* Nyeretlen maradt a Rapid 1923 a labdarúgó-Szuperliga felsőházában. A bukaresti együttes a rájátszás 7. fordulójában, hétfő este 2-1-re kikapott hazai pályán a CSU Craiovától. Ugyancsak hétfőn, az alsóházban a Petrolul 52 meglepetésre szintén 2-1-re alulmaradt Ploiești-en a Botosánnal szemben, amely így már nem áll kiesésre, de még osztályozóra sem, hiszen feljött a hatodik helyre, és két pontra megközelítette az ötödik Petrolul 52-t.

* Újra Dan Petrescu a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó-csapatának edzője. A szakvezető három évre írt alá a klubhoz, és bár a megállapodás július 1-jétől lép életbe, a DigiSport értesülése alapján már el is kezdhette a munkát a csapatnál. A kispadra nem ülhet le, mert hivatalosan nem ő az edző, de a bajnokság mérkőzéseit közvetítő sporttelevízió szerint már a Sepsi OSK ellen 2-1-re megnyert találkozót ő készíthette elő.

* Gulácsi Péter bekerült a Kicker álomcsapatába, amelyet a szaklap a német labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulója alapján állított össze. A hatfokozatú értékelési skálán, amelyen az 1-es a legjobb értékelés, a 34. születésnapját egy hét múlva ünneplő Gulácsi teljesítményét 2-esre értékelte a német lap, ezzel az idényben először került be a forduló legjobb 11-ébe.

* Az újonc Brassói Corona megnyerte a román férfi-röplabdabajnokságot. Az élvonalba a múlt évad végén feljutott együttes a döntő negyedik mérkőzésén 3-1-re nyert az Arcada Galac ellen, így 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot.

* Vas Kata Blanka átvette az első helyet összetettben a spanyol női kerékpáros körversenyen, miután a második helyen ért célba a második szakaszon. Az U23-as világbajnok révén így újra magyar kerékpáros vezeti egy Grand Tour-viadal rangsorát. Legutóbb Valter Attila volt ebben a helyzetben, aki a 2021-es olasz körversenyen három napig viselhette a rózsaszín trikót.