* Gólt fejelt Szoboszlai Dominik szerda este a Chelsea elleni mérkőzésen, amelyen kezdőként lépett pályára az angol labdarúgó Premier Liga 22. fordulójában. A magyar válogatott csapatkapitánya a második félidőben talált be, 3-0-ra alakítva az eredményt a 65. percben. Nem sokkal később lecserélték. A Liverpool végül 4-1-re győzött londoni riválisával szemben, és vezeti a tabellát. Egy másik mérkőzésen a Bournemouth döntetlent játszott a West Ham United otthonában. A magyar válogatott Kerkez Milos a 78. percben állt be a vendégeknél, addigra már kialakult az 1-1-es végeredmény. További eredmények: Manchester City – Burnley 3-1, Wolverhampton Wanderers – Manchester United 3-4, Tottenham – Brentford 3-2. A Tottenhamban Radu Drăgușin a 88. percben kapott játéklehetőséget, a román védő James Maddisont váltotta.

* Végig a kispadon maradt az Atlético Madrid román kapusa, Horațiu Moldovan, a Rayo Vallecano elleni, 2-1-re megnyert mérkőzésen. A találkozót a spanyol labdarúgó La Liga 20. fordulójában rendezték. Egy másik mérkőzésen a Barcelona 1-0-ra nyert az Osasuna ellen, amely a 67. perctől emberhátrányban játszott. A Real Madrid pedig 2-0-ra nyert a Getafe otthonában, mindkét gólt Joselu szerezte. A Real 57 pontos és a tabella első helyén áll, két ponttal megelőzve a második Gironát.

* Dárdaiék kiestek a Német Kupából. A Hertha 3-1-re kikapott szerdán Berlinben a Kaiserslauterntől, amely így bejutott a sorozat elődöntőjébe. Négy között van a Düsseldorf is, amely kedden tizenegyespárbajban búcsúztatta a St. Paulit, az eredmény 4-3 a Fortuna javára. Két további negyeddöntős párharcot ezen a héten rendeznek, a Leverkusen a Stuttgarttal, a Saarbrücken a Mönchengladbachhal játszik majd.

* A PAOK bejutott a Görög Kupa elődöntőjébe. A thesszaloniki együttes, a román Răzvan Lucescu szakvezetésével, a hazai visszavágón 5-0-ra verte a Panszeraikoszt, és mivel az első meccsen, idegenben 4-0-ra nyert, így 9-0-s  összesítéssel ment tovább. Az elődöntőben a Panathinaikosz vár a PAOK-ra, amelyet múlt vasárnap bajnoki mérkőzésen 2-1-re legyőzött.

* Román egyenlítő gól Cipruson: Adrian Rus szerezte a Pafosz találatát az Apollon Limasszol elleni mérkőzésen, a szigetországi bajnokság 22. fordulójában. A találkozó 1-1-re zárult. A Pafosz másik román játékosa, Vlad Dragomir is végigjátszotta a meccset.

* Nem jött létre a Messi–Ronaldo párharc. Bár a két sztárfutballista klubja szerdán Rijádban barátságos meccset játszott, Leo Messi csak a 83. percben lépett pályára, míg a hazaiaknál Ronaldót a keretbe se jelölték. Az Inter Miami amúgy 6-0-ra kikapott az Al Nassr-tól.

* Idegenben nyert a Kolozsvári U-BT férfikosárlabda-csapata a BKT EuroCup B csoportjának utolsó előtti fordulójában, a Gran Canaria ellen szerda este. Az eredmény 113:111. A rendes játékidő 98:98-as döntetlenre zárult, a mérkőzés hosszabbításban dőlt el. Győzelmével a kolozsvári alakulat éppen a Gran Canariát megelőzve a csoport 2. helyét foglalja el, amely közvetlenül negyeddöntős szereplést biztosít. Az utolsó csoportkörben, február 7-én az erdélyi együttes a Lietkabelis vendége lesz.

* A Ferrari bejelentette Lewis Hamilton 2025-ös érkezését. A hétszeres Forma–1-es világbajnok 12 év után távozik a Mercedestől, és Carlos Sainzot váltja majd a Scuderiánál, aki az elmúlt évadban az olasz istálló egyetlen futamgyőzelmét szerezte.

Fotó: a CB Gran Canaria közösségi oldala