyiket 2016 augusztusában az Unirea Főgimnáziumba járó román diákok szülei közül négy személy indította a megyei tanfelügyelőség azon határozata ellen, amelyben az jóváhagyta, hogy az induló katolikus teológiai kilencedik osztály a Bolyai középiskola helyett a megalakult Római Katolikus Teológiai Líceumban kezdje a 2016–17-es tanévet, hasonlóképpen az Unirea középiskolában működő öt magyar tannyelvű osztály is. A másik pert ugyanezen okokból Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala indította 2016. november 29-én.
A Közigazgatási Bíróságon (fotó) tegnap délben tartott tárgyaláson a bírónő tudomásul vette, hogy a Római Katolikus Teológiai Líceumba járó gyermekek szülei közül tízen kérést adtak be, hogy a megyei tanfelügyelőség oldalán belépjenek a perbe. Az intézmény részéről a tegnapi tárgyaláson a tanfelügyelőség jogtanácsosnője vett részt.
A katolikus iskolába járó gyermekek szüleit képviselő Moldován Horváth István ügyvédet kérdeztük a tegnapi tárgyalás menetéről:
– Mind a két pernek ugyanaz a célja, a megyei tanfelügyelőség 2015. augusztus 31-i 1385-ös számú határozatának – amely elrendelte, hogy a hat osztály jogi szempontból átkerüljön („átszerveződjön”) a római katolikus líceumba – a felfüggesztése, majd utólag a megsemmisítése. Mindkét perbe belépési nyilatkozatot nyújtottunk be tíz szülő részéről, akik a tanfelügyelőség döntésének a fenntartása mellett állnak ki. Ezt kiközlik a feleknek, hogy állást foglaljanak, és a február 27-i tárgyaláson hoz döntést a bírónő arról, hogy a katolikus iskolába járó gyermekek szüleit befogadja-e vagy sem.
– Előfordulhat, hogy visszautasítja?
– Igen, de kis esélye van ennek, mivel a törvényben az a kitétel szerepel, hogy a belépő valamilyen minimális érdeket fel tudjon mutatni. Nos, ez esetben igencsak jelentős érdeket tudunk a belépés mellett felmutatni. Megjegyzem, hogy az ilyen jellegű kéréseket 99,9 százalékban jóváhagyják, mert jogi szempontból nem változtat a per keretén.
A tárgyaláson a négy román szülő is kérést nyújtott be arra vonatkozóan, hogy az Unirea középiskola szülői bizottságát, amely felhatalmazta a szülőket, hogy őket is képviseljék, felperesként a perbe bevezessék.
A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb
felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt:
Adatvédelmi
tájékoztató