* Elfogadta a Magyar Kosárlabda-szövetség vezetősége a női válogatott vezetőedzőjének lemondását, és a távozó Székely Norbert helyére Völgyi Pétert nevezte ki. A magyar csapat a hazai rendezésű tornán nem tudta megszerezni az olimpiai részvételi jogot, mert bár megverte az olimpiai ezüstérmes Japánt, a Spanyolországtól elszenvedett drámai vereséggel lemaradt a párizsi játékokról.

* Marozsán Fábián újabb bravúrgyőzelmet ért el top10-es riválissal szemben: romániai idő szerint tegnap hajnalban 6:4, 0:6, 6:1-re felülmúlta a világranglistán tizedik helyen álló Alex de Minaurt a Miamiban zajló ATP 1000-es keménypályás tornán. A magyar teniszező ezzel bejutott a negyeddöntőbe, ahol Alexander Zverev az ellenfele.

* A Brassói Corona 2-0-ra nyert a címvédő Gyergyói HK otthonában, és 2-1-re átvette a vezetést az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, míg a Ferencváros négygólos vereséget szenvedett Csíkszeredában, ezzel a székelyföldi alakulat 2-1-es előnybe került. A tegnapi elődöntős mérkőzéseket ismét Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában rendezték.