Felkészülési mérkőzésen Románia labdarúgó-válogatottja 2-2-es döntetlenre játszott Izraellel, kedden, Netanjában. A kispadról Edward Iordănescu által irányított együttes az első félidőt kétgólos előnyben zárta, a házigazdák szünet után egyenlítettek, és kis híján a győzelmet is megszerezték, a románok ugyanis a második játékrészben nagyon visszavettek a tempóból, és átengedték az irányítást vendéglátójuknak.

A mérkőzés nyitányán némi mezőnyjáték után vezetéshez jutott a román válogatott: Denis Man jobb oldalról remek passzal találta meg Cicâldăut, aki megforgatta közvetlen ellenfelét, és mesterien a hálóba helyezett (10. perc, 0-1). Kevesebb mint negyedóra telt el a gól után, és kétgólosra nőtt a román előny: a csapatkapitány, Vlad Chiricheş labdát szerzett a középpályán, bevezette az üres területre, majd a leshatáron várakozó Manhoz továbbított, aki könnyedén bevette az ellenfél kapuját (23., 0-2). A hazai találatok szünet után következtek, mindkettőt Dabbur jegyezte: az 56. percben egy jobb oldali szögletet követően védhetetlenül fejelt a hálóba (1-2), majd a 85.-ben a büntetőterületen, a kapunak háttal állva kapott labdával ráfordult, és a román védők gyűrűjében könnyedén egyenlített (2-2).

„Igyekszünk inspirálódni a jó és nagyon jó dolgokból, és elemezni azt is, ami kevésbé ment jól – értékelt a mérkőzést követően Edward Iordănescu. – Ne felejtsük el, hogy az első félidőben akár 3-0 is lehetett volna, és a másodikban is volt három-négy gólszerzési lehetőségünk. Sajnos, végül döntetlenre zárult a mérkőzés, de bízom benne, hogy a mostani tapasztalatok alapján júniusban más mentális erővel tudunk majd pályára lépni a Nemzetek Ligájában. Nagyon hiszek a csapatban rejlő lehetőségekben, a Görögország elleni mérkőzés második félidejében, és ma is megmutattuk, hogy megvan az eszköztárunk, de ha nem alakítunk közös frontot a csapat mögött, és nem vagyunk pozitívabbak, konstruktívabbak, akkor nem tudunk majd eredményt elérni. Négy nap után, amikor csak a játékosok fele volt a pályán, a másik fele a szobákban, betegen, felróni az edzőnek, hogy nem változtatott a csapat játékán, tiszteletlenség! Legyünk tárgyilagosak, ha bírálni akarunk, különben kudarcosak leszünk a következő selejtezőben is. Mert Iordănescu elmegy, és jön más, majd kezdhetjük elölről az egészet: szerintem nem ezt akarjuk! Igen, megtörténhet, hogy a következő selejtezőt is elbukjuk, de én erősen hiszem, hogy van bennünk lehetőség, és ez a csapat erőt mutat majd! Ez egy olyan csapat, amelynek támogatásra van szüksége, kívülről is, nem csak belülről, és ha ezt megkapja, képes eredményt elérni!“

Románia júniusban négy meccset játszik a Nemzetek Ligája B divíziójában: 4-én Montenegróban, 7-én Bosznia-Hercegovinában lép pályára, majd 11-én Finnországot, 14-én pedig Montenegrót fogadja. A sorozat szeptemberben zárul, 23-án Finnországba látogat az együttes, majd hazai pályán Bosznia-Hercegovina ellenében fejezi be szereplését.

Fotó: FRF

Labdarúgó-válogatottak felkészülési mérkőzése: Izrael – Románia 2-2 (0-2)

Netanja, vezette: Daniel Bogdan Stefanski (lengyel).

Gólszerzők: Cicâldău (10), Man (23.), illetve Dabbur (56., 85.).

Sárga lap: Solomon (79.), illetve Nedelcearu (79.), Rus (84.).

Izrael: Marciano – Kandil (46. Yad Abu), Dgani, Goldberg, Davi-

dzada – Kanichowsky (73. Safouri), Natcho (50. Glazer), Abu Fani (46. Peretz) – David (65. Haziza), Dabbur, Baribo (46. Salamon).

Románia: Niţă – Manea, Chiricheş (46. Nedelcearu), Burcă, Toşca (58. Bancu) – Cicâldău (58. Bordeianu), M. Marin (79. Rus), Olaru (79. Oct. Popescu), Mihăilă, Ivan (58. Alibec), Man.

Labdarúgó-válogatottak felkészülési mérkőzései: Anglia – Elefántcsontpart 3-0, Hollandia – Németország 1-1, Spanyolország – Izland 5-0, Belgium – Burkina Faso 3-0, Franciaország – Dél-afrikai Köztársaság 5-0, Dánia – Szerbia 3-0, Svájc – Koszovó 1-1, Horvátország – Bulgária 2-1, Katar – Szlovénia 0-0, Izrael – Románia 2-2, Észak-Írország – Magyarország 0-1.