* Menesztették a Dinamo edzőjét. Mircea Rednicnek a bukaresti futballcsapat várakozáson aluli szereplése miatt kellett távoznia. Iuliu Mureşan klubvezető a szerződésüknek azt az előírását használta ki, miszerint a csődvédelmi eljárás alatt álló sportszervezetben a csődbiztos javaslatára bármikor kártérítés nélkül elküldhető az edző. Így a téli szünetben 14 játékos helyettesítésére készülő Mircea Rednicnek kellett csomagolnia – Iuliu Mureşan szerint azért is, mert erősen negativista és megosztó személyiség. Helyére Flavius Stoican érkezik. A Dinamo az 1. liga rangsorának 15., azaz utolsó előtti helyén áll, 12 ponttal.

Mircea Rednic meglepődött: 14 játékost akart elküldeni a Dinamótól a téli szünetben, őt hamarabb menesztették

Fotó: a bukaresti klub közösségi oldala

* A bajnoki címre esélyes Sevilla 1-1-es döntetlenre játszott kedd este a Barcelonával, a 4. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. A találkozó mindkét gólja szögletet követően született. Előbb a tabellán második házigazdák első helyzetét váltotta gólra Alejandro Gómez a 32. percben, majd a katalánok találtak be és egyenlítettek Araújo parádés fejesével. A második félidőben a Sevilla emberhátrányba kényszerült, mivel Koundé megdobta a labdával Jordi Albát. A Barcelona a győzelmet is megszerezhette volna, azonban Dembelé a 84. percben a kapufát találta el.

* A Juventus 2-0-ra nyert kedden a Cagliari ellen az olasz labdarúgó Serie A 19. fordulójában, és közelebb került az Atalantához, amely csak 0-0-s döntetlenre volt képes a Genoa ellen. A torinói gárda ötödik a tabellán, a negyedik helyen álló bergamóiak négy ponttal előzik meg őket.

* Az előzetesen meghirdetett időpontban és helyszínen rendezik meg az Afrikai Nemzetek Kupáját, erősítette meg kedden az Afrikai Labdarúgó Konföderáció. Az utóbbi időben elterjedt, hogy a járványhelyzet miatt elhalasztják vagy törlik a tornát. A sportág kontinentális szervezete azonban pontosította: az Afrika-bajnokság a tervezettnek megfelelően január 9-e és február 6-a között Kamerunban zajlik majd.

* Második győzelmét aratta a Ferencváros a férfivízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, amelynek hatodik fordulójában hazai medencében 14-8-ra nyert a Jadran Split ellen. A magyar bajnok korábban négy döntetlent és egy sikert ért el a sportág legrangosabb sorozatában.

* Hosszú Katinkát megelőzve minden idők legeredményesebb női versenyzője lett Ranomi Kromowidjojo a rövidpályás úszó-világbajnokságok történetében. A hollandok 31 éves klasszisa az Abu-Dzabiban rendezett viadal keddi zárónapján a 4x50 méteres gyorsváltó tagjaként szerzett bronzéremmel beállította a magyar úszó rekordját, majd másfél órával később az 50 méter gyors döntőjében szerzett második helyével meg is előzte őt, ugyanis 28-ra növelte érmei számát, míg Hosszú Katinka pályafutása során 27-et szerzett.